Download | Programy

Router a adsl!! NEJDE !!!

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

VentylV
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 26, 2007 22:30

Router a adsl!! NEJDE !!!

Příspěvek od VentylV »

ZDRAVIM, mam problem s Routrem. Je připojený přes ADSL od zyxelu, ktery mam porizeny od nejmenovaného "kyslíku" :-). ADSL mi jede normálně, ale jak připojim router , tak vše jede. WAN je ok, při nastavení routeru, jde vše normálně a na konci se mi ukáže statistika. Wan načte uspěšně adresu z DHCP od adslka, ale jak se chci připojit na internet, tak to nejde. Jak normálně u adslka nastavuji to, aby mi net sel, tak udelam to same, akorat mi ani potom net nejde :cry: , nevim co stim!! Prosím poraďte!!! díky
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

v tomhle pripade si dej pozor aby si nemel na modemu i na routeru stejne adresu pro subnet. tz. modem ma treba 192.168.1.x a router taky. pokud to tak je zmen ardesu routeru nebo modemu na 192.168.2.x.
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

Při zjišťování stavu ADSL je vhodné se připojit počítačem přímo na LAN port ADSL a testnout internet. Až bude funkční, pak teprve připojit router.
Připojení na internet a jeho funkčnost je závislá na přihlášení k poskytovateli. Viz LOG z ADSL.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Odpovědět