Download | Programy

9600XT porucha

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

mr.Petík

9600XT porucha

Příspěvek od mr.Petík »

Cau mam doma ATI 9600 XT a kdyz jsem vymenil chladic a zapnul PC tak byl obraz posety artefakty a pri spusteni Dooma 3 naskocila jen cerna obrazovka. Zkousel jsem tam dat ten puvodni chladic ale nic se nezlepsilo....po par dnech mi to nedalo a zkusil jsem ji znova dat do PC a nahle bezelo vse vpohode bez jakychkoliv chyb a artefaktu, filmy behaji taky naprosto krasne a GK ma 34°C jen je tu jeden problem a to ze v 3D aplikacich je obraz rozsipany a plny artefaktu :(( nevite cim to muze byt ?? jestli to neni treba nejakym nahnutym kondenzatorem atd....koukal jsem na jadro a je bez skrabancu
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Někdy může být problém, pokud se napájení ventilátoru nového chladiče zapojí do grafické karty. Nevím, ale jestli to tak máš zapojené.
Z vlastní zkušenosti taky vím, že je důležité mít správný přítlak chladiče na čip, když to bylo hodně, tak mi grafika blbla a když málo, tak to zase nechladilo.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
mr.Petík
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 23, 2006 00:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mr.Petík »

Vetracek ma vlastni napajeni takze tim to nebude. Chladic jsem zkousel parkrat ruzne utahnout ale bezezmen :cry:
Uživatelský avatar
eXp10it
Čestný člen
Příspěvky: 257
Registrován: pát srp 04, 2006 10:41
Bydliště: Ostrava --> Hultschin --> Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it »

podle popisu toho jak se to stalo a taky podle toho ze jsi uz zkousel hybat s chaldicem si myslim, ze se pri te prvni vymene bohuzel usmazila cast GPU - cetl jsem ze k podobnemu jevu muze dojit i u CPU :| jedinou nadeji jeste vidim v tom, ze treba nemas rovnomerne nanesenou (nebo vubec) teplovodivou pastu a tak se pri prukem zahrati jadra zacne prehrivat, zkus vse uplne vycistit technickym benzinem a pak nanes rovnomernou stredne tlustou vrstvu nejake pasty a opravdu dukladne zkontroluj jestli chladic doleha celou plochou (pokud je to hodne v neporadku tak pri prohledu z profilu na kartu to jde dobre videt ze jeden okraj chladice je vuc rovine karty trochu niz nebo vys nez ten druhy).

Jeste je tady taky moznost ze jsi pri vymene chladice poskodil nektery z pametovych cipu...kdyby jsi postnul screenshot tech artefaktu, tak by sme mohli jednu z variant jednoznacne vyloucit ;)
mr.Petík
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 23, 2006 00:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mr.Petík »

Tady jsou screenshoty ze hry Battlefield 2

http://nfscarbon.wz.cz/screen002.jpg
http://nfscarbon.wz.cz/screen003.jpg

Ale treba u CS 1.6 pri openGL to neni tak hrozne zobrazuji se tam jen na par mistech male bile ctverecky. bohuzel nemohu ted poslat screen, protoze zitra odjizdim na par dni pric a nemam ted cas strkat do PC tu Grafarnu
Uživatelský avatar
eXp10it
Čestný člen
Příspěvky: 257
Registrován: pát srp 04, 2006 10:41
Bydliště: Ostrava --> Hultschin --> Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it »

poruchy geometrie, stinovani = GPU, takze plati rada cislo 1 - vse vycistit a nanest nanovo teplovodivou pastu, treba ji tam mas malo a nejaky kousicek jadra se lokalne prehriva v nejake bulbince, ktera pusobi jako tepelna izolace, pripadne je pastou popatlane neco okolo. Bez toho abys to ted delal to podle me muzes rychle overit tak ze jadro radikalne podtaktujes a mel by jsi zpozorovat mirne zlepseni obrazu (GPU se tak nenazhavi). Jestli to nezabere a nemas kartu pretaktovanou, tak je to v p*deli.

//edit: to ze to v CSku nedela jen na sto procent potvrzuje ze zavada se tyka GPU, protoze CSko je hodne spatne napsane a daleko min pouziva vypocetni vykon Radeonu. Pokud si to jeste neudelal, tak zkus udelat znamou fintu s prehozenim opengl ovladace z driveru Ati za ten puvodni CSkovy (je to vsude na webech zabyvajicich se CSkem), problemy by se mely zvyraznit a hra zrychlit :idea:
mr.Petík
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 23, 2006 00:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mr.Petík »

Moc dik za pomoc hned jak se vratim domu tak vse vyzkousim ;)
Odpovědět