Download | Programy

čím dělit disk, vytvářet partitiony?

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Bard
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 01, 2007 20:06
Kontaktovat uživatele:

čím dělit disk, vytvářet partitiony?

Příspěvek od Bard »

chci se zeptat čím dělíte disky, respektive čím vytváříte partitiony na disku?

nejlépe pokud by to bylo něco co se dá nalézt na nějakém Live CD, protože chci zasahovat do HDD co mám namontovaný v notebooku.


a proč to chci?
Použil jsem live CD SystemRescueCD, kde jsem programem Partimage si vytvořil obraz partitionu, kde mám nainstalovaný Win XP (jako zálohu).

no, ale pokud budu chtít tuto zálohu obnovit budu potřebovat daný partition (nebo stejně velký) vytvořit, a to zatím na 100% neumím,

zkoušel jsem nějaký prográmek Testdisk, ale ten se mi nejevil dost intuitivní, nemohl jsem tam zadat potřebnout velikost oddílu v bytech. No a program GParted na SystemRescueCD je zase grafický a velikosti se tam zadávají jen zaokrouhledné na MB, takže přesně stejně veliký partition tam asi neudělám... :(

nebo pls poraďte jak třeba vytvořit partition veliký 84 536 492 544 bytů... nastavování s cylindry a head-ami mi nějak zatím nejde...
Bard Uzdroje - moje osobní stránky
Uživatelský avatar
Maarvin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 399
Registrován: pát čer 22, 2007 07:43
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Maarvin »

Acronis Disk Director Suite 10.0
[ Intel E6750 2,66@3,4 Ghz + Scythe Ninja ][ Asus P5K Premium ][ 2x2 GB A-data @850Mhz CL5 ][ Gigabyte 8800GTS 512MB@760/1840/2270 ][ WD Raptor 74 GB + Samsung F1 750GB ][ Enermax Big Chakra + Enermax Liberty 620W ][ Asus DRW-20B1LT + Sony DDU1615S ][ Sound Blaster X-Fi XtremeGamer + Creative Inspire P5800 ][ HP LP2475w ][ MS Natural 4000 + MS Wireless Explorer ][Win XP Pro]
Uživatelský avatar
eoden
Nováček
Nováček
Příspěvky: 69
Registrován: čtv črc 26, 2007 20:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eoden »

Joop tenhle taky pouzivam.
MSI K9NGM (s.AM2),AMD Athlon 3500+ 2.2Ghz,2x1GB Geil DDRII 800Mhz cl4,Sapphire ATi Radeon 1950gt 500/600@627/715,hdd 250GB SATAII
EPICA is best:)
Bard
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 01, 2007 20:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bard »

Maarvin píše:Acronis Disk Director Suite 10.0
zní mi to povědomě, ale to je asi placený software, ne?

něco freeware neznáte / nepoužíváte?
Bard Uzdroje - moje osobní stránky
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

Existuje neomezený shareware AEFDISK. Je sice ovládaný z přík. řádku, ale darovanému koni na zuby nehleď. Jinak já, kdybych nesměl platit, bych v GPARTEDu udělal o něco menší jednotku a pak bych nějakým nástrojem na editaci MBR (napadá mě freeware TinyHexer, ale ten nemá pohled na MBR struktury, takže by se muselo googlit a hexovat jak o život) prodloužit jednotku na požadovanou velikost. A pak restartovat a formatem naformátovat.
Zdenek
Odpovědět