Download | Programy

Náročnost Windows Vista

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Náročnost Windows Vista

Příspěvek od Pockmat »

Zdravím,chtěl bych si pořídit Windows Vista, nyní mám XP Pro. Bohužel, mám "starší" typ PC, na kterém by Vista moc dobře nejela. No, jela by, ale všechno ostatní potom asi už ne. Jenom pro info moje konfigurace: AMD Anthlon 1800+, RAM 1 Gb, HDD Seagate 80 Gb a 250 Gb, grafika nVidia 5700. Jak vidíte nic moc, ale na nový PC momentálně nemám a mně to zatím stačí. Ale abych se dostal k jádru věci, nevíte, proč je Vista tak náročná na PC? Není na netu někde modifikovaná verze, která je podobně náročná jako XP? Díky za odpovědi.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Napada me otazka, ktera asi napada i ostatni, proc chces windows vista, kdyz mas xp??
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Mne zase napada otazka, proc ne?!
Tak, je to moderni a novejsi system, ktery je zase o kus vpredu nez XP...
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Já se také chystám Vistu koupit, ale až na podzim/zima, teď myslím, mohu klidně používat XP a mezi tím se trošku Vista doladí. ;)

Vista bez Aera má konfiguraci kdy stačí 512MB RAM, jinak s Aerem 1GB a grafiku 128MB. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

No, 512Mb sice staci, ale na Vistu.Co ostatni programy? Jinak strasne "zere" vykon procesoru... :(
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Nezlobte se na me, ale stejne mi to neni jasne. Co ma Vista a XP ne? Pro uzivatele vidim jako lakadlo Aero, ale to je asi tak vsechno, narust vykonu se nekona, directx10 je zatim k nicemu. Zbytecne za to vyhodite prachy a budete nekde honit drivery na visty nejakeho starsiho zarizeni. Nejsem zadny odpurce microsoftu, ale menit xp za vistu jen tak z pleziru mi prijde fakt zbytecne.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

No, nejsem sice propagator R.Hulana, ale co pise o Vistach na svym blogu, je tak docela pravda, ale jak co. Vistu jsme zkousel, ale jako virtualni pc a pripadalo mne, ze ma lepsi UI.Nevim, ale jak vsichni kriceli, ze XP jsou kram atd. tak to stejny se ted deje u Vist... Nebo se snad pletu?
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Asi takhle, pokud nemate zadny os dejme tomu legalne a chcete si koupit visty, pak ok. Ale jestli clovek ma legalne xp, tak mi prechod na visty prijde jako vyhozene penize. A to lepsi UI, nevim, v ruce jsem to nemel. Jinak ta uvadena konfigurace to si myslim skousne v klidu. Akorat ta pamet je na to asi slabsi, cetl jsem, ze po nabehnuti systemu to sezere neco malo pres 400 mega /nekdo to snizil i na 300 vypnutim nepotrebnych sluzeb/. Bylo by lepsi na to jit se 2 GB.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

nekde sem tu zahledl ze na Vistu bez Aera staci 512MB, haha, si to zkuste :)

Ja na Vistu prechazim s odporem a to jen kvuli testovani a zakaznikum...

XP funguji, proc Vista?
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Win 98 také fungoval a přesto jsme dali přednost novějšímu systému atd ...... Teď má spousta lidí WinXP, ale pomalu se najede na Vistu, je to přirozený vývoj. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

maestro píše:nekde sem tu zahledl ze na Vistu bez Aera staci 512MB, haha, si to zkuste :)

Ja na Vistu prechazim s odporem a to jen kvuli testovani a zakaznikum...

XP funguji, proc Vista?
Vistu jsem ještě neměl tu čest nějak testovat, ale Microsoft píše, že stačí 512MB RAM bez Aera. Je to asi nějaké minimum, ale tak ho deklarují. ;)

Edit: jestli ale pracuješ s Vistou, tak myslím budu věřit tobě a ne Microsoftu. ;)
Naposledy upravil(a) Jackal dne pát srp 10, 2007 22:50, celkem upraveno 1 x.
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Win98 a WinXP byl naprosto brutalni rozdil, co se tyce stability.
WinXP a WinVista - tady zadny takovy zasadni rozdil nevidim.

Jeste k ty pameti, tech zminovanych 400 mega je po ciste instalaci, pak si jeste pripoctete ruzne icq, skype a podobny programky, co si vzdy nainstalujete a pak uz to zacina byt zajime, kdyz si navrch pustite treba firefox, gigo se zapoti.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

renox píše:Win98 a WinXP byl naprosto brutalni rozdil, co se tyce stability.
WinXP a WinVista - tady zadny takovy zasadni rozdil nevidim.
To máš sice naprostou pravdu, ale já myslel vývoj, ne skok z Win98 na XP, ale 98 a postupně k XP, to je vývoj a tak to bude i s Vistou. Na XP se hodně nadávalo a jukni má ho skoro každý, tak to bude i s Vistou. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Athlon64 píše:Win 98 také fungoval...

ani bych nerekl.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Já si myslím, že fungoval, v té době opravdu fungoval, teď zpětně můžem mluvit o tom co bylo špatně a co ne, ale v té době byl každý za systém vděčný a chválil ho. Teď je situace jiná, když můžeme drbat systém, který měl skoro každý a dlouho se už i při XP psalo, že systém 98 mám ještě 28% domácností se systémem Windows. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Windows Viena nebo 7 ci jak se to nakonec bude jmenovat tu bude mozna 3 roky nebo taky za pet. Nevidim duvod se hnat do Vist, kdyz v podstate nenabizeji nic noveho. S XP ty roky klidne vydrzim a az pak uvidim, ze viena ma neco podstatneho, co xp nema, pak budu zvazovat. Ale DNES vista nenabizi nic duleziteho, co by xp nemeli. Kdo videl reklamy na visty v metru apod. vi, ze jedina vec, na kterou microsoft muze lakat lidi je Aero, protoze na ten zbytek staci xp. S vistou budete delat to same co na xpeckach, ale budete potrebovat vic pameti.

z widnows 98 jsem nidky na vetvi nebyl, xp pro me byl maly zazrak, protoze to prestalo padat. To byl potom vyrazny skok. Dneska je to jenom marketing. Microsoft nemuze 20 let sedet a nic nedelat, lepsi je prodavat dalsi os a vydelavat. Nehledete na to, ze nechce ztratit svuj podil kvuli linuxu, ktery Aero strci do kapsy (konkretne Beryl, hral sem si s tim asi mesic) nebo OS X na Macu. Kdo je hracicka, ten si to asi uzije. Ale spousta lidi si to koupi uplne zbytecne. XP --> Vista, to neni zadny vyvoj, jenom hon na uzivatele.
Naposledy upravil(a) renox dne pát srp 10, 2007 23:10, celkem upraveno 1 x.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

To je jako s autem, proč si kupuješ novější auto, když staré tě tam také doveze. ;)

Máš pravdu, určitě není kam pospíchat. Vista potřebuje čas, ale nevidím důvod proč jí nedát šanci. Nákup Vista se musí uvážit. Není to jen o HW, ale i SW. Pokud se toto dá dohromady, tak tu bude nový operačný systém se všemi novinkami atd ...... :D

Edit: Vista neuteče a já jdu spát, dobrou všem. :)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

reknete WOW :)

btw. v den uvedeni Vist v CR me reditel ceskeho MS jakoby prodaval Visty a ja se musel usmivat kdyz jsem sem je bral, pze nas fotili :)
SiMpLe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 508
Registrován: čtv kvě 17, 2007 13:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SiMpLe »

WOW

(Sry za OT ale prostě se nudím a nechce se mi spát...)
<3 Progaming, grafika, moviemaking, počítače.
Intel QuadCore Q9550 2,76GHz @ 3,66GHz, Kingston HyperX 4GB BlackEd. 1064MHz, Asus P5Q-E, 1,32T HDD's (1T Seagate Barracuda 32MB, 7.200 + 320GB Seagate Barracuda 16MB, 7.200 [backup]), DVD Samsung SH-S223B, CM Dominator 690 KWN1 NVIDIA Edition, GIGABYTE GTX275 OC 896MB , Xigmatek Dark Knight, Cooler Master Real Power 620W.
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

Vista ma podle me smysl pokud nekdo kupuje novi PC nez k tomu co ma OP - naroky taky nejsou ani zdaleka tak hrozny jak nekdo tvrdi a system je stejne stabilni jako XP. Ovladace uz sou skoro na vsechen dnesni HW v pohode. Na Viste se mi taky napr. libi SuperFetch diky kterymu nacte system do nevyuzite pameti moje oblibene programy a vsechno co se ti ve Vistach nelibi muzes zmenit/vypnout :) .

Mam Vistu Home Premium64 OEM pres 3 mesice a sem spokojenej :D
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
Odpovědět