Download | Programy

Špatně slyšitelné dialogy při přehrávání DVD

Multimedia, úpravy zvuku a videa na PC, kodeky, audio a video programové přehrávače

Moderátor: Moderátoři

WAAWE
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 23, 2007 19:41
Kontaktovat uživatele:

Špatně slyšitelné dialogy při přehrávání DVD

Příspěvek od WAAWE »

Zde je můj problém a předem děkuji za všechny vaše postřehy. DVD filmy sleduji na svém PC: grafika Radeon x1300, zvuk. karta Creative SB Live 5.1! a bedny Creative Inspire 5300 5.1., přehrávač PowerDVD 7.2 Ultra. Potíž mi způsobuje to, že během sledování filmů musím zesílit hlasitost tak, abych pohodlně slyšel dialogy z centrálního repro. Tím samozřejmě zesílím všechna ostatní repra a když dojde k nějaké explozi během filmu, ví o ní celá ulice a já musím rychle hlasitost snížit. Nejlépe slyším dialogy, pokud nastavím přehrávač na 2 speakers, což mi ale připadá jako hloupé řešení. V přehrávači jsem zkoušel nastavit Quit/normal/noisy prostředí, poslední volba trochu pomohla, ale stále musím mít v ruce ovladač hlasitosti. Bojuji s tím už víc jak 2 roky, ale nikdy jsem nepátral po řešení. Už mi ale došla trpělivost. Poraďte, jedná se o běžnou vlastnost 5+1 zvuku, kdy výbuchy jsou opravdu velmi hlučné, pokud jsou dialogy nastaveny na pohodlně slyšitelnou úroveň? To by znamenalo, že nemohu koukat na filmy po 8. hodině večerní. Nebo se snad dá hlasitost dialogů z cetre repra nějak zvýšit? Děkuji za rady, rád bych dokoukal trilogii Matrix, aniž by mě sousedé začali nenávidět.
Naposledy upravil(a) WAAWE dne pon črc 23, 2007 21:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

V mixeru zvukove karty se da nastavovat hlasitost jednotlivych kanalu. Takze tam bude i polozka center, kterou vytahni co nejvic. PowerDVD pouzivam taky.

EDIT: osobne se mi casto stavalo pri premistovani pc, ze jsem prehodil ty jacky a center mi hral nekde jinde, coz jsem (ano jsem normalni) nekdy zjistil az po par dnech. Takze nejlepsi je vzit nejaky ten demo programek ke zvukoce a vzdy si kliknout na jeden repracek a presvedcit se, ze hraje opravdu ten spravny.
Dale jsem taky zaregistroval, ze hw akcelerace ma vliv na zvuk (ted uz presne nevim, jak se to projevovalo)
Ujistit se, ze v powerdvd v konfiguraci audia je vybrano 6kanalu.
A nezapomenout se podivat do nastaveni mixeru zvukovky, kde jsou od creativu ruzne "vychytavky" jako ozvena, zvuk v jeskyni a podobne a jakoukoli takovouto emulaci vypnout!!
Naposledy upravil(a) renox dne pon črc 23, 2007 20:30, celkem upraveno 1 x.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
WAAWE
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 23, 2007 19:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WAAWE »

renox píše:V mixeru zvukove karty se da nastavovat hlasitost jednotlivych kanalu. Takze tam bude i polozka center, kterou vytahni co nejvic. PowerDVD pouzivam taky.
Používám Creative Surround Mixer a tam, zdá se, mohu nastavit Centre Speaker Volume/Subwoofer Volume/Crossover frequency a pak mohu nastavit ještě Balance front/rear/left/right, ale jednotlivé kanály nevidím. Mám trochu obavy, že to na co si stěžuji, je prostě běžný dynamický rozsah systémů 5+1, ale pokud ano, tak mi to vůbec nevyhovuje... :-(
WAAWE
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 23, 2007 19:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WAAWE »

Mimochodem nemohl bys mi vysvětlit, co znamená položka Bass Redirection a zdali ji mám aktivovat? Pokud to udělám, lze poté nastavit položku Crossover Frequency.
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

BassRedirection je, pokud si dobre pamatuju to, ze se v pripade 5.1 posilaji basy do subwooferu nebo je druha varianta, ze se frekvence pro subwooferu primichaji do ostatnich kanalu - pro sestavy kde subwoofer zvlast neni, ale bedny na to maji.
EDIT: tuto polozku neaktivuj.
Predchozi odpoved jsem jeste trochu obohadil, tak se mrkni. Jinak stelovani tech jednotlivych kanalu si mi prave popsal, asi jsme si jenom nerozumeli. To co ty chces vyhnat na maximuum je Center SpeakerVolume. Uplna nouzovka je, ostatni kanaly ztlumit na polovinu a center nechat na max, tim se centnru zajisti dominance. Ale je to nouzove reseni.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
WAAWE
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 23, 2007 19:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WAAWE »

renox píše:BassRedirection je, pokud si dobre pamatuju to, ze se v pripade 5.1 posilaji basy do subwooferu nebo je druha varianta, ze se frekvence pro subwooferu primichaji do ostatnich kanalu - pro sestavy kde subwoofer zvlast neni, ale bedny na to maji. Predchozi odpoved jsem jeste trochu obohadil, tak se mrkni. Jinak stelovani tech jednotlivych kanalu si mi prave popsal, asi jsme si jenom nerozumeli. To co ty chces vyhnat na maximuum je Center SpeakerVolume. Uplna nouzovka je, ostatni kanaly ztlumit na polovinu a center nechat na max, tim se centnru zajisti dominance. Ale je to nouzove reseni.
Díky za vysvětlení toho pojmu.

V mixeru mám central Speaker volume na maximum, ale potrebovaL bych zeslabit všechny ostatní kanály. Nejsem si jist, jestli nastavení front-rear left-right stačí. V nastavení je jakýsi kříž s kurzorem uprostřed, a ten můžu přemístit v rámci toho kříže. Nedovoluje mi ale zeslabit všechny kanály, jen mohu zdůraznit přední na úkor zadních a naopak a to samé levá-pravá. Ztlumit všechny prostě není v tomto mixeru možné.. :-(
WAAWE
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 23, 2007 19:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WAAWE »

renox píše:V mixeru zvukove karty se da nastavovat hlasitost jednotlivych kanalu. Takze tam bude i polozka center, kterou vytahni co nejvic. PowerDVD pouzivam taky.

EDIT: osobne se mi casto stavalo pri premistovani pc, ze jsem prehodil ty jacky a center mi hral nekde jinde, coz jsem (ano jsem normalni) nekdy zjistil az po par dnech. Takze nejlepsi je vzit nejaky ten demo programek ke zvukoce a vzdy si kliknout na jeden repracek a presvedcit se, ze hraje opravdu ten spravny.
Dale jsem taky zaregistroval, ze hw akcelerace ma vliv na zvuk (ted uz presne nevim, jak se to projevovalo)
Ujistit se, ze v powerdvd v konfiguraci audia je vybrano 6kanalu.
A nezapomenout se podivat do nastaveni mixeru zvukovky, kde jsou od creativu ruzne "vychytavky" jako ozvena, zvuk v jeskyni a podobne a jakoukoli takovouto emulaci vypnout!!
V mixer testu mi všechny krásně hrají: FL/C/FR/RL/RR a ve hrách to funguje OK, zapojeno by to mělo být správně. Kanály mám nastavené 5+1 jak v powerdvd,tak i v Creative Surround Mixeru, tak i v nastavení zvuku-ovládací panely, efekty mám vypnuté. Zkusím se ještě podívat, zdali nejsou jednotlivé kanály nastavit přímo v powerdvd, zas tak dobře ho neznám. :-)
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Zacinam se trochu dostavat do obrazu. Creative jsem pred par lety mel, ale uz si to moc nepamatuju. Ten kriz tusim znamena polohu posluchace uvnitr tech repraku. Jde taky pohybovat temi repro? Nekde to slo. Pokud jde, tak centr reproduktor premistit blizko krizku. Zkusim jeste neco zagooglit.
V powerdvd se da v konfiguraci zvuku nastavit nejaky CLMEI2 /zalezi na verzi/ a pod tlacitkem advanced se daji nastavit jednotlive kanaly Front - predni, Rear - zadni, Center - dialogy, LFE - subwoofer.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
WAAWE
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 23, 2007 19:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WAAWE »

renox píše:Zacinam se trochu dostavat do obrazu. Creative jsem pred par lety mel, ale uz si to moc nepamatuju. Ten kriz tusim znamena polohu posluchace uvnitr tech repraku. Jde taky pohybovat temi repro? Nekde to slo. Pokud jde, tak centr reproduktor premistit blizko krizku. Zkusim jeste neco zagooglit.
V powerdvd se da v konfiguraci zvuku nastavit nejaky CLMEI2 /zalezi na verzi/ a pod tlacitkem advanced se daji nastavit jednotlive kanaly Front - predni, Rear - zadni, Center - dialogy, LFE - subwoofer.
Front
x
x
Leftx x O x x Right
x
x
Rear

Vypadá to takto: pokud přetáhneš 0 nahoru, zesílíš přední, zeslabíš zadní (jak u autoradia funkce fade) Pokud posuneš 0 vlevo, tlumíš pravá repra. Pokud dáš 0 do krajních poloh, vypínáš zcela opačná repra. čili není možné ztlumit zároveň oba póly. S těmi se hýbat nedá.

Na nastavení CLMEI-2 jsem právě narazil díky za tip, zkusím dát všechny jezdce na -30db a central nechat na 0db, je tam ještě položka LFE, je ti povědomá?

Jinak ti moc děkuji za pomoc. ;)

na diagramu výše by osa front - rear měla být nad středem, tento grafický problém však dnes už nemám sílu řešit :-D
Naposledy upravil(a) WAAWE dne pon črc 23, 2007 21:27, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

LFE je subwoofer, tj. ta bedna na hluboky tony.

EDIT:
LFE - Low-Frequency Effects (konkretne nekde mezi 10-120hz)
cili abych se opravil, LFE kanal obsahujici nizke tony, ktery se smeruje do subwooferu.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

jo tak to bych taky chtel vedet. mam audigy a genius 5100 nebo tak nejak se jmenujou. nedela mi to u filmu ale celkove dialogy jsou hur slyset, zejmena ve hrach je to strasny...
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
WAAWE
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 23, 2007 19:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WAAWE »

Tak jsem zkoušel upravit úrovně kanálů v CLMEI-2, pustil jsem část, kde se NEO setkává s Architektem, poměrně důležitý dialog, abych ho slyšel, zesílil jsem silně hlasitost, a najednou střih Trinity bojuje s Agentem a na mě křičí žena z obýváku, ať ten kravál ztlumím, a tak je to pořád. :-) Čili úprava kanálů v nastavení advanced nezabrala, teď zkusím nastavit Environmet SPDIF. Uvidím, co to udělá. ;-)
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Pricinu Vam neprozradim, sam mam repro Genius SW-5.1, kde se da nastavovat hlasitost prednich, zadnich, subwooferu a centralu zvlast. K tomu mam zvukovou kartu Zoltrix, kde v mixeru muzu nastavovat kazdy kanal zvlast. Takze popisovane problemy jsem nemusel nidky resit. Z toho co jsem pochytil se obavam, ze problem je ten, ze Creative Inspire 5300 5.1 chybi ovladani hlasitosti jednotlivych repro, coz by se melo dohnat softwarem. Bohuzel nastaveni Creative je zjednodusene ku skode veci. To se alespon tyka WAAWEho, ktery mel na tuhle kombinaci pri pomysleni na ten center trochu smulu.
Jak je na to Oyza nevim, ty repro neznam a ani jsem nenasel na webu. Ale predpokladam, ze bude v podobne situaci.
Ale pokud me mysl neklame, kdysi davno jsem pouzival nejaky mixer na zvuk, kde jsem mohl nastavovat jednotlive kanaly prave u creativu. Bylo to neco uplne bokem. Pomohlo by asi prohledat studna.cz apod. na softwarove mixery.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
WAAWE
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 23, 2007 19:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WAAWE »

renox píše:Pricinu Vam neprozradim, sam mam repro Genius SW-5.1, kde se da nastavovat hlasitost prednich, zadnich, subwooferu a centralu zvlast. K tomu mam zvukovou kartu Zoltrix, kde v mixeru muzu nastavovat kazdy kanal zvlast. Takze popisovane problemy jsem nemusel nidky resit. Z toho co jsem pochytil se obavam, ze problem je ten, ze Creative Inspire 5300 5.1 chybi ovladani hlasitosti jednotlivych repro, coz by se melo dohnat softwarem. Bohuzel nastaveni Creative je zjednodusene ku skode veci. To se alespon tyka WAAWEho, ktery mel na tuhle kombinaci pri pomysleni na ten center trochu smulu.
Jak je na to Oyza nevim, ty repro neznam a ani jsem nenasel na webu. Ale predpokladam, ze bude v podobne situaci.
Ale pokud me mysl neklame, kdysi davno jsem pouzival nejaky mixer na zvuk, kde jsem mohl nastavovat jednotlive kanaly prave u creativu. Bylo to neco uplne bokem. Pomohlo by asi prohledat studna.cz apod. na softwarove mixery.
Děkuji ti za trpělivost a čas, ten také myslím nadešel k okamžiku, kdy se odeberu na lože. Tam je ticho, které mi snad pomůže na ty bedýnky zapomenout. Abych to pro dnešní den shrnul, mám takový pocit, že ten široký dynamický rozsah je asi snandartní vlastností zvukových systému DTS nebo DPL, kdy opravu člověk musí mít dialogy nahlas, ale tím pádem si užije i hlasitějších zvuků. Pokusím se najít nějaký software, který by umožnil zesílení centrálního repra a potlačení ostatních kanálů.

Za případné další postřehy všem děkuji.

Waawe
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Uz jsem se zgoogloval skoro do bezvedomi. Ale nenasel jsem, ze by nekdo mel Vase problemy. Coz me privadi k pochybnostem, jestli to prece jenom nejde v tech ovladacich nejak nastavit. Mozna to tam neni na prvni pohled jasne. Bohuzel Creative nemam, tak nemuzu moc patrat. Ten software na ovladani hlasitosti jsem hledal, ale dobre jsem nepochodil :-(
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
WAAWE
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 23, 2007 19:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WAAWE »

renox píše:Uz jsem se zgoogloval skoro do bezvedomi. Ale nenasel jsem, ze by nekdo mel Vase problemy. Coz me privadi k pochybnostem, jestli to prece jenom nejde v tech ovladacich nejak nastavit. Mozna to tam neni na prvni pohled jasne. Bohuzel Creative nemam, tak nemuzu moc patrat. Ten software na ovladani hlasitosti jsem hledal, ale dobre jsem nepochodil :-(
Moc děkuji, ještě jsem tu. :-D
Mně se podařilo najít stejný problém staršího data, majitel ale zažíval problém na nějakém domácím kinu, nikolivěk na PC.

http://www.avforums.com/forums/archive/ ... 22328.html

Skoro bych souhlasil s uživatelem mart.stokes 16-02-2001, 5:46 PM


"I hate to state the obvious here (and I haven't read all of the above so I am sorry if I am repeating somebody else) but this may just be you getting used to the dynamic range of DD and/or DTS. Although DD obviously does not offer true full dynamic range (from the sound of the wings of a butterfly to an atomic bomb going off) it offers better dynamic range (soft to loud) than we are used to. So if you are setting the level of speech to a "normal" listening level then things that are loud in real life will sound LOUD!!! It is meant to be an advantage of DD and DTS but a lot of people find it difficult to get used to"

kdy níže dodává, že

"The vast majority of people are shocked at first by the fantastic dynamic range of DD and DTS. I have actually known people suddenly lose interest in home cinema because of this. "
Také se bojím, jak jsem již výše uváděl, že se může jednat o zamýšlenou kvalitu přehrávání... :(
Naposledy upravil(a) WAAWE dne úte črc 24, 2007 08:19, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Takze na CLMEI2 prdime, protoze jak jsem zjistil to vubec nefunguje (nepoznal jsem minimalni rozdil).
Ted k nastaveni PowerDVD. Jeho nastaveni rezimu je nestastne pojmenovany.
  • Quiet Environment - to je ten nejvetsi rozsah, kterej se hodi do kina, ne domu.
  • Normal Environmnet - je ten, ktery zmensuje ten dynamicky rozsah. Tady se to rozchazi od toho doporuceni z avforums. Totiz tam se normal popisuje jako ten plny dynamicky rozsah, kdy dialogy mas hlasite a zbytek zbori barak. Naproti tomu Normal v PowerDVD je neco jinyho - omezeni toho rozsahu.
  • Noisy Environment - mam z toho pocit, ze je to rezim Normal s tim rozdilem, ze vsechno je vic nahlas. Coz mi nakonec prijde jako dobra volba,protoze kdyz vytacim zvuk na bednach, tak uz se tam trochu dostava sum diky slabemu signalu z pc. Ale protoze z pc uz to jde hlasite, neni treba tak vytacet ty bedny.
Myslim, ze to stoji za vyzkouseni.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

omlouvam se za mystifikaci, mam genius sw 5.1. ve filmech mi to problem nedela, jen ve hrach, kdy jsou dialogy vuci zbytku relativne tichy. musim nastavit treba sound/music na 2/10 a speech 9/10 - paklize tam je ta volba a pak to je teprve vyrovnane.
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

s tim mivam take problem a resim ho stejne, hudba apod. na minimu. Ale take u her pouzivam jen stereo. Jestli mas neco na 5.1, tak si muzes pridat hlasitost primo na bednach.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
Maarvin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 399
Registrován: pát čer 22, 2007 07:43
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Maarvin »

Ja jsem mival kombinaci SB Live! a 4+1 Inspire, a jestli me pamet neklame, tak tam u originalniho softu od Creative opravdu nesla hlasitost jednotlivych kanalu nastavit. Slo tam akorat presne to zesilovani v tom polohovacim "krizku" jak je vyse popsano.
Ten pouzivam SB Audigy a 5+1 Inspire, ale tenhle problem jsem nezaznamenal. Kazdopadne v softu prave k Audigy uz hlasitost u kanalu nastavit lze.
Takze bych mozna zkusil stahnout z webu Creativu novejsi soft pro jejich zvukovky, a posleze nastavit vsechno na polovinu a centr na max.
Odpovědět