Download | Programy

Notebook ASUS F3JM-AP004

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

Hrouzek

Notebook ASUS F3JM-AP004

Příspěvek od Hrouzek »

Zdravím všechny,
mám v plánu si pořídit notebook a vybral jsem si typ ASUS F3JM-AP004 http://www.asus.as/inshop/scripts/group ... &level=903

Chtěl bych radu jestli je to dobrá koupě a co si o něm myslíte.

Dík
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Ahoj, bylo by dobré, kdyby jsi ještě uvedl, k čemu ten notebook plánuješ používat. Jestli to je náhrada za stolní PC nebo jestli bude využíván hlavně mobilně. Potom jakou práci na něm plánuješ dělat např. grafika, hry, nebo jen kancelářské programy. Pak se to bude dát lépe určit, zda je tento notebook pro tebe vhodný.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
hrouzek

Příspěvek od hrouzek »

notebook budu používat pro práci s grafikou (Photoshop), střih videa, občas hrát nějakou hru :-) Ale hlavně ho budu využívat pro práci. Programováni v Jave a podobných aplikací pro WEB. Budu ho využívat pro práci databází Oracle. Stolní PC si nechci pořizovat kvůli mobilitě.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Pro práci s grafikou se mi zdá malý display. Chtělo by to asi spíše 17" (ale zase se tím sníží mobilita). Jinak Asus vyrábí kvalitní notebooky. Výkonostně bude tenhle notebook na tom určitě hodně dobře. Grafika je taky dobrá s vlastní pamětí. CPU bude na tomhle notebooku hoodně výkonný viz:
http://notebook.cz/__/,clanky,kratke-zp ... index.html
:twisted:
Asi tu napíšu pár notebooků, o kterých by se dalo ještě možná uvažovat, pak se uvidí, zatím jsem hledal jen tak zběžně, ještě se na to pořádně podívám:
http://www.obchod.cz/products_detail.ph ... i=00032389
+ 17" - 1680 x 1050 :D
- slabší výkon :(
- cena 51k :(
+ XPprof v ceně :)
Nevím jestli je pro tebe důležitější výkon, nebo velikost pracovní plochy, nebo jiné detaily ;)
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
eXp10it
Čestný člen
Příspěvky: 257
Registrován: pát srp 04, 2006 10:41
Bydliště: Ostrava --> Hultschin --> Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it »

IMHO Asus neni notebook. Notebooky jsou LENOVO (IBM) a HP (Compaq) zbytek vyrobcu se jen snazi hrat na to ze vyrabeji notebooky. Posledni dobou se mi opravdu osvedcili z drahsich modelu IBMka a z tech uplne nejlevnejsich pak HPcka. Nezapomen si pohlidat abys mel rychly disk (pokud strpis vetsi hluk tak i 7200rpm - spotreba je stejna a vykon neporovnatelne vyzsi, kazdy kdo mel nekdy notebooka ti potvrdi ze jedina brzda v nem je pomaly disk a mizerne GPU), v souvislosti s tim a taky s cenama minimalne 1GB operacni pameti (lepe 2, at to vyuziva disk co nejmin). Prace s grafikou nebude na notebooku nikdy kvalitni, protoze notebookove LCDcka jsou oproti tem stolnim opravdu mizerna....sam delam vizualizace a pouzivam semtam hodne drahy model IBM a spolehlive mu v podani barev natrhne p*del ten nejlevnejsi stolni panel.

//edit: a malem bych zapomnel...ani si nezahravej s napadem ze by si sel do AMD
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

IBM už notebooky nevyrábí, převzalo to čínské Lenovo a těm bych už asi tak nevěřil. Když jsem psal že Asus má dobré notebooky, tak jsem to myslel, že jsou třeba lepší než Acer. Jinak HP se mi taky líbí.
1GB nebo lépe 2GB RAM - samozřejmě, ale je to otázka peněz
7200 rpm - to se u notebooku moc nepoužívá (možná u těch drahých), hlavně ať to nemá jen 4200rpm.
Tak zkus vybrat konkrétní typ v podobné cenové relaci. ;)
Ukaž mi notebook co bude mít kvalitního výrobce, 7200rpm disk, dlouhou výdrž baterie, velký display, výkonou grafiku, 2GB RAM a to vše do 50k - myslím že nic takového nenajdeš.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

HP jsou dobré, libil se mi i Turion v HP, ale ted uz bych do nej nesel, jedine core duo. IBM byly vzdy nejlepsi, ale je jim konec, co se mi do ruky dostalo par levnych notebooku Lenovo tak jsou nic moc..

Ale hlavne ne Acer :)

Muj typ je HP s wide displeyem a rychlym hdd, asus taky neni spatny.

konktertni modely se mi ale fakt nehce hledat :)
Uživatelský avatar
eXp10it
Čestný člen
Příspěvky: 257
Registrován: pát srp 04, 2006 10:41
Bydliště: Ostrava --> Hultschin --> Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it »

PCMark píše:IBM už notebooky nevyrábí... ...Ukaž mi notebook co bude mít kvalitního výrobce, 7200rpm disk, dlouhou výdrž baterie, velký display, výkonou grafiku, 2GB RAM a to vše do 50k - myslím že nic takového nenajdeš.
IBM uz notebooky nevyrabi, ale jedine co se u LENOVa zmenilo je ze vyrabi i levnejsi druhy notebooku...ty drahsi jsou porad oldskoolove IBMka se vsim vsudy a prave proto jsem psal ze kdyz drahsi tak IBM ;) Notebooky s vyssi vybavou se nikdy neoplatily nakupovat. Posledni dobou co sem kupoval notebooky tak vzdycky vyberu s budoucim majitelem radu, zvazim k cemu to potrebuje a schvalne beru ten nejlevnejsi model z rady ktery nema OS, dostatek RAMky a ma co nejmensi a nejpomalejsi disk. HDD a RAMKy je u notebooku vymenit lehci nez u stolniho pc (i kdyz nekdy se musi zhodit klavesnice) a zvladne to i male dite. Muj osobni dojem je ze v dobe kdy par megahertz navic u procesoru nic v cele sestave neprida a chipsety, sasi a display je u dane rady totozny - tak z ryze marketingovych duvodu vyrobci notasy umyslne zpomaluji pomalymi disky a neumerne malym obemem ramky a za "vyssi" model si tak pridavaji dvou nekdy i tri nasobne castky za prostou vymenu techto dvou komponent. 7200rpm notebookovy disk je zhruba stejne rychly jako stolni 5400 nekdy rychlejsi a pri tom zere stejne energie (to ze by klesla vydrz notebooku s 7200rpm diskem je mytus), jedine s cim se clovek musi smirit je vetsi hluk (spise takove svisteni). Maly a pomaly disk vyndany z levneho notebooku se pak hodi do 2,5" ramecku a razem tak mate treba 40GB flashku ktera nepotrebuje externi napajeni (notebookove disky maji neporovnatelne mensi naroky na napajeni a tak ho USB 2.0 spolehlive nakrmi).
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

zajímavé řešení .... a není na new notebooku nějaká pečeť, že by se při otevření stratila záruka ?
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
eXp10it
Čestný člen
Příspěvky: 257
Registrován: pát srp 04, 2006 10:41
Bydliště: Ostrava --> Hultschin --> Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it »

PCMark píše:zajímavé řešení .... a není na new notebooku nějaká pečeť, že by se při otevření stratila záruka ?
ne jeste jsem se s tim nesetkal ze by byl nejaky notas peceteny, v manualech je primo i navod jak si to ma vykutit sam uzivatel, ale jak jsem psal je to jednoduche jak facka...treba v Ostrave v Alfe ti to kvuli mozne nekompatibilite ci pripadne nezkusenosti zdarma pred tebou namontuji a odzkouseji :) Jdou tak menit disky, ramky u lepcich notebooku posledni dobou i ruzne pridavne karty wifi/bluetooth atd (nemyslim ty do PCMCIA)...
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Setkal jsem se s nekolika notebooky IBM ve kterych nejdou menit disky za jine modely, bylo to chraneno nejakym blokem v biosu od vyrobce. Ale predem se to clovek nikde nedozví dokud to nezkusi :)
Hrouzek

Příspěvek od Hrouzek »

Já ten notebook budu kupovat až za měsíc a tak jsem byl zvědavý co řeknete na ten vybraný ASUS.
Radíte mi ať si vyberu HP, ale mě jde o to abych mohl být lepe mobilní. To HP co mi bylo nabídnuto za těch 51K se mi zdá moc těžké 3.4kg, jak píšou v popisu. Já se dívám i na design notebooku a design HP se mi moc nelíbí raděj bych se přiklonil k ASUS.
Měl jsem vybraný i ACER, ale ten jsem zavrhl podle toho co jsem slyšel a četl na různých diskuzích: výbava a cene dobrý, ale kvalita nic moc.
Uvídí se jeké názory přibudou za ten měsíc než se definitivně rozhodnu.
Přesto všem děkuji za rady a připomínky. Tuhle diskuzi budu sledovat dál takže klidně pište s názory. Každá rada je dobrá.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Chces byt mobilni?

no pred chvilkou jsem mel v ruce tohohle mrnouse. Lenovo V100
http://www5.pc.ibm.com/europe/products. ... 0+V+Series

a docela se mi libi, vzledove, vykon jsem netestoval..
a mozna by si se s nim vesel i do 50k.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

je třeba si vybrat, zda chceš notebook s velkým displayem nebo, který je mobilní
ono se to totiž vzájemně vylučuje
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Odpovědět