Download | Programy

Náročnost Windows Vista

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Microsoft má také velice zmáknutý marketing a lidi dokonale zblbnul. Příklad - přisel na prodejdu nějakej děda s novým počítačem (6-7 let...) a že prej by tam chtěl ten novej windows, že prej je nejlepsi. Takovy popletenci chodi celkem casto..
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Rebel44 píše: Na Viste se mi taky napr. libi SuperFetch diky kterymu nacte system do nevyuzite pameti moje oblibene programy a vsechno co se ti ve Vistach nelibi muzes zmenit/vypnout :) .

Mam Vistu Home Premium64 OEM pres 3 mesice a sem spokojenej :D
Nechci ti kazit radost, ale tohle umi uz XP. Tady jde o to, ze kdybys pouzival Windows XP, budes taky spokojen, protoze funkce, ktere jsi popsal, ze se ti na vistach libi, ma xp taky. (vista: superfetch - xp: prefetch)
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Asi takhle, az si budu kupovat novy PC, tak si na nej dam Visty. Jinak, rozjet na XP jako virtualni pc Visty, to je skoro nemozny, teda s 1GB RAM. Mam to odzkouseny. Ale stejne mne pripada, ze Visty jsou takovy vic preplacany a neprehledny, nevim, mozna to je o zvyku... Skoda,ze Microsoft nepredela XP a neda mu lepsi UI atd.... XP jsou dobry system, ale az tak uplne ne. Po delsim case pouzivani se "zanese" jako predchozi verze a zacne blbnout, u Vist nevim.Nepouzivam je, ale doufam,ze tam to je nejak uz osetreny.... nebo ne?
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Pockmat píše:...Po delsim case pouzivani se "zanese" jako predchozi verze a zacne blbnout...
blbost, mam stejnou instalaci vic jak 2 roky a to jsem menil i nekolikrat pc.
no problem.
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

renox píše:
Rebel44 píše: Na Viste se mi taky napr. libi SuperFetch diky kterymu nacte system do nevyuzite pameti moje oblibene programy a vsechno co se ti ve Vistach nelibi muzes zmenit/vypnout :) .

Mam Vistu Home Premium64 OEM pres 3 mesice a sem spokojenej :D
Nechci ti kazit radost, ale tohle umi uz XP. Tady jde o to, ze kdybys pouzival Windows XP, budes taky spokojen, protoze funkce, ktere jsi popsal, ze se ti na vistach libi, ma xp taky. (vista: superfetch - xp: prefetch)
To je dost omyl - XP daj do volne RAM posledni programy a nevyuzivaj pro to ani zdaleka vsechnu volnou pamet zatimco Visty vyuzijou celou pamet a nahrajou tam to co nejcastejs pouzivas - muzu to porovnat protoze sem na tomhle PC mel Vistu i XP a Vista je podstatne lepsi (napr. misto abych cekal 30 vterin v XP nez se mi nacte z disku hra tak ve Viste je spustena tak za 2-3 vteriny). Co se tyka narocnosti tak akorat chtej pro pohodlny pouzivani aby mel clovel aspon 1GB ram ale na procesoru neberou ani 1 cely procento vykonu...
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
Uživatelský avatar
Maarvin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 399
Registrován: pát čer 22, 2007 07:43
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Maarvin »

Sdilim nazor renoxe.

Vistu bych bral jen jako OS k novymu PC, jako prechod z XP mi to přijde nesmyslný.

Visty jsem ted nedavno instaloval, a to na C2D E6600 a 2GB pameti, a zdalo se mi to liny.... Co vic k tomu rict?
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

Zkus si upravit nastaveni - kdyz mas zaply kraviny jako treba animovany okna tak se ten system zda desne pomalej - tyhle nesmysly povypinej a hned to pobezi svizne:)...
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
Uživatelský avatar
Maarvin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 399
Registrován: pát čer 22, 2007 07:43
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Maarvin »

Jasně - to nebylo pro mě, takže ať už si to dotyčný vyladí jak chce.

Nebylo to samozřejmě tak, že by se něco otvíralo nějak dlouho, ale jen takovej můj pocit, že je to takový celkově línější - pomalejší ..... špatně se to popisuje, snad chápete, jak to myslím ;)
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

Jo tak to je skoro urcite to co popisuju vise - system pak cloveku pripada takovej linej - tahle ptakovine ale neni nastavena defaultne takze se v tom nejspis dotycnej hrabal aniz by vedel co kde nastavuje :? :oops: - kdyz tak at mi posle SZ s jeho ICQ a ja s nim ty nastaveni projdu (jakmile dorazim domu) ;)
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Když bych se rozhodoval mezi 6 let starým windows XP a novou Vistou, šel bych do Visty. Nakonec přejde každý, kdo kdes používá windows 2000 a nadává na XP jak jsou náročný na paměť a že jsou to jenom omalovaný 2000?

Naštěstí se nemusím rozhodovat, jedu na linuxu a zatím jsem spokojen. Na notebooku mám dualbot Vista + Linux. Vistu pouštím jenom výjimečně (1 týdně) když jí chci někomu ukázat.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

mozek007 píše:...když jí chci někomu ukázat.
Vista jen na ukazovani :) to je zajimave vyuziti.
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Náročnost Windows Vista

Příspěvek od Anonymous2 »

chtel bych se zeptat kdyz mam 2 jadra tak je lepsi vista z duvodu ze ti je viuzije ale xp ti 2 jadra neviuzijou nebo jo ?
Odpovědět