Download | Programy

OC = cerny monitor ???

Procesory AMD, Intel, VIA a další, přetaktování a řešení jejich problémů

Moderátoři: PCMark, Awast, Moderátoři

Sobik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: sob črc 07, 2007 15:38

OC = cerny monitor ???

Příspěvek od Sobik »

Dobry den, mam takovy "maly" problem. Vlastnim Core 2 Duo E6600 na Gigabyte P965 DS3. A jelikoz je procesor nucen "krmit" i Radeon HD 2900XT tak jsem se rozhodl, ze mu v tom trochu pomuzu a lehce ho pretaktuju(3 az 3.2Ghz). Jinak pameti A-Data Vitesta Extreme Edition 800+Mhz CL4, zdroj Fortron Blue Storm 2 GLN 500W.

Ovsem problem je v tom, ze staci, abych zvedl FSB procesoru o pouhych 10Mhz(mene jsem nezkousel) a pocitac se sice nastartuje, ale monitor jakoby zhasne - sviti na nem oranzova misto zelene diody.

Jinak jsem nejdriv zkousel 9x333Mhz = 3Ghz vysledna frekvence CPU, 1000Mhz pro ramky na CL5, overvoltage ramek +0.3V - cerna obrazovka.

Potom jsem dal jenom o tech 10Mhz vic na FSB - 9x276 = 2484Mhz procesor, 838Mhz ram, overvoltage ram +0.1V - rovnez cerna obrazovka.

Pote, co jsem zvolil moznost Save & Exit setup se pocitac vypnul a sam zapnul(to je pry u desek s P965 chipsetem normalni), jenze pote se zase vypnul a znovu sam zapl s tim, ze monitor uz nic nezobrazoval, presto, ze byl zaply a proste se jenom tocily vetraky v PC, ale nic se jinak nedelo. Zvuky pocitac nevydal zadne.

Nevite nekdo, v cem jsem udelal chybu, popripade na co jsem zapomnel? Veci typu CIE, EIST a Virtualizaci jsem vypnul, PCIe jsem nastavil na pevno na 105Mhz. Diky za rady.
DjKukuc
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř kvě 02, 2007 14:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DjKukuc »

Já ti moc neporadím ale chyba je právě v PCIe.
Když jsou chyby má se nastavit 101Mhz ne 105.Kdo ti to nakukal?
AMD Athlon 64 7750 2.7GHz + AC Freezer 64 rev.2 - 4GB DDR2 1066MHz A-DATA EE,Gigabyte MA74-GM - WD3200AAJS 320GB - Samsung Spinpoint F3 500GB - ASUS EAH5770/DI2/512MB DDR5 - Seasonic 400W T3,Genius HomeTheater 5050

Po dvou letech opět pořádná mašinka :-)
Sobik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: sob črc 07, 2007 15:38

Příspěvek od Sobik »

No prave jsem ve foru cetl, tusim, ze to byl mozna i PCT, ze u Gigabytu meli vadnou varku desek, ktere si nejak neumely nastavit frekvenci PCIe a ze kdyz ji zvetsil(on psal 110Mhz) tak uz mu to slo. Jinak prave ted mam 105Mhz s tim, ze procesor neni pretaktovany a jede to v pohode i ve hrach bez padu.
Sobik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: sob črc 07, 2007 15:38

Příspěvek od Sobik »

Ano, tak jsem mel pravdu. Je to z PCtuning fora.

Napsal to Survivor2000: !!! TAK JSEM NA TO PO MĚSÍCI ZKOUŠENÍ PŘIŠEL ČÍM TO JE, ŽE POSLEDNÍ VÁRKA TÉTO ZÁKLADNÍ DESKY VE VERZI 3.3 NEJDE VŮBEC OVERCLOCKNOUT (tedy lze, ale po restartu nebo vypnutí se resetuje)!!!

ASI VYJELO Z LINKY PÁR ŠPATNEJCH KUSŮ, KTERÉ NEUMÍ PŘI OVERCLOCKU SPOČÍTAT A TUDÍŽ AUTOMATICKY SPRÁVNĚ NASTAVIT RYCHLOST SBĚRNICE PCI-EXPRESS, OSTATNÍ VERZE TO NAOPAK UMĚLY Z PŘESNOSTÍ NA 1 MHz TADY U TÉTO "SHIT" VÁRKY SE MUSÍ RUČNĚ ZVÝŠIT RYCHLOST. U KAŽDÉHO TO MŮŽE BÝT JINAK U MĚ FUNGUJE PŘI FSB 333MHZ, PCI-EXPRESS 110MHZ (možná bude stačit i mín,ale když jsem to zkoušel při 105MHZ tak se to resetovalo, takže asi něco mezi tím)

No, me to s PCIe na 105Mhz nejde, tak zkusim jeste tech 110Mhz, ale moc si od toho neslibuju. Jinak odkaz na samotnou diskuzi je zde http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... &start=420
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

Dej to na 100Mhz a nech to tak - misto hrani si s takovim nesmyslem pretaktuj procesor a grafiku ;) ..........
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
Sobik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: sob črc 07, 2007 15:38

Příspěvek od Sobik »

A o co se tu asi celou dobu snazim? :D Ted se mi podarilo dostat procesor na skoro 3Ghz, to mi v podstate staci, nevim, k cemu bych potreboval vic(az vyjde Crysis tak se uvidi ). :) No, na tech 3Ghz se to jevilo stabilni pri pul hodinove 100% zatezi obou jader v Orthosu(ja vim, ze je to malo, ale bylo to jenom na zkousku), taky jsem projel par benchmarku - Supreme Commander, CoH, F.E.A.R, 3Dmark 2006 - vse v pohode, teplota CPU max. 60 stupnu, coz je pro C2D myslim si v pohode. Problem nastal v momente, kdy jsem zkusil umyslne restartovat PC, pocitac se po odhlaseni z windowsu misto obycejneho restartu nekolikrat vypnul a zase sam zapnul a nakonec bezel s tim, ze jsem mel black screen :( . Zajimava vec se udala v okamziku, kdyz jsem to vypojil ze zasuvky a pro jistotu jeste promacknul to Power tlacitko. Nechal jsem to pul hodiny odpojene, pak jsem to zapojil a zapnul a ejhle, bios si k memu zdeseni(poteseni, ted nevim) pamatoval predesle nastaveni FSB na 333Mhz. Ja teda fakt nevim, zkusim jeste par restartu, pokud to bude delat i nadale, asi se na to vykaslu a budu jeden z mala na svete, kteri vlastni nepretaktovane Core 2 Duo :)

EDIT: Tak jsem zkusil restart a PC se misto restartu po odhlaseni z winu rovnou vypnul, pak zapnul, pak vypnul a pak zase zapnul, az jsem ho nakonec "vypnul" ja. Opravdu uz nevim, co vic mam udelat, jeste to cele muzu zkusit s PCIe na 100Mhz jak rika Rebel, ale pochybuju, ze se to od PCIe na 110Mhz bude nejak lisit . :(

EDIT2: Tak jsem se dostal stabilne s dobrymi teplotami i na 3.2Ghz(9*357) pri default vCore, system se jevil stabilni, ovsem po restartu naprosto ta stejna pisnicka(PCIe mel 115Mhz, protoze 100Mhz atd. neslo), jenze pote, co se podruhe samovolne zase zapnul vydal jeden SOUVISLY DLOUHY TON A MONITOR SE ROZSVITIL, ale ja jsem dostal v tu chvili z toho zvuku takovy strach, ze jsem neco pos*ral, tak jsem to radeji rychle vypnul a vse vratil do poradku. Nevi nekdo, co to znamena, kdyz PC vyda takto dlouhy a souvily ton???? Doufam, ze nic kritickeho.[/b]
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

Zkus vratit vse do defaultu a nahraj nejnovejsi BIOS - pak to zkus nataktovat.
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
Sobik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: sob črc 07, 2007 15:38

Příspěvek od Sobik »

No, tak ted uz to asi na 100% bude spatnou detekci optimalni frekvence PCIe. Nahral jsem nejnovejsi bios F12(ten jsem mel uz i pred tim) a dal "Load optimized defaults" jak na svych strankach psal Gigabyte, jenze jsem narazil zase na stejny problem :(

EDIT: Tak se zda, ze problem je vyresen. Myslim, ze jsem konecne nalezl tu spravnou frekvenci PCIe, pro me to s FSB 357Mhz bylo 109Mhz na PCIe. Takze CPU je ted na 3.2Ghz, projel jsem par benchmarku a nekolik hodin v orthosu stable. Sice to neni uplne 100%, jelikoz se PC pri restartu nekdy vypne, ale na to uz kaslu, pevne disky to zvladnou :)
Odpovědět