pcmark.info
http://pcmark.info/

PROJEKT (hotovo) - ISAAC
http://pcmark.info/viewtopic.php?f=8&t=278
Stránka 1 z 1

Autor:  eXp10it [ pon srp 07, 2006 08:07 ]
Předmět příspěvku:  PROJEKT (hotovo) - ISAAC

Nápad na to, že si udělám nový case se mi v hlavě točil už někdy od předminulého roku a když se mi o minulých prázdninách dostala do tlap nádherná case Morex KN600 - bylo rozhodnuto. KN600 najdete v ceníku Morexu dnes, našli by jste jej před 5ti léty a nejeden pamětník by si vzpomněl, že se prodávala i v provedení AT v době kdy trhaly asfalt poslední modely PC 486 :o) Toto je nesporný důkaz o jejich kvalitách, od původní majitelky jsem jej obržel zadarmo - ehm. tedy za příslib že skříni moc neublížím. Nápad na to jak by mněla budoucí case vypadat přišel záhy.

KN600 v plné kráse...
Obrázek

1) LCD
První na řadu přišel display. Jedná se o 4×20 znakový display, který jde koupit v prodejnách GME a já měl štěstí, že byl skladem zrovna s modrým podsvícením a bílými písmeny. Display je zapojený na paralelní port a ubastlit kabel mi bez problémů trvalo cca půl den a to podotýkám, že nemám žádné elektrotechnické vzdělání a trafopájka, kterou jsem ho kutil je z roku 1980 a použité hroty byly snad ještě staršího data. Rozchodit se mi ho podařilo na poprvé.

home-made LCD...
Obrázek Obrázek
Obrázek

2) CHLAZENÍ
Počítač používám na koleji v Brně, kde se extrémně práší, zároveň jsem z předchozí skříně přišel na to, že ventilátor naproti procesoru v bočnici je sice efektivní co se týče chlazení procesoru a chipsetu, ale do kompu pumpuje prach a pokud potřebujete dát počítač nouzově opačnou stranou ke zdi a nebo na zem například ke stolu je jeho účinnost samozřejmě fuč. Airflow v počítači jsem se proto rozhodl řešit rázně: 1×120mm FAN ve zdroji vyfukuje ven a pro nasávání jsem se rozhodl použít variantu "co se vejde, to tam dám" - tedy 2×120mm FANy s prachovými filtry. V počítači je tedy malý přetlak a case má tím pádem tendenci vyfoukávat vzduch štěrbinami namísto klasického nasávání prachu ze všech děr. Na procesor přišel nový pasiv z chladiče FLACON ROCK II a naproti něj na držák pak 80ka. Všechny FANy jsou inteligentně regulovaný pomocí speedFANu pro maximální možné ztišení a tak při zvýšení teploty HDD se roztočí rychleji jen přední ventilátory atd.

3) OPTICKÝ TUNING
V první řadě jsem si mojí představu nakreslil na papír, potom přímo na case fixem a nakonec jsem si udělal i několik vizualizací bočnice abych si byl jistý výsledkem. Bočnice společně s DWG podklady šla na laserCUT a já jsem začal kutit přední část. Celý Morex jde nádherně rozložit na jednotlivé plechové části, plastové čelo je jen na západky, nikde žádné šroubování a vše bylo rozloženo na zemi pokoje. Plech má sílu 1mm což už je dost na řezání přímočarkou. Otvory v kostře pro přední FANy jsem tedy vyřezal snadno, dále plastové čelo jsem uřezal taky přímočarou pilou a nakonec jsem dotmelil malé výstupky, tak aby celá část tvořila kompaktní celek a nikde nenarušovaly probíhající rovné linie. Původní barva šla dolů za pomocí smirků až do jemnosti 1000 kterými jsem přebrousil i plastové části. Mezitím jsem se dopracoval k vyřezané bočnici a tak mohla přijít na řadu první vrstva červené základové barvy, následovalo další přebroušení. Po vzoru Tima "kutila" Taylora pak nekonečné množství tenkých vrstev akrylového červeného laku a nakonec ještě cca tři vrstvy průhledného akrylu aby lak nabral na hloubce a lepší odrazivosti. Case jsem lakoval cca 4 hodiny, což jak jsem se později dozvěděl někomu bohatě stačí na nastříkání skříňové AVIE :o) Výsledek si můžete prohlédnout na detailu horního rohu skříně (pokud ho spammer v přiloží v alespoň trochu obstojné kvalitě).

4) DALŠÍ TECHNICKÉ A DESINGNOVÉ FINESY
-Funkci i tvar předních dvířek jsem zachoval v celém rozsahu a to především z důvodu zachování původních tvarů skříně. Dvířka tak agresivně zakrývají drátěné mřížky ventilátorů. Jejich maximální posun jsem zajistil malou zarážkou vevnitř konstrukce čela...dvířka jdou posunout jen o dvě pozice mechanik.
-Koš s HDD jsem rozřezal na půl a přišrouboval na dno skříně skrz podložky, které jsem vytáhl ze stará CD-ROM a sloužili k odstranění vibrací vnitřní části od krytu mechaniky. HDD jde tak pěkně vidět přes okno bočnice a díky tomu že je naproti ventilátoru se mu snížila teplota z původních cca 40°C na 30°C.
-LCD jsem chytl o kousek plexi a to dále přišrouboval k držáku, který je ukotven o dno skříně. Držák je úmyslně zrcadlově otočen kolem diagonály CASE. Toto řešení mi po několika experimentech přišlo jako nejpěknější.
-Tlačítko power jsem zrušil...nikdy jsem ho nepoužil (počítač spouštím klávesnicí a vypínám v OS :o)
-Tlačítko reset jsem zrušil...nikdy jsem ho nepoužil (nechci dělat reklamu na Windows XP, ale ještě se mi nestalo, že bych spadnutý program neukončil ctrl+alt+del). Nouzově jde komp resetovat vypnutím a zapnutím zdroje
-Disketovou mechaniku jsem zrušil....to už ani nevím kdy jsem strkal do kompu disketu :o)
-Vnitřek case je obložen nehořlavým materiálem od DEXONu, který slouží k utlumení nahrávacích studií.
-Cable management není nijak extrémní, ale myslím že mám v case celkem pořádek.
-Na přední dvířka jsem si dodatečně nechal vyřezat nálepku s mým nickem :o)
-Plexi jsem nepoužil z Hornbachu nebo podobného obchodu, ale koupil jsem pořádný kousek ze speciálního obchodu, který se specializuje na prodej plastů. Přilepené je dvousložkovým epoxidem.
-Dále jsem nastříkal na černo boční lišty, jednu mechaniku a jednu záslepku.
-Pro zvýraznění exponovaných částí jsem použil dvě bílé katody a díky termoregulaci se rozsvěcuje a přihasíná červený ventilátor na CPU podle aktuálního vytížení.
-Pro hlídání teploty grafické karty jsem si dovyrobil teplotní čidlo, které je zasunuto do jejího pasivu.
-Finální tečkou na celém modu jsou pak původní LEDky power a HDD, které jsem nahradil bílýma. ...a určitě bych si vzpomněl na spoustu dalších maličkostí, ale snad to už ani nemá význam jmenovat.


výroba...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a finální fotky...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


5) ZÁVĚR
Výsledky mého cca. dvou měsíčního snažení je skříň, která zcela vyhovuje mým představám a nárokům na počítač. Decentní, s mírnými agresivními prvky na které jsem nevypustil duši ani se finančně nezničil. Je velice tichá a umožňuje celkem pěkný přetakt mého dýchavičného tuleně při zachování podprůměrných teplot na všech komponentech :o)

6) SESTAVA
Intel Celeron (jádro Tualatin) 1,1 @ 1,47GHz (FSB 133MHz); MSI 6337 LE5 (chipset Intel 815EPT); 512(2×256)MB SDRAM (133MHz); Sapphire Ati RADEON 9600PRO; Sound Blaster - LIVE! 1024; 100MBps síťofka; HDD Samsung 200GB (7200rpm); DVD+/-RW dual layer NEC 3520A; DVD-ROM Toshiba; Zdroj Fortron 350W; Webcam; Nějaké ty plastové chrastítka Creative INSPIRE 5300 + MAJK :o)

Autor:  Míra [ úte srp 29, 2006 22:34 ]
Předmět příspěvku: 

Pěknej Modding až na ten vnitřek ;)

Autor:  eXp10it [ stř srp 30, 2006 08:35 ]
Předmět příspěvku: 

case čekají během pár příštích dnů malé úpravy pro nový HW...třeba se pak bude interie líbit vic ;)

Autor:  Awast [ čtv zář 07, 2006 19:51 ]
Předmět příspěvku: 

Mě se líbí tak jak je teď, pěkná práce.... škoda, že mám tak levý ruce...

Autor:  Zdenek [ sob zář 23, 2006 09:29 ]
Předmět příspěvku: 

Vynikající. Ale já potřebuju u svého PC, aby nesvítil a nebyl slyšet v noci. Zkazily to 300GB Seagate disky, takže až si budu kupovat větší, musím dbát na tichost. Takže na krásný stroj si můžu nechat zajít chuť.

Autor:  Papilla [ pon zář 25, 2006 19:22 ]
Předmět příspěvku: 

inak nie je toto uz troska postarsi mod? :P

Autor:  eXp10it [ úte zář 26, 2006 07:03 ]
Předmět příspěvku: 

jj rok stary, ale urcite ho spusta lidi jeste nevidela ;)

Autor:  overclocker123 [ stř pro 13, 2006 19:46 ]
Předmět příspěvku: 

Teda já bych nevyřízl ani to ISAAC. :D

Autor:  Pockmat [ sob pro 16, 2006 17:14 ]
Předmět příspěvku: 

Musim rict, ze je to fakt pekny! Takovej bych chtel taky. Ale zaroven bych chtel ultra tichy... Ale fakt super! ;)

Autor:  xmickey [ stř pro 20, 2006 18:14 ]
Předmět příspěvku: 

Mohl bys mi říct co to sou za větráky ve předu a jaký prachový filtry si tam dal ? A ty vroubky co máš okolo na utlumení hluku seženu kde ? Předem díík za odpověd ;)

Autor:  eXp10it [ stř pro 20, 2006 23:00 ]
Předmět příspěvku: 

Ve předu jsou úúplně nejlevnější ventilátory glacial 120mm...na tak malých otáčkách při kterých se točí je opravdu jedno jakou značku použiješ, prachové filtry byly poměrně drahé ale zato jsou efetkivní...seženeš je v GMElectronic a odhlučňovací materiál je od Dexonu (používá se do nahrávacích studií a je nehořlavý)...je však poměrně tlustý a taky drahý, dneska už skoro ve všech obchodech s PC prodávají mnohem levnější a tenčí materiály ;)

Autor:  overclocker123 [ sob pro 23, 2006 18:58 ]
Předmět příspěvku: 

Teda musim sejmout klobou i když žádný nemám.
To co jsi s tý starý case vykutil je nádhera.

Autor:  xmickey [ sob led 27, 2007 11:19 ]
Předmět příspěvku: 

Je to opravdu nádhera ! Nejhezčí PC co jsem kdy viděl.... Chystáš se zase na nějaký ten MoD ? :)

Autor:  Radeon™ [ sob led 27, 2007 11:37 ]
Předmět příspěvku:  NádHeRa

TO ČUMIM !!!! :-o JE TO NÁDHERA ,, TO JE TO KDYŽ JE NĚKDO ŠIKOVNEJ A ROZUMÍ TOMU :) i když pc moc nerozumím tu skříň by ocenil každý

Autor:  Radeon™ [ sob led 27, 2007 16:15 ]
Předmět příspěvku: 

Kde jsi koupil ten displej a kolik stál Kč ? :D Diky za odpověď

Autor:  Máša [ pát dub 20, 2007 16:28 ]
Předmět příspěvku: 

kruci to je mazec :-o fakt se ti to povedlo. můžeš mi prozradit kolik si do toho nacpal peněz ? :?:

Autor:  Vlasta R. [ pát dub 20, 2007 16:59 ]
Předmět příspěvku: 

je to paráda ;) já to říkám pořád,"udělej si sám" :D když se s tim člověk mazlí tak pak k tomu má jinej vztah než k náký školní šitce :)

Autor:  Jackal [ pát dub 20, 2007 18:20 ]
Předmět příspěvku: 

Mě se to taky moc líbí, sám na to odvahu nemám, ale spíš jsem jenom línej dělat něco navíc. :D :D Je to opravdu dobré. ;)

Autor:  eXp10it [ sob dub 21, 2007 18:12 ]
Předmět příspěvku: 

no celkove naklady byly asi 2500,- mozna trochu vic, kdyz samozrejme nepocitam puvodni skrin ktera byla ve sve dobe mimochodem taky pekne draha, je krasne betelna, pevná a celá rozebiratelná a prodava se tusim dodnes. Displej jsem poridil v GMelectronic :) Co se tyce dalsich planu na modding tak ty ve me samozrejme jsou, ale nejdriv bych chtel udelat statnice :evil:

Autor:  Eleenthil [ pon čer 04, 2007 13:15 ]
Předmět příspěvku: 

prosim nevite kde bych sehnal stejny case ?? predem diky za odpoved

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/