Download | Programy

propojení dvou počítačů

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

eisi2107
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát pro 01, 2006 18:56

propojení dvou počítačů

Příspěvek od eisi2107 »

Dobrý den,
Dotaz: Jde nastavit v PC to abych viděl co se děje na druhém PC.
Vlastním dvě PC a potřeboval bych občas zkontrolovat Dceru (15let) na druhem PC co tam dělá?? ( vím trošku paranoidní) .
Jsem připojeny do sítě pomocí ňáký krabičky z který jsou vyvedeny dva kabely, každý do jednoho PC, z druhé strany je vyveden jeden kabel na kterým je připojena anténa. Jedná se mi o to abych si mohl pomocí ňákého softwaru či něčeho jiného přepnou obrazovku kde bych viděl co tam dělá.
Taky vím že to zavání Hekrováním nebo jak se tomu říká, chtěl bych něco legálního jako správa dvou PC nebo tak něco. Jestli toto téma sem nepatří tak se předem omlouvám a prosím o vymazání tohoto dotazu.
Předem děkuji za každý názor či radu.
PS: Jsem v tomto směru LAMA předem upozorňuji
Uživatelský avatar
WOLFik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: sob kvě 12, 2007 17:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WOLFik »

A co takhle skrytá kamera zaměřená na monitor? Nebo kamera v koupelně, pokoji? Být vámi, tak nechám dceři volnost, kdyby to pak zjistila, že ji pořád kontrolujete, mohla by ve vás ztratit důvěru. :(

Jinak to jde pomocí Vzdálené plochy (součást woken). Ale bacha na to, aby jste jí nehýbal s myší....
Gigabyte P35 DS4, C2D E6420 - 3.4Ghz, Thermalright Ultra-120 eXtreme + Noctua NF-S12-1200, ASUS EN8800Ultra, Geil 2x 1024MB CL4 800Mhz (UDC), WD Raptor 75GB + HDD silencer, Samsung 320GB SATA II, Corsair HX620 620W, Thermaltake Soprano DX, Samsung SyncMaster 22" 226BW, Myš Microsoft Habu a 2.1 stereo Logitech X-230.
Uživatelský avatar
StenCZ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: čtv led 04, 2007 22:34
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od StenCZ »

neni to trochu porusovani soukromi? taky byste asi nebyl rad kdyby se ona divala co prave na pocitaci provadite..
alespon ja kdybych zjistil ze me muj otec takto "spehuje" tak bych byl opravdu hodne hodne nastvany
C2D6420@3,2ghz • GA-965P-DS4 • A-DATA 800mhz CL4 3GB• 8800GTS 640MB@675/2052 • SAMSUNG HD321KJ • WD Raptor 74GB • TT Armor Jr. • Enermax Liberty 500W • NEC 20" 20WGX2 Pro
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Já bych dceři více věřil, ale na druhou stranu chápu, že jí je 15 a ten věk se špatně hlídá. O přímém dohledu, když je na druhém PC radu nemám, ale existujou prográmky co zachycují činnost na počítači. Možná bych šel tímto směrem. Internet se dá určitě monitorovat. Myslím, že jde hlavně o internet, co ?
O žádném programku podobného určení sám nevím, nikdy jsem to nepotřebovat, ale existujou. Pak jdou udělat na PC vlastní účty s omezenými právy. Jen admin má volnou ruku, to by mohlo být také řešení. Omezit působnost, ale to jsem taky ještě osobně dělat nemusel, ale vím, že to jde. Moc jsem neporadil, co ?
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
eisi2107
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát pro 01, 2006 18:56

Příspěvek od eisi2107 »

Děkuji za vaše názory ale věk 15let je dosti ošemetný co se týče dcery volnost má až mi zato babičky nadávají (to za našich mladých let????) nechci ji špehovat ani ňák omezovat ale razím heslo důvěřuj ale prověřuj a když zjistím že je vše v pořádku tak toho nechám být vím že ji stějně neuhlídám ale jestli máte někdo dceru tak mě jistě pochopíte mít Holku nebo Kluka je velkej rozdíl.
Skrytá kamera tak daleko zajít nechci a kontrolovat ji pořád taky nechci ale i tak děkuji za radu.
StenCZ_ já bych byl taky naštvaný ale už to beru z té druhé stránky( strach a starost o děti).
Blokovat stránky admin. atd nechci.
Prostě mi šlo jenom o to zkontrolovat ne špehovat .
Ještě jednou děkuji za rady a názory.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

...(to za našich mladých let????)...
To naprosto chápu a vím očem je řeč. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

jednoduchý, pokužij VNC http://www.realvnc.com/

na jeji pc nainstaluj server a k sobe viewer.

Jakmile s k ni pripojis uvidis jeji plochu a vse co dela, ale nesmis hejbnout mysi :) protoze to by odhalila nevitaneho navstevnika.

Vzdalenou plochu z windows to nejde, protoze to by ji odhlasilo, kdyby si se prihlasoval

Pak je spousty dalsich sw na spehovani, treba hlidaci pes. Ale to nein zadarmo, zaznamenava jake programy spousti, stisky klaves, internetove stranky apod..

Koukni se na nejaky download server - stahuj.cz, slunecnice.cz do prislusne sekce a tam najdes spousty programu.
eisi2107
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát pro 01, 2006 18:56

Příspěvek od eisi2107 »

maestro píše:jednoduchý, pokužij VNC http://www.realvnc.com/

na jeji pc nainstaluj server a k sobe viewer.

Jakmile s k ni pripojis uvidis jeji plochu a vse co dela, ale nesmis hejbnout mysi :) protoze to by odhalila nevitaneho navstevnika.

Vzdalenou plochu z windows to nejde, protoze to by ji odhlasilo, kdyby si se prihlasoval

Pak je spousty dalsich sw na spehovani, treba hlidaci pes. Ale to nein zadarmo, zaznamenava jake programy spousti, stisky klaves, internetove stranky apod..

Koukni se na nejaky download server - stahuj.cz, slunecnice.cz do prislusne sekce a tam najdes spousty programu.

Díky za radu.
To si mám stáhnout "Download VNC Free Edition 4.1" tam zprovoznit serv na druhém počitači vytvořit asi heslo pro ip adresu přes ktery se tam dostanu nebo tak něco ?
Český návod někde na www není anglicky tak umím akorát SAVE LOAD DOWNLOAD :D
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

eisi2107 píše: To si mám stáhnout "Download VNC Free Edition 4.1" tam zprovoznit serv na druhém počitači vytvořit asi heslo pro ip adresu přes ktery se tam dostanu nebo tak něco ?
tak nejak a heslo neni nutne delat.
Heliport
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon pro 03, 2007 16:30

Re: propojení dvou počítačů

Příspěvek od Heliport »

eisi2107 píše:Dobrý den,
Dotaz: Jde nastavit v PC to abych viděl co se děje na druhém PC.
Vlastním dvě PC a potřeboval bych občas zkontrolovat Dceru (15let) na druhem PC co tam dělá?? ( vím trošku paranoidní) .
Jsem připojeny do sítě pomocí ňáký krabičky z který jsou vyvedeny dva kabely, každý do jednoho PC, z druhé strany je vyveden jeden kabel na kterým je připojena anténa. Jedná se mi o to abych si mohl pomocí ňákého softwaru či něčeho jiného přepnou obrazovku kde bych viděl co tam dělá.
Taky vím že to zavání Hekrováním nebo jak se tomu říká, chtěl bych něco legálního jako správa dvou PC nebo tak něco. Jestli toto téma sem nepatří tak se předem omlouvám a prosím o vymazání tohoto dotazu.
Předem děkuji za každý názor či radu.
PS: Jsem v tomto směru LAMA předem upozorňuji
Důrazně nedoporučuju!!!!!!!!!!!!!!! Mám stejný problém-dceru 15 let!! Přiznám se, že jsem o něčem podobném taky uvažoval. . . Ale jsem vyléčený, protože, to co jsem zažil nikomu nepřeju. Do nedávna jsme měli doma pouze jeden PC a tak nějak jsme se u něho střídali. Jednou, když jsem se k němu dostal a přede mnou u něho byla zmiňovaná dcera, zjistil jsem, že se zapoměla odpojit od ICQ. I tu mě napadlo, že bych měl možná vědět s kým a o čem si asi tak píše?!? To jsem neměl dělat!!!!!!! To, co jsem si tam přečetl, bude mojí noční můrou až do konce života. Upozorňuji, že jsem si do té doby myslel, že ji vychovávám, jak nejlépe mohu a někdy jsem měl až výčitky svědomí, že jsem na ni moc tvrdý??? Podotýkám, že slečna studuje víceleté gymnázium a bydlíme na vesnici, kde není žádná příležitost. . . ? Tu komunikaci, kterou jsem tehdy zachytil vedla se spolužačkami a asi se spolužáky(stále se utěšuju, že to nebyli nějací dospělí úchylové). Nepřeji vám nic špatného, ale nedělejme si iluze!!!!!!!!!!!! Když budou chtít něco VYKONAT, tak to udělají a nás se na to ptát stejně nebudou!!! Ale nejdřív to proberou s kamarádkama. . . Jo a ještě, než se k něčemu rozhodnete, tak doporučuji prosondovat názor na věc s matkou slečny!!! Já to neudělal, jen jsem ji zdrcen o věci informoval a nabídl ji, aby si to šla také přečíst?!?! Abych to zkrátil, byl jsem za padoucha! Možná potom zjistíte, jaké zvláštní názory mají matky na výchovu svých dcer. Howgh
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

a co tam bylo zajimaveho? :)
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sedlo »

Táta na správu počítačů na různých školách používí LogMeIn. Je to výhodný prostě si nechá zaplej komp a potom večer z domova na něm pracuje a když dodělá prostě ho vypne. Podle toho co vím tak je to program kterej je řízenej z netu. Funguje to asi takto: Vy se zaregistrujete na jejich webu a dostanene méno a heslo. S timahle parametrama pak nainstalujete ten program na PC a z netu pak vidíte IP toho kompa když je zaplej. A můžete se na něj připojit. Ale pokod by jste se pro to rozhodl bacha na myš, asi by dceři bylo divné kdyby jí jela myš opačným směrem než kam chce.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Sedlo píše:Táta na správu počítačů na různých školách používí LogMeIn. Je to výhodný prostě si nechá zaplej komp a potom večer z domova na něm pracuje a když dodělá prostě ho vypne. Podle toho co vím tak je to program kterej je řízenej z netu. Funguje to asi takto: Vy se zaregistrujete na jejich webu a dostanene méno a heslo. S timahle parametrama pak nainstalujete ten program na PC a z netu pak vidíte IP toho kompa když je zaplej. A můžete se na něj připojit. Ale pokod by jste se pro to rozhodl bacha na myš, asi by dceři bylo divné kdyby jí jela myš opačným směrem než kam chce.
LogMeIn je dobrej softik... Obrovskou vyhodou je fakt, ze NENI treba mit verejnou IP ;) Vsechno jede pres jejich server :) dalsim plusem je "zadny" dalsi program na prohlizeni. vse funguje pres webovy prohlizec (je pouze nutne doinstalovat jejich plugin). Moznou nevyhodou je takove velike upozorneni, kdyz se pripojite k pc. v tomto pripad (dcera) bych proto tuto variantu nedoporucoval. navic je nutny pristup k internetu.

osobne pouzivam oboje (realvnc i logmein). VNC na mistni siti a logmein na netu ;)
Odpovědět