Download | Programy

Ďábelská kombinace

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC, firewall, spyware, kontrola logu, hesla, webové prohlížeče

Moderátoři: mozek007, Ryan, Moderátoři

Spadnul vám někdy počítač?

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

RIPR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pon srp 28, 2006 20:57
Bydliště: Doma :-)
Kontaktovat uživatele:

Ďábelská kombinace

Příspěvek od RIPR »

Lidi mám skvělou kombinaci na ochranu počítače. Mě se vždy osvědčila, nikdy se nestane, že by vás napadl nějaký trojský kůň a vy jste ho nemohli smazat, nebo alespoň přesunout do trezoru. Tak tady to je.
AVG 7.1 plus Firewall: Na Chip DVD každý měsíc vychází "časová aktualizace" , která prodlouží fungování vašeho antiviru. Začněte instalaci, až budete mít na výběr typ instalace, tak vyberte ten druhý a vyberte neinstalovat firewall. Počítač se po instalaci obvykle restartuje.
Nyní je nainstalován antivirus.
Avast!: Toto je sice taky antivirus ale slouží k něčemu jinému. Upozorní na přítomnost škodlivého kódu přímo na stránce nebo například na cd. Také vychází na Chip DVD. Nainstalujte jej jako druhý ( je důležité v jakém pořadí antiviry instalujete.
Kerio Personal Firewall: Toto je jeden z nejlepších freeware firewallů. Občas vyjde na Chip DVD a je ke stažení na internetu. Po třiceti dnech se vám sice zablokují některá vlastnosti, ale nic vás nenapdne. Pouze se vám například odblokuje zobrazování reklam. Nainstalujte i tento firewall.
Spybot: Odhaluje špionážní programy. Je dobré ho jednou týdně nechat prozkoumat systém. Je také freeware. Je nezbytný, pro ty, co mají v počítači E-m@il.
Spamihalator Nástroj proti spamu, také nezbytný pro ty, kteí mají E-m@il v počítači. Nepotřebují ho lidé, kteří mají E-m@il na Seznamu, Centrumu, Atlasu, nebo na jiném webu.
KONEC

Doufám, že sem vám alespoň trochu pomohl.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Kombinace několika antivirů je špatné řešení. Stačí používat jeden ale pořádný, třeba jako ten od AOL:
http://pcmark.info/viewtopic.php?t=288

Výsledkem tvé "Ďábelské kombinace" nebude vysoké zabezpečení PC, ale vysoké zpomalení PC :roll:
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
RIPR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pon srp 28, 2006 20:57
Bydliště: Doma :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RIPR »

PCMark píše:Kombinace několika antivirů je špatné řešení. Stačí používat jeden ale pořádný, třeba jako ten od AOL:
http://pcmark.info/viewtopic.php?t=288

Výsledkem tvé "Ďábelské kombinace" nebude vysoké zabezpečení PC, ale vysoké zpomalení PC :roll:
Je lepší mít několik antivirů které musí obejít všechny, než jeden, kterej stačí obejít samotnej.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

RIPR píše:Je lepší mít několik antivirů které musí obejít všechny, než jeden, kterej stačí obejít samotnej.
ne takhle to nefunguje, více antivirů v systému způsobí, že si budou překážet navzájem a tím se sníží i bezpečnost. Zvýší se ti i zbytečně zatížení systému.
Navíc ty antiviry které sis vybral nepatří mezi nejlepší ani ve freewaru ;)
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Mít několik antivirových systémů v pc je nesmysl. Jedine ze jeden je jako rezidentni a druhy se spousti jen na scan..

"dabelska kombinace" haha :)
RIPR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pon srp 28, 2006 20:57
Bydliště: Doma :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RIPR »

maestro píše:Mít několik antivirových systémů v pc je nesmysl. Jedine ze jeden je jako rezidentni a druhy se spousti jen na scan..

"dabelska kombinace" haha :)
Mě je to jedno, klidně si nadavejte, ale tyhlety antiviri používam už rok, a nestalo se mi, že by v počítači byl nějakej trojskej kůň. Navíc mě antiviri nespomalujou počítač. Ale nebudem se hádat. Každej antivir má svoje díry. ;)
Uživatelský avatar
RainMakeR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon srp 28, 2006 18:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RainMakeR »

uplně stačí jeden antivir , jeden firewall a program na odstranění spywaru např adaware nebo spybot.

vuce antiviru je nesmysl(viz posty víše)
více firewalu taky není potřeba pro domácího uživatele. spíše se používají pro nějaké servry v bankách nebo různých institucí.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Jen tak mimochodem, všechny antiviry i firewally jsou na prd, pokud je uživatel moc horkokrevnej. Když někdo otvírá všechno co mu kdo pošle mailem, stahuje warez, cracky a pod. Ať je to jakýkoliv antivir nebo firewall, pokud není hw, není problém ho ukončit pár bajtů škodlivého kódu. A ukončený antivir je na nic. No problemo. :cool:
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

Více antivirů ochranu posílí. To je pravda. Za cenu zpomalení chodu PC.
Jinak žádná ochrana není 100%ní, hlavně když se objeví nový červ.

A je naprostá pravda, že za většinu nákaz si uživatel může sám právě stahováním nelegálního obsahu. I mně už jeden zákeřňák pocuchal data, ještě že jsem měl zálohy. Teď zásadně testuji podezřelé soubory v emulátoru a s běžícím filemonem, abych viděl, co dělá a při případné destrukční akci neohrozil hlavní systém.

Pokud je všechno NTFS (což u single-user kompu nedoporučuji!), lze testovat obstojně v uživatelském účtu, který nemá povolen zápis do žádného i jen trochu důležitého adresáře. Ale pokud od testovaného souboru očekáváme instalaci, je tento přístup nepoužitelný.
Zdenek
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Zdenek píše:Více antivirů ochranu posílí. To je pravda. Za cenu zpomalení chodu PC
neposílí ale oslabí, nejlepší je mít jeden pořádný antivir jako je třeba zdarma AOL active virus shield
Zdenek píše: Pokud je všechno NTFS (což u single-user kompu nedoporučuji!)
nevím proč nedoporučuješ NTFS file systém, co bys chtěl jako používat?
FAT32 ? ten je ještě horší
NTFS je bezpečnější a u větších disků i rychlejší a podporuje i větší soubory
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
Trunda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 17, 2006 22:14

Příspěvek od Trunda »

Musim souhlasit s tim ze pokud mate spusteny dva antiviry residentne,tak zabezpecenost vaseho PC jedine klesne :!:
Plne souhlasim s "RainMakeR"...
MB:MSI KT880 Delta FSR sc.A, CPU:Athlon 2500+@2,31GHz, RAM:Dual DDR Kingston HyperX 400@420 CL2 (2*512) 2-3-2-6-1T, GK:Sapphire X1650Pro DDR3, HDD:Hitachi 160GB/8MB SATA + Samsung 400GB SATA II, ZDROJ:Fortron 400W(ATX-400PNF)
NTB: Šasi: VBI Compal FL90, CPU:C2D T7500 2,2GHz, RAM:2*1GB DDR2 667MHz, GK: Nvidia 8600M GT, HDD: Seagate 160GB SATA II
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

Mohl by mi někdo seriózně vysvětlit, proč se oslabí ochrana PC s více antiviry? Rezidentní detekce pracuje např. tak, že přesměruje v tabulce služeb jádra Windows práci s diskem na sebe, otestuje a pak skočí na původní adresu rutiny pro práci se souborem. Když máš 2 antiviry, ten, který se zavedl jako druhý, hookne adresu prvního, takže při práci s diskem se vyvolá nejprve druhý, ten otestuje a když nic nenajde, vyvolá rutinu prvního a když ten nic nenajde, následuje teprve načítání souboru dál. Jinou metodou, která by seděla spíš na malé detektory spywaru než na vážné antiviry, je filtr třídy. Tento typ ovladačů používají vypalovací programy i ochrany her. Ovladač opět do sebe dostane data k posouzení a pokud identifikuje uvnitř virus, prostě data dál nepustí. U filtrů je navíc výhoda v tom, že je lze neomezeně řadit za sebe a nejsou tak náročné k napsání jako hákování služeb jádra.
Do třetice lze hákovat API funkce knihoven. Konkrétně ShellExecute. To je nejčastější praxe protispywarových utilit. Nevyžaduje totiž ovladač a při pádu aplikace systém běží dál. Navíc je to primitivní - aplikace dostane naservírovanou cestu a název souboru k otestování a rozhodnutí je nasnadě.

Důvod, proč používám FAT32X v neprospěch NTFS je prostý: 1. je v případě selhání daleko snazší obnova dat softwarem třetích stran a 2. otevřený formát načtu v libovolném OS.
Mám další logickou jednotku (to je partition, aby někdo nehnidopišil, že mám kvůli NTFS druhý disk, což není pravda) v NTFS s velkými soubory.
Je pravda, že NTFS je v některých situacích rychlejší, ale v typickém PC je rychlost prakticky stejná a výhody záchrany dat jsou pro mě priorita číslo 1.
NTFS a jeho možnost nastavení práv jistě využijete v mnohauživatelském pracovním prostředí, ale tam se zase nabízí možnost provozovat tenké klienty.

Jak ráčíte vidět, své názory a rozhodnutí administrátorského charakteru si dokážu obhájit a pokud rozeberete, co jsem napsal ve svém předchozím příspěvku, uvidíte, že jsem jen opakoval a vysvětloval už uvedené.
Zdenek
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Zdenek píše: Mohl by mi někdo seriózně vysvětlit, proč se oslabí ochrana PC s více antiviry?
Protože se mohou dva AV rušit při práci navzájem, ale to asi pro tebe nebude seriózní vysvětlení...
Mohl bys tady uvést jaké zabezpečení PC pomocí SW produktů bys uživatelům doporučil? (konkrétní programy)
Zdenek píše: Důvod, proč používám FAT32X v neprospěch NTFS je prostý: 1. je v případě selhání daleko snazší obnova dat softwarem třetích stran a 2. otevřený formát načtu v libovolném OS.
Mám další logickou jednotku (to je partition, aby někdo nehnidopišil, že mám kvůli NTFS druhý disk, což není pravda) v NTFS s velkými soubory.
Je pravda, že NTFS je v některých situacích rychlejší, ale v typickém PC je rychlost prakticky stejná a výhody záchrany dat jsou pro mě priorita číslo 1.
NTFS a jeho možnost nastavení práv jistě využijete v mnohauživatelském pracovním prostředí, ale tam se zase nabízí možnost provozovat tenké klienty.
Jak ráčíte vidět, své názory a rozhodnutí administrátorského charakteru si dokážu obhájit a pokud rozeberete, co jsem napsal ve svém předchozím příspěvku, uvidíte, že jsem jen opakoval a vysvětloval už uvedené.
pokud ti hardwarově selže disk tak ti stejně žádný FAT32 nepomůže a spoléhat se na to, že při SW závadě je větší šance na obnovu podle mě nelze. Navíc právě u FAT32 je větší šance, že se právě něco může stát...
Jediné seriózní řešení jak zabezpečit svá důležitá data je použití RAID1 nebo RAID5 v kombinaci s externí zálohou.
Naposledy upravil(a) PCMark dne sob zář 23, 2006 16:54, celkem upraveno 1 x.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
Trunda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 17, 2006 22:14

Příspěvek od Trunda »

PCMark píše:Navíc právě u FAT32 je větší šance, že se právě něco může stát...
Presne tak....
U NTFS se bud smaze vsechno nebo nic,nemuze se ti stat ze se vymaze pulka souboru... :cool:
MB:MSI KT880 Delta FSR sc.A, CPU:Athlon 2500+@2,31GHz, RAM:Dual DDR Kingston HyperX 400@420 CL2 (2*512) 2-3-2-6-1T, GK:Sapphire X1650Pro DDR3, HDD:Hitachi 160GB/8MB SATA + Samsung 400GB SATA II, ZDROJ:Fortron 400W(ATX-400PNF)
NTB: Šasi: VBI Compal FL90, CPU:C2D T7500 2,2GHz, RAM:2*1GB DDR2 667MHz, GK: Nvidia 8600M GT, HDD: Seagate 160GB SATA II
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Zdenek píše:Mohl by mi někdo seriózně vysvětlit, proč se oslabí ochrana PC s více antiviry?
řekni mi důvod, proč plýtvat výkonem počítače? Jdu opačnou cestou. Na stolním PC mám antivir. je jedno jaký, protože to sám nevím. Ano, antivir o sobě už hodně dlouho nedal vědět. <!-- aktualizuje se skrytě -->
Teď, když jsem si koupil notebook <!-- dvoujádro, antivir bych proto neměl ani poznat -->, zkusím to přežít bez antiviru. Mám tam jenom 512 MB paměti, tak nevidím důvod si ji obsazovat antivirem, když na stolním PC nepřijdu s virem do styku.
Bude to zajímavé, protože chci testovat <!-- čti hackovat, crackovat --> bezpečnnot wifi sítí a k tomu je potřeba pár prográmků, nástrojů ve kterých je velká pravděpodobnost virů, spyware...
Tak sválně jak dopadnu za pár měsíců. :cool:
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Pokud si nainstaluješ nejlepší AV - tj. AOL AVS tak ti bude v paměti zabírat jen 10MB a to snad dá přežít i na notebooku.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
piXar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 30, 2006 08:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od piXar »

Jediné co na svou ochranu používám je kvalitní HW firewall od D-linku a SW firewall Kerio. Antivir, antispyware ani další tuny antiprogramů ( natožpak 2 antiviry :D, kolega evidentně neví o čem mluví ) nepotřebuju, protože používák kvalitní a bezpečný prohlížeč Opera. Po 4 měsících této kombinace jsem nainstaloval NOD32 ( získal opakovaně ocenění Virus Bulletin s výsledkem téměř 100% ) a našel 0 virů.

Antiviry jsou většinou nástroje amatérů nebo nedej bože amatérských-warezáků, kterým slouží jako berličky v jejich neschopnosti. Pokud začnete používat opravdu kvalitní prohlížeč ( Opera, FireFox opravdu nestačí - má jen o něco méně bezpečnostních děr než MSIE a neuvěřitelně zahlcuje paměť ) a bezpečný firewall ( Kerio nebo Zone alarm ) nemáte se čeho bát. Pro 100% ní ochranu se hodí HW firewall, třeba od D-linku jako mám já.

Se spamem by si měl poradit server na kterém máte mailovou schránku v kombinaci s kvalitním mailovým klientem: např. Outlook 2003, Thunderbird, klient integrovaný v Opeře, ....
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Kazdej ma jiny doporuceni na ochranu pocitace... At si kazdej pouziva to, co je nejvhodnejsi ;)

Jinak musim rict, ze nejlepsi (pro me) je NOD32. Nebudu rikat proc neproc... Nevim, jak jsou na tom ostatni antiviry, ale kdyz me jednou kamos pozadal, jestli bych mu nenapsal program na zruseni Avasta, bylo to az prekvapive jednoduche :lol: Stacilo v systemu zastavit jen par sluzeb :twisted: NOD32 se takhle shodit nenecha, takze doporucuju :!:
RIPR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pon srp 28, 2006 20:57
Bydliště: Doma :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RIPR »

Lidi, pokud někdo odebíráte časopis CHIP, tak si přečtěte, co v jednom čísle píšou! :!: Právě že doporučovali tohle co sem napsal!!! Nyní se přešel k F-Secure Antiwirus a sem spokojenej! A žádný zrychlení počítače sem nezaznamenal!
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

RIPR píše:Lidi, pokud někdo odebíráte časopis CHIP, tak si přečtěte, co v jednom čísle píšou! :!: Právě že doporučovali tohle co sem napsal!!! Nyní se přešel k F-Secure Antiwirus a sem spokojenej! A žádný zrychlení počítače sem nezaznamenal!
nevěřím že by takovou blbost doporučili a pokud ano, tak to je velmi neseriozní časopis
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Odpovědět