Download | Programy

WA-2204A - pripojeni k internetu pres WiFi a DHCP

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

josin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 29, 2006 21:30
Kontaktovat uživatele:

WA-2204A - pripojeni k internetu pres WiFi a DHCP

Příspěvek od josin »

Ahoj. poridil sem si WA-2204A (fw 1.2.9.I) a nejak se me nepodarilo rozchodit internet ktery me dosud chodi na interni pci karte. Operation mode mam na Wireless ISP, a nastaveni Wireless by melo byt spravne protoze ve Statusu hlasi ze sem pripojen. Ve WAN interface mam nastavenou Static IP ktera me byla pridelena poskytovatelem. A v LAN Interface sem nastavil pouze Default Gateway na 192.168.1.10 a vypnul docasne DHCP, ktere bych chtel pozdeji pouzivat kvuli notebookum. Firewall neni aktivni a VPN taky ne. PC mam nastavene na IP 192.168.1.150, Mask 255.255.255.0, Gate 192.168.1.10 a DNS od poskytovatele pripojeni. Za kazdou radu dekuji!
Naposledy upravil(a) josin dne čtv srp 31, 2006 08:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Pokud mas vyply DHCP, musis nastavit na svym komplu toto:
- IP adresu v rozsahu routeru
- Branu jako IP adresu routeru
- DNS jako IP adresu routeru

maly priklad:
router=192.168.1.1
Tvoje IP=192.168.1.22
Brana=192.168.1.1
DNS server=192.168.1.1
josin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 29, 2006 21:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od josin »

OK diky moc s vypnutym DHCP to funguje, ale kdyz ho zapnu a v pocitaci dam ziskavat IP i DNS s DHCP tak to nenacte adresu. co s tim?
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

josin píše:OK diky moc s vypnutym DHCP to funguje, ale kdyz ho zapnu a v pocitaci dam ziskavat IP i DNS s DHCP tak to nenacte adresu. co s tim?
Pouzivam stejny wifi router a mam v podstate stejnou situaci jako ty a DHCP i DNS v pohode pocitac nacte z DHCP.

Jaky OS pouzivas?
josin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 29, 2006 21:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od josin »

maestro píše:
josin píše:OK diky moc s vypnutym DHCP to funguje, ale kdyz ho zapnu a v pocitaci dam ziskavat IP i DNS s DHCP tak to nenacte adresu. co s tim?
Pouzivam stejny wifi router a mam v podstate stejnou situaci jako ty a DHCP i DNS v pohode pocitac nacte z DHCP.

Jaky OS pouzivas?
Win XP SP2 s aktualnima HotFixama
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

a pri ziskavani adresy ti to rekne "omezene nebo zadne pripojeni"??

jestli mas opravdu DHCP na routeru zapnuté.
josin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 29, 2006 21:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od josin »

maestro píše:a pri ziskavani adresy ti to rekne "omezene nebo zadne pripojeni"??

jestli mas opravdu DHCP na routeru zapnuté.
Nic z toho. Bud nacita se adresa nebo neplatna adresa
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

zkus to i na jinem pc, pokud mas tu moznost, jinak bych to videl na "chybu" v tvem operacnim systemu.
josin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 29, 2006 21:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od josin »

maestro píše:zkus to i na jinem pc, pokud mas tu moznost, jinak bych to videl na "chybu" v tvem operacnim systemu.
pristi tyden me prijde NB tak to na nem vyzkousim...
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

ok, pak dej vedet.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

josin píše:OK diky moc s vypnutym DHCP to funguje, ale kdyz ho zapnu a v pocitaci dam ziskavat IP i DNS s DHCP tak to nenacte adresu. co s tim?
Ze je to operacnim system se mi zda jako jedna velka blbost :lol:

Nejspis je to jen spatnou konfiguraci DHCP na routeru ;)
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

zener píše:
josin píše:OK diky moc s vypnutym DHCP to funguje, ale kdyz ho zapnu a v pocitaci dam ziskavat IP i DNS s DHCP tak to nenacte adresu. co s tim?
Ze je to operacnim system se mi zda jako jedna velka blbost :lol:

Nejspis je to jen spatnou konfiguraci DHCP na routeru ;)

jak myslis ze ma slozite nastaveni DHCP server na tomto levnem routeru?? bud zapnuto nebo vypnuto... :) + rozsah adres..
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

maestro píše:jak myslis ze ma slozite nastaveni DHCP server na tomto levnem routeru?? bud zapnuto nebo vypnuto... :) + rozsah adres..
Sak jasny, ale pak musi taky posefovat DNS, bez toho to nejde... Osobne si myslim, ze mu to hodi IP-cko, ale chyba je ve spatne nastavene brane nebo DNS serveru ;)
josin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 29, 2006 21:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od josin »

maestro píše:ok, pak dej vedet.
Tak sem to vyzkousel na tom NB a ten se pripoji pres DHCP uplne bez problemu. Zkousel sem to jeste jednou na PC, ale ten se fakt nechyta. Nevim proc mozna fakt spatny Widle, ale to me az tak netrapi hlavne ze ten NB funguje tak jak si predstavuju...Kazdopadne diky za rady
WFClient + router t LANs?

Příspěvek od WFClient + router t LANs? »

Umi WA-2204A toto?Pripojit se v rezimu KLIENT k WiFi siti a umoznit pres vystupni LAN porty pripojeni alespon 2 PC pro surofovani na internet.
Odpovezte prosim je pokud jste si 100% jisti, nejlepe kdyz jste to vyzkouseli. To, ze to ma nejaky prodejce napsane na webu nebo to, ze zbozi je oznaceno jako AP/Client/4-port-Router jeste nemusi bohuzel nic znamenat...
Diky moc za odpoved, zdravi Am.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

WFClient + router t LANs? píše:Umi WA-2204A toto?Pripojit se v rezimu KLIENT k WiFi siti a umoznit pres vystupni LAN porty pripojeni alespon 2 PC pro surofovani na internet.
Odpovezte prosim je pokud jste si 100% jisti, nejlepe kdyz jste to vyzkouseli. To, ze to ma nejaky prodejce napsane na webu nebo to, ze zbozi je oznaceno jako AP/Client/4-port-Router jeste nemusi bohuzel nic znamenat...
Diky moc za odpoved, zdravi Am.
Ano, umí.
LQ

klient WA-2204 mi odporuje)-:

Příspěvek od LQ »

První otázkou je.. Je tento klient kompatabilní s Asusem, co mám jako APčko?(8 NO předpokládám že jo, jinak to je totiž nah****:P
Teď konkrétněji.. ADSL modem mám nějaký Zyxel /myslím 650R ale to asi nebude směrodatný/ za ním je můj Asusek WL500b. Na ten se bez problémů připojuje několik sousedů pomocí klasický XCOM 626 PCI. Nicméně jeden člověk má "složitou" situaci a tak jsem přistoupil k zakoupení WA2204 jako klienta. Problém ale nastal při nastavování.. už nějakou hodinu si s tím hraju a nějak mi to ne a ne naskočit.. jako fatální přijde fakt, že když dám v site survey připojit k AP, tak mě to slušně pošle do háje.. Doslovně "Connect failed!" Nic víc mi to nenapíš a tak vůbec nevim, kde je zakopanej pes): Má někdo nějaký typ? Je to celkem urgentní, jelikož v NE zase mažu na privát a měl bych to do té doby rád vyřešený.. Za jakýkoliv návrh předem děkuji!!

PS: Ve WLAN jsem celkem lamka by se dalo říct.. alespoň teda s nastavováním jak se zdá:D
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Nemas na tom asusu zapnuty MAC filter, nebo jine zabezpeceni?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

maestro píše:Nemas na tom asusu zapnuty MAC filter, nebo jine zabezpeceni?
! máš recht! MAC filtr tam je.. to jsem uplně zapomněl.. hned ráno to zkusím.. teď jdu do peřin
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
maestro píše:Nemas na tom asusu zapnuty MAC filter, nebo jine zabezpeceni?
! máš recht! MAC filtr tam je.. to jsem uplně zapomněl.. hned ráno to zkusím.. teď jdu do peřin

(-:O :lol: měl jsi recht kámo, už to jede(o; dík!!
Zamčeno