Download | Programy

nenabihaji windowsy - problem s pameti?

Problematika SDRAM, DDR SDRAM, DDR2 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

johnici
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 15, 2007 07:24

nenabihaji windowsy - problem s pameti?

Příspěvek od johnici »

Vzdycky pri prvnim pusteni pocitace mi to vypise : "Byly zjištěny potíže a systém windows byl ukončen, aby nedošlo k poškození počítače. TECHNICKÉ INFORMACE
***STOP: 0x0000008E (zde jsou dalsi podobna čísla)
*** win32k.sys - adress BF821825 base at BF800000, DATESTAMP 41107F7a
Zahajování vypisu fyzické paměti RAM
"

Po několikátým restartu sytemu pak windowsy nabehnou, ale taky se mi stalo že ani 5x restart za sebou nepoml a ja musel vyndat pameti ze slotu a znovu je zandat. Slot na paměti by měl být v pořadku protože v něm před tím jela moje první ramka a s ni problémy nebyly. Zkusil jsem i jinej slot, ale pořad stejny problem. Taky je zajímavy že se to děje jen při prvním spustění, když pak počítač během dne vypnu a přijde k němu za 2-3 hodiny tak to normálně naběhne.

Zkoušel jsem memtest - běžel 8 hodin a pak goldmemory kterej prošel 2 cykly. Ani jeden program nenašel error. Celý problém je prostě jen při spuštění, pak už systém běži stabilně
stench
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 01, 2007 08:56

Příspěvek od stench »

jinak co máš za W Xp, w2k?
zkus se prohrabat tímto:http://www.google.cz/search?hl=cs&q=STO ... lr=lang_cs
stench
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 01, 2007 08:56

Příspěvek od stench »

popřípadě se mrkni do eventlogu a kopni sem ten výpis
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

tenhle vypis haze jakejkoliv hw. dela to i kdyz to zkusis pres nouzak? bude nejspis jeblej nejakej ovladac
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
johnici
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 15, 2007 07:24

Příspěvek od johnici »

Odkaz jsem prosel ale nejakou konkretni odpoved jsem tam bohuzel nenalezl. Ted jsem zkusil zmenit ovladace ke grafarne tak zitra uvidim az spustim pocitac jestli to bude blbnout. Nouzak jsem nezkousel (moje chyba) ale urcite ho vyzkousim
johnici
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 15, 2007 07:24

Příspěvek od johnici »

Tak jsem zmenil ovladace ke graficke karte a zatim mi to hlasku nevyhodilo, tak doufam ze se problem vyresil.
Odpovědět