Download | Programy

Domácí síť, nutná statická IP

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Mari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 14, 2007 15:25

Domácí síť, nutná statická IP

Příspěvek od Mari »

Ahoj, měla bych problém. Mám dva kompy a oba bych ráda připojila na net, mám i router, ovšem pokud to dobře chápu, tak při připojení přes něj nebudu mít pevnou IP a tu nutně potřebuji na obou kompech. Dá se to nějak vyřešit? Mít pevnou IP na obou a oba na netu?
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sedlo »

Jestli myslis jako navenek tak to budou mít oba dva počítače stejnou IP adresu. Jinak mezi nima nevím nač by se to hodilo. Ale na routeru by se mělo dát nastavit, aby se pro danej počítač přidělovala určitá IP adresa.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
matri.x
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: úte čer 19, 2007 09:18

Příspěvek od matri.x »

ty dva PC se budou chovat jako jeden navenek. Pak už jen jedině nastavit v routeru, jestli to jde, nějaké parametry tak, aby se dalo na každý zvlášť dostat z venku.
Mari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 14, 2007 15:25

Příspěvek od Mari »

Klidně ať mají oba stejnou IP navenek, hlavně aby byla statická, tak to jsem potřebovala vědět. Jen teda nevím jak to tam nastavím, protože ať to udělám jakkoliv, router mi teď po každém připojení nastaví novou IP adresu.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

pro Mari:

takze abych to dobre pochopil, mas router a ten je pripojen na moden. K routeru jsou pripojeny dva dalsi pocitace a u tech potrebujes mit statickou adresu a ne adresu, kterou prideluje automaticky router. Pokud to tak je koukni se jakou adresu ti router automaticky na ty pocitace priradil a tu nastav i s branou, maskou a dns serverem rucne. v routeru pak muzes pro poradek vypnout i DHCP server.

pokud pevnou IP adresou myslis IP adresu verejnou, tak to je neco jineho. Musis vedet jake sluzby budes na kterem pocitaci vyuzivat a podle toho se pak smeruji porty, aby byl pocitac videt z internetu.

vice info o presmerovani a publikaci portu je tady:
http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2007100051

Klidne se ptej dal, jestli nebudes vedet co a jak.
Mari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 14, 2007 15:25

Příspěvek od Mari »

Jste moc hodní, děkuju moc, ale mám teď pro změnu jiný problém. Předtím jsem to připojovala trochu jinak, ale přítel teď dodal jiný router D-Link 514, už ho tu prý předtím používal, měl by být nakonfigurovaný (net máme od UPC), a když ho připojím k modemu a obou kompům, nastavím aby si adresy nastavil sám, tak jakoby funguje, v ikonce připojení se zobrazuje připojení jaké má být, ovšem v praxi se nikam nepřipojím. Mám vypnutý FW i antivir. Mám pocit, že to bude asi špatnou konfigurací routeru, mohla se nějak změnit za ten zhruba půlrok co ho nepoužíval a jel přímo přes modem? Je možnost jak to nějak vyřešit? Původní hodnoty IP, masky podsítě atd. znám, ale po zadání nefungují :(

Edit: Jo a když zkouším podle návodu router konfigurovat, tak se nepřipojím, v návodu je, že nemají nastavené žádné heslo, ale nějaké to přece jen bude vyžadovat, protože prázdné okno to nebere :( netuším kde bych ho měla vzít ani jestli to budu vůbec potřebovat, když už před tím rokem konfigurovaný měl být.
Mari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 14, 2007 15:25

Příspěvek od Mari »

No, takže situace je teď taková, že přes modem to jede pořád v pohodě, resetovala jsem nastavení routeru, načetl si všechno znovu, naklonovala jsem MAC a stále vše při starém. Na liště se mi zobrazuje, že připojeno, ale ve skutečnosti se nepřipojím nikam. Nenapadá vás čím by to mohlo být? :(
matri.x
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: úte čer 19, 2007 09:18

Příspěvek od matri.x »

a máš vůbec veřejnou IP?
Mari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 14, 2007 15:25

Příspěvek od Mari »

matri.x píše:a máš vůbec veřejnou IP?
No snad jo. Dřív tu běžely oba compy na tomhle routeru úplně v pohodě a nic se mezitím neměnilo.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

jak mas nastaveny ty pocitace? IP adresu rucne? Nastav to na ziskat adresu automaticky z DHCP.
Mari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 14, 2007 15:25

Příspěvek od Mari »

maestro píše:jak mas nastaveny ty pocitace? IP adresu rucne? Nastav to na ziskat adresu automaticky z DHCP.
To mám :(
Mari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 14, 2007 15:25

Příspěvek od Mari »

Tak jen novinky od nás z centra pokusu o pevnou IP :)
Net nám už běží, fakt pomohl asi pátý restart routeru, bohužel máme net od UPC a ten nám prostě pevnou IP nedá a platit si ji nebudeme. Nenapadá mě jak to obejít, takže jsem se chtěla zeptat jak to funguje při změně poskytovatele. Jestli tu (Praha 3) máme ještě jiné poskytovale které jedou přes kabel, koho doporučujete a jak je to s přestoupením jinam? Předpokládám, že asi nepůjde nic takového jako že by nový poskytovatel využil rozvody toho UPC, co?

Případně jsem také zaslechla něco o DynDNS, která by snad teoreticky měla nějak poskytnout pevnou IP. Jenže my tu pevnou potřebujeme proto, že máme v jedné hře locknuté accounty na IP a tu samozřejmě nemůžeme každý den měnit a nevím zda by se tím DynDNS to dalo nějak obejít.
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Vas problem pevna IP adresa nijak neresi, tu byste stejne nemohli menit. Na to jsou IP anonymizery. IP anonymizer vas pak na net pousti pres nejaky jiny server, treba nekde v zahranici (ip muzete porad menit), ale nevim, jak je to s odezvou.
Nebo zkuste uplne vypnout modem, pri novem prihlaseni by mohl dostat jinou IP adresu.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

Co se tyka IP anonymyzeru tak moje zkusenost je ze odezvy jsou primo hrozne :(

pokud z nejakeho duvodu potrebujete pevnou IP adresu tak vim na jisto ze Volny.cz prideluje k adsl pripojenim automaticky 1 pevnou verejnou IP adresu
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
Odpovědět