Download | Programy

512+2x256????

Problematika SDRAM, DDR SDRAM, DDR2 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Micud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 11, 2007 17:05
Kontaktovat uživatele:

512+2x256????

Příspěvek od Micud »

Prosim o radu mam 512 MB ramku a chtěl sem tam přidat 2x 256 MB, kamoš mi je tam nainstaloval a načetlo mi to 1024MB ram a všechno bylo ok až na to ža každych cca 30min mi počitač "zamrzl" tak sem si řekl že je vytahnu a trochu je zkusim oprašit ,ale potom už se mi bud vubec nenačetl windows a nebo mi ani nenaskočil počitač. Tak sem je ruzně přehazoval a jednou mi najel počitač normal i s windowsem ale zase mi to načetlo jenom 256 MB ram :( nevite kde sem udělal chybu? všechny tři by ramky by měly byt Kingstomky s 400mhz. pls poradte
Micud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 11, 2007 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Micud »

sry sem si to blbě přečetl ta 512 je Kingstomka a ty 256ky sou Samsungy...
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

no vypada to, ze jeden z tech modulu bude spatny. Tak tam dej jenom jeden a kdyz to nabehne, stahni si utilitku memtest (vypali se na cd a nabootuje se z nej) na otestovani pameti, pokud po hodine, dvou nevyplivne zadnou chybu, bude nejspis dobra. Takhle je projed vsechny.
Taky me napada, ze maji mozna kazda jine casovani, jestli jste to nenastavili na casovani toho lepsiho modulu...
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
Maarvin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 399
Registrován: pát čer 22, 2007 07:43
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Maarvin »

Taky by pomohlo, co mas za desku, jestli podporuje Dualchannel, jesli jsou ty pameti DDR2 nebo starsi...
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

... dual channel se trema modulama? a pameti ma ddr kdyz jsou to 400Mhz
nicmene ta deska by docela bodla, protoze v manualu je pak vendor list a tam se da taky lecos zjisti.

jak psal renox, zkontrolovat casovani, ozkousej jednu po druhe. pak zkus pripadne prohazet jeste pameti ve slotech.
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Micud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 11, 2007 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Micud »

zakladni desku mam Gigabyte GA-7VT600P-RZ(C) zkusim omrknou to časovani a otestovat to, ale ted na to nějak nemam čas možna za 2 dny
:) tak potom napišu jesy sem už nato přišel nebo ne :)
Uživatelský avatar
Maarvin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 399
Registrován: pát čer 22, 2007 07:43
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Maarvin »

oyza píše:... dual channel se trema modulama? a pameti ma ddr kdyz jsou to 400Mhz
Nechtel jsem zapojit tri moduly do dual channelu :lol:

Jen jsem chtel vedet, jestli jeho deska dual channel podporuje, nebyva nejlepsi dat do 2x2 slotu tri moduly... Teoreticky by jen nemel jit dual channel, ale....
S tou frekvenci uznavam, my mistake :oops:
Micud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 11, 2007 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Micud »

Tak sem to zkusil projet tim memtestem a vypada to že sou všechny dobre :) a ještě jak mam ověřit to časovani :) ja myslel že to zvladnu a nějak se mi to nepodařilo najit :) (to vite ja sem takova lama) a ještě mě napadlo jesy nemam špatne sloty na ty paměti... jako jesy se mi nějak nezkratovaly třeba...
Uživatelský avatar
S.M.O.K.E.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 12, 2007 16:12

Re: 512+2x256????

Příspěvek od S.M.O.K.E. »

Kombinovani ruznych RAM modulu od jinych vyrobcu a s jinymi hodnotami nemusi byt zrovna dobrej napad...
Jednotlive moduly spolu nemusi spolupracovat a pocitac pak hazi modry obrazovky...proste se to posere, jako se to asi stalo tobe!
Podle me by jsi mel koupit 1modul 1GB nebo např. 2x 512GB ktere budou mit stejne honoty a pokud mozno vyrobce...
Micud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 11, 2007 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Micud »

tak už sem mi podařilo tam ty ramky nacpat :D :D :D ale ted mi to ukazuje v biosu že mam 756MB a v cpu Z mi to piše že mam 1024MB(1GB) :D tak ted fakt nevym kolik te ramky mam :D:D ale jedou mi v pohodě (zatim)
Odpovědět