Download | Programy

Problém s připojením 2 PC

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

attrigonne
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 28, 2007 11:13

Problém s připojením 2 PC

Příspěvek od attrigonne »

Ahoj, mám troující cháu problém s připojením dvou PC a sdílením internetu. Host PC je připojen přímo k internetu a ten funguje. Potom mám vytvořenou malou domácí síť, kde jsou dva PC spojeny přímým kabelem pomocí switche. Stejná skupina, ručně nastavené IP adresy a maska, na druhém PC mám nastavenou i bránu i DNS v formě IP adresy HOSTa. Při pingnutí v obou směrech není žádný problém, odezva je minimální, při procházení sdílených dat druhého PC z HOSTa není problém, avšak opačně, pokud chci z druhého PC mrknout na HOSTa, napíše mi to, že přístup byl odepřen, zřejmě kvůli omezeným právům. KPF běží jen na druhém PC a je nastaven, aby bral HOST IP jako důvěryhodnou. Windows firewall neběží ani na jednom. Tento problém řeším už poněkolikáté, pokždé, když přeinstaluju win. Pokaždý se stim strašnou dobu dělám a najednou to funguje, jenže já nevim, čim to bylo, resp. nevim, co jinýho sem minule dělal, že to dneska nejde?? Poraď te mi prosím někdo, už sem zoufalej a začíná mi z toho růst hlava... Díky
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Na vsech by melo byt na sitovem adapteru povoleno sdileni (jako sluzba), dale nejaka sdilena slozka, coz vypada, ze na tom prvnim /HOST/ asi nemas.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
attrigonne
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 28, 2007 11:13

Příspěvek od attrigonne »

Sdílenej mám disk C:, nevím, jak mám zapnout na adaptéru službu sdílení...
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Ta sluzba je tady:
Obrázek
nastaveni sdileni:

Obrázek

pak to mozna bude chtit, aby na pocitaci HOST byl ucet s heslem, administrator bez hesla je problem, nejde se k tomu prihlasovat. Takze na hostovi /pokud tomu tak neni/ dej heslo administratorovi. Kdyz pak budes chtit hosta prochazet z druheho pc, mel by se zeptat na jmeno a heslo -> administrator a to nove heslo.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

Zkuste to pomocí průvodce přidáním síťového připojení....
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
attrigonne
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 28, 2007 11:13

Příspěvek od attrigonne »

Nevím, všechno mám nastaveno, službu taky, nevěděl jsem, že to je tohle, ani mě to nenapadlo. Všechno je nastavený tak, jak má, ale z jednoho směru nemůžu prohlížet sdílená data. Průvodce instalací sítě sem spouštěl, v pořádku, mám ručně nastaveny IP na 192.168.0.1 a 192.168.0.2, PING funguje, firewalll jsem vyřešil, sdílení jsem vyřešil, všechno sedí a šlape, jen na něco asi zapomínám, nemůžu se dostat z klientského počítače na hostitelský. Bílej křížek v červenym kroužku - odepřen přístup. Když jsem to řešil posledně, bylo to obráceně, z hostitelského jsem nemohl na klientský. Vůbec to nechápu, technicky je všechno zajištěno. Možná je to kvůli verzím systémů, je možný, že se někdy neshodnou a je nutný je znovu nainstalovat, aby se síť chytla. Nevim...
attrigonne
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 28, 2007 11:13

Příspěvek od attrigonne »

Tak jsem právě nasdílel připojení k internetu a ten teď šlape na obou PC. Takže síť funguje. Jedinej problém zůstává v tom procházení. Host je uzamčen pro ostatní počítače. Nikdy jsem to neřešil přes uživatelské účty nebo podobně, mohli byste mi prosím poradit, jak se mám "přihlásit" pomocí toho administrátora z druhého PC? A funguje to pak nějak trvale? Nebo je to na individuelní přihlašování? Dík..
Odpovědět