Download | Programy

Propojení dvou pc internetem upc

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

cardi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 27, 2007 12:13
Bydliště: HL
Kontaktovat uživatele:

Propojení dvou pc internetem upc

Příspěvek od cardi »

Doufam že nebude vadit nové téma :X
Mám už dost dlouho problém s internetem na dvou pc.Mám net od Upc už dlouho,ale dycky mi jel internet na obou pc chvilku.Jelo a spadl.Dlouho jsem se s tim nastavením trápil až jsem nedávno našel návod tadyk na fóru i s obrázkem ( :D ).Mám nastavené oba pc,jak je na obrázku.A nemám žádný routr nic prostě jenom křižným kabelem propojené 2 pc.

Pc1
ip. 192.168.0.1
maska p. 255.255.255.0

Pc2
ip. 192.168.0.2
maska p. 255.255.255.0
vých.brana 192.168.0.1
dns 192.168.0.1


I tak nechápu jednu věc :X Když já na mém pc zapnu firewall,internet na druhým pc nejede :X(u tatika je firewall zaplí),když ho vypnu u mně internet jede (u tatika je pořád zapli) :X Asi je chyba asi někde ve firewallu win, ale nevím kde,tak píšu tadyk a doufám,že mi někdo pomůže budu moc rád.Díky za každou odpověď:(
Naposledy upravil(a) cardi dne stř čer 27, 2007 19:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

kup si router a nauč se psát.
cardi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 27, 2007 12:13
Bydliště: HL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cardi »

maestro píše:kup si router a nauč se psát.
dik kamo ale routr je pro mne tedka zbytecny ale to neresim hh kdyz mi nepomuze nikdo skusim to nejak poresit sam hh dik moc ja psani neresim :) bay

edit:myslel jsem ze si vetsi trida ale neva no :)
Uživatelský avatar
StenCZ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: čtv led 04, 2007 22:34
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od StenCZ »

chces net na 2 PC? kup si router :) jak ti tady ma nekdo pomoct kdyz to po tobe ani nejde precist..
C2D6420@3,2ghz • GA-965P-DS4 • A-DATA 800mhz CL4 3GB• 8800GTS 640MB@675/2052 • SAMSUNG HD321KJ • WD Raptor 74GB • TT Armor Jr. • Enermax Liberty 500W • NEC 20" 20WGX2 Pro
cardi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 27, 2007 12:13
Bydliště: HL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cardi »

StenCZ píše:chces net na 2 PC? kup si router :) jak ti tady ma nekdo pomoct kdyz to po tobe ani nejde precist..
Přečti si to ještě jednou,aby ses nepo...... tak jsem některé chyby spravil :X:X:X.Jo a routr nebudu kupovat za nějakou dobu se stěhuju a doma bude jenom jeden pc :X stačí,a proto chci teďka vykutit,aby to vůbec jelo :)Tak doufám že už to chápeš :X Jelo to dycky bez routru tak proč by to nemohlo jet ani teďka? :) Jo a vidím,že nemáš asi odpověď na toto téma co? když řešíš češtinu :X si to nech přeložit když tak :X
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sedlo »

:stop: Podle toho jak se chováš tak jsi asi hodně drsnej týpek, který ví všechno ne? Tak proč se tu ptáš lidí, aby ti poradili. A když ti něco poradí tak na ně hned vyjedeš, že to dělat nebudeš. Stačí normálně říct, že se budeš stěhovat a routr je zbytečnej. A já nebo někdo jinej by jsme ti mohli poradit ať to zapojíš přes....... Ale to je jedno ty chytráku.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
cardi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 27, 2007 12:13
Bydliště: HL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cardi »

Sedlo píše::stop: Podle toho jak se chováš tak jsi asi hodně drsnej týpek, který ví všechno ne? Tak proč se tu ptáš lidí, aby ti poradili. A když ti něco poradí tak na ně hned vyjedeš, že to dělat nebudeš. Stačí normálně říct, že se budeš stěhovat a routr je zbytečnej. A já nebo někdo jinej by jsme ti mohli poradit ať to zapojíš přes....... Ale to je jedno ty chytráku.
No toto jsem cekalmale koncim nema to cenu :)Kdyz od zacatku napisu ze routr nechcu,tak nechapu ze dalsi napsie kup si routr :Xnjn jsem nervak sry no,ale ne drsny typek co zna vsechno ja se normalne zeptal jestli to jde jinak a urcite to jde akorat nevim jak a hendka kazdy pise kup si routr kdybych chtel, tak si ho koupim,ale nechcu na co,kdyz vim ze to jde i jinak akorat to jede divne :X TECKA :)

edit:a nenapsal by si nahodou zapoj to pres routr? :)
Uživatelský avatar
StenCZ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: čtv led 04, 2007 22:34
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od StenCZ »

router jsem napsal protoze je to proste nejlepsi reseni, nemusi byt zapnuty ten "server" pocitac abys ty mohl na net... sdilene pripojeni mi vzdycky prinaselo jen problemy. A kdyz uz se tedy budes stehovat, a budes tam mit jen jedno pc tak na co vlastne tohle vubec resis? Kdyz se ti nevyplati kvuli tomu kupovat router, tak se to uz snad ani nevyplati nastavovat ne?
C2D6420@3,2ghz • GA-965P-DS4 • A-DATA 800mhz CL4 3GB• 8800GTS 640MB@675/2052 • SAMSUNG HD321KJ • WD Raptor 74GB • TT Armor Jr. • Enermax Liberty 500W • NEC 20" 20WGX2 Pro
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

myslim ze reseni tohohle problemu s tebou by zabralo asi 100x vice casu nez si za par stovek poridit router, ktery se zapoji behem dvou minut.

a cas je drahy.


ale pokud trvas na bezrouterovem reseni, tak zrus veskere nastaveni, vypni vsechni firewally a nastav to znova. Pak postupne aktivuj firewally a nastav na nich vyjimky pro mistni rozsah IP adres.

tecka.

a jestli nevis, tak si kup router

hehe
Uživatelský avatar
StenCZ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: čtv led 04, 2007 22:34
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od StenCZ »

osobne vlastnim tenhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33905
za 800 mas kompletni (neni to ale bezdrat no) reseni, i do budoucnosti kdyz si koupis notebook treba a budes potrebovat net... proste si kup router ;-)
C2D6420@3,2ghz • GA-965P-DS4 • A-DATA 800mhz CL4 3GB• 8800GTS 640MB@675/2052 • SAMSUNG HD321KJ • WD Raptor 74GB • TT Armor Jr. • Enermax Liberty 500W • NEC 20" 20WGX2 Pro
cardi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 27, 2007 12:13
Bydliště: HL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cardi »

maestro píše:myslim ze reseni tohohle problemu s tebou by zabralo asi 100x vice casu nez si za par stovek poridit router, ktery se zapoji behem dvou minut.

a cas je drahy.


ale pokud trvas na bezrouterovem reseni, tak zrus veskere nastaveni, vypni vsechni firewally a nastav to znova. Pak postupne aktivuj firewally a nastav na nich vyjimky pro mistni rozsah IP adres.

tecka.

a jestli nevis, tak si kup router

hehe
dik tohle jsem potreboval :)
meteorolog
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 28, 2007 15:52

Příspěvek od meteorolog »

teda chlapi styďte se, když neumíte někomu poradit a ještě si zněj děláte srandu...

už jsem to s cardim vyřešil přes email k jeho plné spokojenosti :cool:

kdyby mě chtěl někdo z vás inzultovat, tak má možnost na warforum.cz ;) sem jsem vlez zcela vyjímečně....
cardi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 27, 2007 12:13
Bydliště: HL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cardi »

meteorolog píše:teda chlapi styďte se, když neumíte někomu poradit a ještě si zněj děláte srandu...

už jsem to s cardim vyřešil přes email k jeho plné spokojenosti :cool:

kdyby mě chtěl někdo z vás inzultovat, tak má možnost na warforum.cz ;) sem jsem vlez zcela vyjímečně....
neresim todle forum vubec uz hh :)
Uživatelský avatar
StenCZ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: čtv led 04, 2007 22:34
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od StenCZ »

my to tu bez tebe snad zvladnem :)
C2D6420@3,2ghz • GA-965P-DS4 • A-DATA 800mhz CL4 3GB• 8800GTS 640MB@675/2052 • SAMSUNG HD321KJ • WD Raptor 74GB • TT Armor Jr. • Enermax Liberty 500W • NEC 20" 20WGX2 Pro
cardi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 27, 2007 12:13
Bydliště: HL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cardi »

StenCZ píše:my to tu bez tebe snad zvladnem :)
ok i tak dik za rady :)
Odpovědět