Download | Programy

Zase problem - com nedetekuje flashku

Notebooky, PDA, mobilní telefony, MP3 přehrávače, ostatní mobilní zařízení a technologie

Moderátor: Moderátoři

Malcolm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát kvě 18, 2007 07:54

Zase problem - com nedetekuje flashku

Příspěvek od Malcolm »

Zdravim,

mam novy comp a nefunguje mi v nem flashka. System ji vubec nedetekuje. Pritom mam zapojenou klavesnici pres USB a vse v poho. Flasky mam dve a nefunguje mi v nem ani jedna. Zkousel jsem je v notebooku a obe byly objeveny, pak jsem ale z nepozornosti vytahl jednu natvrdo (neodebral jsem ji bezpecne) a uz mi ty flasky nedetekuje ani notebook. Mohli byste mi prosim nekdo poradit, jak to opet zprovoznit na NB a nove zprovoznit na PC?
Moc dekuji za pomoc.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Nejde to ani přes PŘIDAT HARDWARE ? Mimochodem co máš za systém ?? Zkus místo klávesnice zapíchnout Flashku, zkoušel jsi ?? Treba nemáš živí všechny USB. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase problem - com nedetekuje flashku

Příspěvek od maestro »

reinstaluj ovladace od chipsetu.
Malcolm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát kvě 18, 2007 07:54

Příspěvek od Malcolm »

to Jackal:
-nejde to ani přes Přidat hardware (pokud jsem to tedy nedělal nějak blbě),
- OS mám Win XP Prof.
- klávesnice mi fungovala ve všech portech, Flashka však nikoliv (resp. v žádném).

to Maestro:
přeinstalovat ovladače od chipsetu neumím.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Ten systém je WinXP Pro SP2 ?? Ovladače čipsetů máš na CD co jsi dostal k desce. Dej instalaci a pak restart, nic to není. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Malcolm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát kvě 18, 2007 07:54

Příspěvek od Malcolm »

je to SP1. Myslel jsem si, že ty ovladače budou na tom CD k desce. Tak já je zkusím přeinstalovat.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

WoW. Okamžitě nainstaluj SP2 a nemáš problém, na 100% !! Udělěje to hned, věř mi. SP2 instalujou USB. To je ten problém. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Malcolm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát kvě 18, 2007 07:54

Příspěvek od Malcolm »

Ten SP2 najdu na netu microsoftu nebo to nnajdu někde jinde?
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Jasně, na stránkách Microsoftu. Jen projdeš kontrolou pravosti a stahuješ, instalace je tak na 10 minut. Hodně se počítači uleví po SP2 se mi ještě stáhlo okolo 80 aktualizací. Je divné, že ti to nehlásí automatická aktualizace, že chybý SP2. :?

Edit: tady je link na SP2, zkus ho, má to 260MB - http://www.sosej.cz/software/dalsi/oper ... ws-xp.html

Link funguje, zkoušel jsem ho. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Malcolm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát kvě 18, 2007 07:54

Příspěvek od Malcolm »

Díky. Už to stahuju. A ten SP2 je společný pro obě edice (Home i Prof.)?
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Jasan. Podle mě se tím tvůj problém vyřeší. SP2 lepí a přidává pár důležitých věcí. ;) Po SP2 nemusím nikdy instalovat USB, jsou prostě už funkční. ;)

Edit: po nainstalování SP, budeš restartovat a věřím, že po restartu kdy flashku zapojíš, systém jí najde. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Malcolm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát kvě 18, 2007 07:54

Příspěvek od Malcolm »

Pořád se to stahuje. Měl bych ještě jednu otázku. Když je zapojená třeba flashka do compu. tak je na liště taková zelená šipička, která to signalizuje a kliká se na ní, když se ta flaska má bezpečně odebrat. No a já tam takovou šipku mám a když se na to podívám, tak je tam napsáno: SATA Hitachi SCSI Disk device. Zajímalo by mě. co to je. Pravdou je, že mám HDD Hitachi 320GB, ale přece mi to nemůže takhle na liště ukazovat, že bych měl připojený HDD, ne? Už jsem to chtěl několikrát dát ezpečně odebrat, ale vždycky jsem si to rychle rozmyslel, páč jsem se bál, že bych něco podělal.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Jestli se ta šipička objeví při zapojení flashky , je to OK. Já flashku zapíchnu a na liště naskočí Bezpečně odebrat HW. Když flashku vytáhnu, tak to zmizí. Jestli to máš pořád, tak jsi při instalování čipsetů nainstaloval ovladač k HDD. Taky jsem to jeden čas měj, když mi WinXP SP1 nedetekoval plnou velikost HDD, musel jsem při instalaci oken zmáčknou F6 a z diskety tak dosta ovladač. Sakra, snad jsem se v tom nezamotal. :oops: :oops:

Když tak mě někdo opravte. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Malcolm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát kvě 18, 2007 07:54

Příspěvek od Malcolm »

Tak jsem nainstaloval SP2 a nic. :cry:
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Tak to jsi mě dostal. Mě už teď nic nenapadá, sorry. Snad někoho ještě něco napadne. Máš aspoň SP2 z mého pohledu důležitou věc. :?
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Malcolm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát kvě 18, 2007 07:54

Příspěvek od Malcolm »

No, já taky nevím. Přesto ti moc děkuji za Tvůj čas a pomoc. :)
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Není zač, taky mě to mrzí. Nevzdávej to, snad někdo ještě nějak a něco poradí. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

zjisti jakou mas zakladni desku, pak si najdi stranky vyrobce a stahni si k ni aktualni ovladace.
Malcolm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát kvě 18, 2007 07:54

Příspěvek od Malcolm »

Mám Gigabyte 965P-DS3P.
Našel jsem toto: http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... -965P-DS3P

Mám si stáhnout aktualizované ovladače k chipsetu?
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Jasně, to už jsem ti psal nahoře, já myslel, že jsi to už dělal. Jestli ne, tak je stáhni a nainstaluj, po restartu uvidíš. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Odpovědět