Download | Programy

PC se nechce zapnout

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

GhostFace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon říj 22, 2007 16:40
Kontaktovat uživatele:

PC se nechce zapnout

Příspěvek od GhostFace »

cau, nevim jestli jsem ve spravne sekci ale jina me nanapadla. mam takovej problem, pc jede v pohode, ale casto se stava, ze po zapnuti pc se proste nezapne, jak se chce nacitat win tak se vypne, pak to zapnu znova zas nez se zacnou nacitat winy tak modra obrazovka ze se winy nemuzou zapnout a ze se pocitac vypne aby neposkodily muj hardware..
dival sem se do reseni problemu co jsou ve vistach a v historii sem nasel ze je to chyba hardwaru videa, zkusil sem i starsi ovladace na moji 1950pro (7.9) a porad stejny. Taky si myslim ze to muze souviset s tim ze po startu pocitace obcas udela jeste jedno delsi pipnuti navic a to znamena chyba CMOS nebo RAMek, ale ramky sou ok. Ale pc ma necelej rok, tak ze by byla vybita baterka a neco tam bylo spatne kvuli tomu, to se mi nezda. Proste netusim cim to je a potrebuju pomoct. Jestli by nekdo vedel co s tim tak mu budu vdecnej.

tady je to co mi pisou visty

http://img257.imageshack.us/my.php?image=beznzvudd2.jpg

/EDIT PC je naprosto stabilni. Problem je jenom s timto, za behu at uz s nim delam jakkoliv narocny operace bezi naprosto v pohode..
stench
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 01, 2007 08:56

Příspěvek od stench »

mno já bych zkusil vyndat tu grafárnu a uvidíš jestli je to tím
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Jen nápad, máš nainstalované ovladače čipsetů pro Vista ?? Co resetovat BIOS ??
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Maarvin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 399
Registrován: pát čer 22, 2007 07:43
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Maarvin »

Důvodů může být spousta. Asi bych nejdřív zkusil základní věci:

- ovladače všeho. Podívat se do Správce zařízení, jestli všechny ovladače fungují správně. Nainstalovat poslední ovladače k desce, poslední BIOS, případně zkusit různé ovladače grafiky.

- rozebrat bednu a zkusit, jestli je vše tak, jak má. Jesli jsou pořádně "zacvaklý" karty do slotů, paměti, napájení do grafiky, prostě konektory do všeho - trošku s nima zakvrdlat.

- udělat pořádný test pamětí - přes noc nechat běžet memtest.

- Zkusit jinou grafiku a paměti - to jsou nejčastější a nepravděpodobnější původci takovýchto problémů.
Pořadí nechám na tobě :)

Btw, nemáš to přetaktovaný?
[ Intel E6750 2,66@3,4 Ghz + Scythe Ninja ][ Asus P5K Premium ][ 2x2 GB A-data @850Mhz CL5 ][ Gigabyte 8800GTS 512MB@760/1840/2270 ][ WD Raptor 74 GB + Samsung F1 750GB ][ Enermax Big Chakra + Enermax Liberty 620W ][ Asus DRW-20B1LT + Sony DDU1615S ][ Sound Blaster X-Fi XtremeGamer + Creative Inspire P5800 ][ HP LP2475w ][ MS Natural 4000 + MS Wireless Explorer ][Win XP Pro]
matri.x
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: úte čer 19, 2007 09:18

Příspěvek od matri.x »

a mrkni se na netu po nějaké novějším biosu MB.
GhostFace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon říj 22, 2007 16:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GhostFace »

jo, az bude cas tak urcite vyzkousim vsechno mozny, ale co fakt nechapu, proc to dela jen kdyz je to predtim dyl vypnuty?

pretaktovany to mam, ale dela to i na zakladnich taktech, jak sem psal vis, jen kdyz je to delsi dobu vypnuty pred tim... :(
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sedlo »

A co máš za zdroj, tak mě napadlo že by to mohlo bejt tím když je PC dlouho stojí bez zapnutí tak zdroj jakoby zlenivý a po zapnutí mu chvíli trvá než se dostane do svých provozních hodnot. Jestli máš nějakej staršý kus tak je možný, že začali pomalu odcházet kondenzátory atd. a až po zahřátí mají svoje kapacity. A mezi tím je ta doba kdy ti to vypíná PC protože třeba dodává nestabilní napětí, na které jsou PC háklivý. Pokud by o bylo tímto tak bych to vyděl na nějaký filtrační kondy v koncovým stupni.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
GhostFace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon říj 22, 2007 16:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GhostFace »

No v tom to prave je, PC nema ani rok a zdroj je fortron 400w. Zakladovka gigabyte m55s-s3 a cela skrin je vyborne vetrana, takze mi to nejak nejde do hlavy.. :roll:
dawe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 13, 2009 21:44
Bydliště: Chodov u Karlových Varů
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se nechce zapnout

Příspěvek od dawe »

ahoj mam problem zapnout PC nenabehne mi ani nacitani windows a sekne se
pc mi ma ctyrikrat pipnout ale pine jen trikrat a to znamena sek
nevite co mam udelat aby jel jak ma?
prosim poradte
dekuji
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se nechce zapnout

Příspěvek od Camazoo »

nějaká chybová hláška: např, HDD failed nebo něco takového ? Je vše správně zapojeno?
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
dawe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 13, 2009 21:44
Bydliště: Chodov u Karlových Varů
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se nechce zapnout

Příspěvek od dawe »

nn zadna hlaska nic vse je spravne zapojeno uplne vse nic sem s tim nedelal jen to trikrat pipne a pak nic ma to pipnou ctyrikrat proste tam zustane nazev Packart Bell a nic jinyho zkousel sem vypojit harddisk ale nejde vypojit neni tam not instalet je tam jen disablet a kdyz to dam vsude tak se i tak nevypoji pak sem zkousel pres F8 dat jen dvd rom a nic porad to stoji a nic se nedeje sem zoufalej nevim co se deje pocitac je stary 1rok takze jupry sou v poradku nic s nima neni ale nevim co to znamena nemuzu ani preinstalovat windows nemuzu proste nic muzu akorat do biosu a zapnout pres F8 obrazovku jak sem psal ze dam pustit dvd rom ale nic pak muzu pustit harddisk ale taky nic a posledni je USB a to take nic to se mi zda ze je to bez nadejny a tim se asi neda nic delat ale kdyz na neco prijdete tak mi dejte prosim vedet.
DEKUJI MOC PREDEM
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se nechce zapnout

Příspěvek od Camazoo »

Zkus nastavit First Boot Device na DVD-ROM (nebo ekvivalent) a vložit instalační médium, také se můžeš podívat do návodu k desce, co znamená 1x pípnutí.
btw..neodpustím si rýpnutí, ale přelouskat 5ti řádkový text bez diakritiky a navíc se spoustou stylistických a pravopisných chyb dá celkem zabrat ;)
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
dawe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 13, 2009 21:44
Bydliště: Chodov u Karlových Varů
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se nechce zapnout

Příspěvek od dawe »

Už budu psát pomalu a čitelně
A to First Boot Device najdu kde?Pač akorat vím že to je něco s bootováním ale nevim jak se to dělá
dawe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 13, 2009 21:44
Bydliště: Chodov u Karlových Varů
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se nechce zapnout

Příspěvek od dawe »

JJ dobrý už to mam byl špatně zapojený harddisk už to jede sem to chtěl udělat u mě doma že bych nainstaloval windows na ten harddisk ale říkal sem si že to zkusim jako to dělem vždycky než ho vypojim když blbne že víc zastrčim kšandy nebo ty barevný kabely jenže tenhle harddisk nemá kšandy má černej kabel a tu barevnou přípjku tak ale dobrý jinač diky moc
Díky
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se nechce zapnout

Příspěvek od Camazoo »

Je vše správně zapojeno?
..ještě že jsem se ptal ;) většinou tady lidi nemluví do větru, takže nestačí si být jistý a odbít to odpovědí. Musíš prostě sundat bočnici a překontrolovat.
..má černej kabel a tu barevnou přípjku..
to je rozhraní SATA
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
dawe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 13, 2009 21:44
Bydliště: Chodov u Karlových Varů
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se nechce zapnout

Příspěvek od dawe »

jj příště už si to budu pamatovat,příště se radši ujistim že je vše správně zapojeno.
Teď mám problém se zvukovkou,byl jsem ve složce Ovladače a Integrované ovladače na zvukovku,jenže mi nikdo neodepisuje..tak mi poraď prosim ty
Název základový desky je:ECS RC415ST-PM
a Everest mi našel i zvukovou kartu jenže jí nemůžu nikde najít tady je název:
Realtek ALC888/S/T @ ATI SB600 - High Definition Audio Controller
a tady máš ID (většina uživatelů to požaduje) tady je:
63-0100-000001-00101111-121106-RS400$RC415ST-PM_RELEASE 12/11/2006
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se nechce zapnout

Příspěvek od Camazoo »

Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
dawe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 13, 2009 21:44
Bydliště: Chodov u Karlových Varů
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se nechce zapnout

Příspěvek od dawe »

Díky hned to zkusím a dám vědět co a jak
Jinak díky
dawe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 13, 2009 21:44
Bydliště: Chodov u Karlových Varů
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se nechce zapnout

Příspěvek od dawe »

Už mi to jede ale ten zkuv co si mi poslal tak ten mi nejel ale musel sem si stahnout svůj ale jinak
Díky
Svoby

Re: PC se nechce zapnout

Příspěvek od Svoby »

Zdárek lidi, mám problém...kdyz zapnu pc jen blikne a hned se vypne ten proces trva tak sekundu..at delam co delam nemuzu ho zapnou a newm ani cim to je natoz pak jak to spravit, poradte pls... díky.
Odpovědět