Download | Programy

Celeron 2,4Ghz přetaktování-pomoc

Procesory AMD, Intel, VIA a další, přetaktování a řešení jejich problémů

Moderátoři: PCMark, Awast, Moderátoři

Slajs
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 25, 2007 19:28
Kontaktovat uživatele:

Celeron 2,4Ghz přetaktování-pomoc

Příspěvek od Slajs »

Mám procesor Celeron 2,4 Ghz v socketu 478 na desce ECS M950 HLu osazenou chipsetem VIA PT800 a dále dvěma pamětmi 256 MB

Bohužel jak jsem už zjistil, je to "kancelářskej sh*t" a pro overclocking se vůbec nehodí, přesto bych chtěl vyždímat více a proto se obracím na vás zkušené overclockery na tomto fóru :) ...

Vyzkoušel jsem přehodit jumpery na MB ale bohužel funguje jen defaultní nastavení (100 Mhz FSB) a při jiném nastavení nenaběhne ani klasická obrazovka biosu při spouštění... v nastavení biosu jsou všechna nastavení týkající se taktů a všeho okolo uzamčená...

Zkoušel jsem program SetFSB ale jaksi stačí jakákoliv manipulace a PC se sekne, dám restart a ozve se jen nepříjemné pískání a musím resetnou CMOS paměť

Jojo, kde jsou ty časy kdy moje P3 v "es jedničce" jela z 350 Mhz na 720 Mhz ? :cry: budíž ji nebe milostivo....

Budu Vám vděčný za každičkou radu :prayer: :)
Uživatelský avatar
David Rendek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř kvě 09, 2007 22:18

Příspěvek od David Rendek »

No tak já bych ti poradil vyměnit desku a to jako v každym případě protože s čipsetem od VIA toho moc nezmůžeš. Sekaji se při sebemenším změnění paměti Cmos. Kup nějakou desku s čipsetem Intel nejlepší sou I865PE +PAT ty sou hodně luxusní na tyhle sockety dá se to vyhnat do extrémů. Vymto protože jí mam :P pak už sou jenom lepší I875 ale tu už asi neseženeš ale byly hodně best. tak mnoho zdaru při schánění
matri.x
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: úte čer 19, 2007 09:18

Příspěvek od matri.x »

no já mám doma via chip a taky mám smůlu:(
Odpovědět