Download | Programy

Taktování C2D E4300 na Gigabyte P35 DS4

Extrémní přetaktování CPU, zvýšení výkonu PC na maximum

Moderátoři: PCMark, Moderátoři

Uživatelský avatar
StenCZ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: čtv led 04, 2007 22:34
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od StenCZ »

malond píše:Jinak jeste jedna vec:
neni divny, ze pri zapnuti pocitace se jako zapne, pak to vypada, ze do nej nejde elektrika a zas jakoby vypne a potom zapne uplne a zacne butovat? Pred OC mi tohle nedelalo
tohle mi delal kdyz nebyl stabilni, nebylo do nej pusteny dostatecny napeti
pirko7
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 21, 2007 21:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pirko7 »

:) No toto dělají novější desky stejně jako moje GA s3, ale jenom tehdy když pc vypojíš od napájení, zkontroluje si zda je vše v pořádku a jestli má naběhnout, chtěl jsem se zeptat bios u GA-965P-s3 vypada na oko uplně stejně, prpocesor mám E4300, chladič BOXOVANEJ, ramky kingstone 800MHZ Cl4, skusil jsem to taktnout na 2,15 s realnou FSB 239 a vypadá to že to jede dobře akorád jsem nerozpoznal v hrách žádnou změnu výkonu, taky jsem četl že rámka se má držet pod 800MHz, teplotu mi vypisuje everest, při maximálním vytížení mám CPU 63°C ale jádro 71. Chce to teda lepší chladič nebo se dá ještě postoupit dál, taky jsem předtim dal 240 FSB a to se mi vypnul monitor a nic sem neviděl a pc nic nedělal tak jsem to reset na trvdo a defaltnul bios, ted to mám na 239 a naštěstí to jde normálně, k tomu CL jestli ccheš časování na CL 4 musíš tam dát jak je cas latence 4 a pod tím taky od zhora by to mělo být misto 5 5 5 15 na 4 4 4 12. A pokud ti rámka nedovoluje nad 800, myslím tím pokud je to jenom 800Mhz tak bych jí neryskoval :idea: . Jen mě zaujalo že si z toho vytáhl tolik GHZ. Já mám taky dobře chlazenou skřín s 3x 120mm větráky, zadek, předek, zdroj. a při zatížení se mi celkem dsak vaří na 48 a GPU prostředí 58, GPU WRM 115. Jenom mě pořád vadí že mi SPD u rámky píše 677 když mám rámky 800.
Uživatelský avatar
malond
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát čer 01, 2007 18:37

Příspěvek od malond »

No ty pameti mam nastaveny tak, jak mi je nastavil bios, rucne jsem nic nenastavoval. Divny je, ze mi to ve vsech programech (viz. níže) ukazuje @400Mhz a pritom je mam nataktovany na 900, ale mozna je to dobre, ale jen tomu nerozumim.


Jinak tenhle procesor jde nataktovat mnohem vic, jen ja jsem to nezkousel. FSB by melo jit i na 333 bez zvysovani napeti. Koukni sem, taky to tam pred casem resili http://pcmark.info/viewtopic.php?t=2472&highlight=

Everest

Obrázek


ETC

Obrázek

CPU-Z

Obrázek
CPU: Intel Core2 Duo E4300@2,70GHz, Chladič CPU: AC Freezer 7 Pro, MB: Gigabyte P35-DS4, RAM: A-Data Vitesta EE 2x1GB 800@900 MHz, GPU: Asus EAX1950PRO, ZK: Creative Labs X-Fi mX Xtreme Gamer, HDD: Seagate Barracuda 320 GB 7200.10, Mechanika: DVD-RW LG GSA-H12L, Case: Thermaltake Soprano, Zdroj: Fortron 500W Blue Storm II, Monitor: LG Flatron L1760, Myš: Logitech MX1000, Klávesnice: Logitech Media Keyboard Elite, Repro: Logitech Z-2300 2.1, Sluchátka: Sennheiser HD555
Odpovědět