Download | Programy

Gigabyte GA-MA69G-S3H

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Petrs
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 20, 2007 07:05

Gigabyte GA-MA69G-S3H

Příspěvek od Petrs »

Dobrý den, nedávno jsem si koupil tuto desku a chtěl bych požádat o radu se k dvěma problémům:
1. Během startu (POST) se na konci výpisu obrazovky objevuje hláška "Verifying DMI pool data, K8 NPT Data Change.........Update New Data to DMI!". Tato hláška se objevuje i v případě holého připojení desky, k desce není připojena žádná periferie (pouze klávesnice, LCD, RAM, zdroj). Chtěl bych se zeptat co tato hláška znamená? , a jak vyřešit problém? Zavedení operačního systému (XP)z HD a ovladačů pak proběhne normálně.
2. Nedaří se instalace Audio driveru z dodaného CD (Realtek High definition Audio Driver). Ovladače byly z CD zavedeny jednotlivě, všechny pracují, ovšem u tohoto se žádná ikona na liště neobjevila, karta pro nastavení Audou je potlačená, v seznamu inst. SW se realtek objevuje, správce zařízení hlásí problém s ovladačem. Přeinsatlováno několikrát, použit i SW stažený z oficiálních stránek gigabite, bez výsledku. Aplikaci nelze nainstalovat a spustit (nejsem si jist, zda jsem instaloval SP2 pro XP až po instalci driveru, pokud to může mít na něco vliv). Děkuji.
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Prvnimu problemu: zkus v biosu zapnout "Update/Clear ESCD/NVRAM" a restartovat. Kdyz to nezabere, tak resetovat bios bud jumperem nebo vyndat baterku na, podle rad na internetu, 24 hodin. Coz mi prijde hodne, takze jumper :-) Take bych se podival, zda-li se neda aktualizovat bios na jinou verzi.

Druhy problem, jsem mel jednou taky. Vzdy je nutno vsechno nainstalovane ohledne zvuku vyhodit a restartovat. Problem byl myslim v tom, ze na to cd je tech ovladacu vic a ja je nejak motal dohromady. Zkus nepoustet instalatory a nechat windows at si ty drivery najdou z CD.
Petrs
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 20, 2007 07:05

Gigabyte GA-MA69G-S3H

Příspěvek od Petrs »

Tuto položku v BIOS bohužel nemohu nikde najít. Baterka byla vyjmuta po dobu cca 20 hodin, navíc ještě použit jumper. Ovšem be z výsledně, po na tažení BIOS je zde hlášení opět.

Co se týká druhého problému, ovladěče pro audio s podařilo úspěšně nainstalovat, správce zařízení hlásí vše v pořádku bez konfliktu, a le systém o ovladačích neví (karta audio je potlačená, na liště chybí ikona).
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

ovladaci panely-zvuky a zvukova zarizeni - na zalozce hlasitost zaskrtni "umistit ikonu hlasitosti na hlavni panel". Ta karta ve spravci nekde byt musi (jestli si ji nevypnul v biosu).

Mrkni se po te aktualizaci biosu
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Petrs
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 20, 2007 07:05

Příspěvek od Petrs »

Ta karta existuje a je přístupná, ovšem veškeré položky jsou neaktivní, zašedlé. Nelze nic nastavovat, pouze přpínat záložky (Zvuky, apod.).
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

ale to znamena, ze ta zvukovka neni nainstalovana. Bohuzel takhle na dalku nedovedu posoudit, kde je chyba. Pokud si do systemu ovladace dodal a jsou tam, tak ve spravci hw u te zvukovky dej odinstalovat a restartuj. System by si mel, pokud ty ovladace tam jsou, tu zvukovku detekovat a nainstalovat sam. Vic ti nereknu.

EDIT: Dnes jsem instaloval zvukovku Realtec High Definition na Asusu (via chipset). Nejdriv mi to hlasilo, ze musim nainstalovt microsoft bus driver jako prvni. Nebylo mi jasne, co presne mam nainstalovat. Prohnal jsem tam Via4in1 (ovladace na chipset) a ve spravci zarizeni najednou bylo vse jako ok. Zvuk nesel. Ve spravci jsem odinstaloval zarizeni zvukove karty, pustil instalaci zvukovky. Stale hlasila absenci nacteneho microsoft bus driveru, ale probehla. Pak restart. Po startu se zdetekovalo ono Microsoft Bus cosi a zvukova karta, pro kterou to nenaslo software. Znovu jsem pustil instalacku (whql verze) a instalace uz probehla bez chyb. Snad to nejak pomuze.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Odpovědět