pcmark.info
http://pcmark.info/

Návod - několik variant jak zapojit "domácí" síť
http://pcmark.info/viewtopic.php?f=15&t=377
Stránka 1 z 1

Autor:  maestro [ pon zář 04, 2006 00:01 ]
Předmět příspěvku:  Návod - několik variant jak zapojit "domácí" síť

Zapojení a nakonfigurování domácí sítě je pro znalce otázkou několika minut, ovšem pro běžného uživatele to může být nepřekonatelný problém. Pokusil jsem se proto co nejsrozumitelněji, právě pro laiky, popsat zapojení malé domácí sítě, nastavení internetu a sdílení dat. Návod je psán pro nejrozšířenější operační systém MS Windows XP, pro ostatní operační systémy se může lišit způsob nastavování, ale teorie je stejná.


Zapojení dvou počítačů do sítě bez dalšího prvku
Situace – máme dva počítače vybavené síťovými kartami a chceme je navzájem spojit, ať již pro sdílení internetu z jednoho počítače na druhý, sdílení dat nebo hraní síťových počítačových her
Obrázek

Nastavení sdílení internetu mezi dvěma propojenými počítači
Situace – máme dva počítače nakonfigurované pro vzájemné spojení (dle předchozího postupu) a propojené kříženým síťovým kabelem. Jeden z počítačů budeme brát jako hlavní (ten, co má připojení k internetu). Je v podstatě jedno jaký typ internetového připojení má hlavní počítač, postup je stejný téměř u všech připojení.
Obrázek

Zapojení počítačů do sítě přes router (směrovač)
Situace – jeden nebo více počítačů se síťovou kartou a router (směrovač – zařízení, které je zapojené do internetu a dokáže jej posílat dále - na počítače k němu připojené). Nejjednodušší router může vypadat takto – jeden port WAN, kam se připojí venkovní síť (internet), nakonfiguruje se dle údajů od internetového poskytovatele nebo správce sítě. Další jeho LAN porty slouží pro připojení počítačů.
Obrázek

Zapojení počítačů pomocí bezdrátové sítě (wifi) a nastavení zabezpečení
Situace – máme bezdrátový přístupový bod (access point - dále jen AP) připojený k internetu (podobný postup konfigurace jako router) a počítače vybavené bezdrátovými síťovými kartami. Počítače budeme bezdrátově připojovat k AP.
Obrázek

Nastavení sdílení dat a tiskárny v síti
Situace – máme již nakonfigurovanou počítačovou síť o dvou či více počítačích a chceme navzájem sdílet data a tisknout z jiných počítačů v síti na počítač, který má tiskárnu připojenou

Test komunikace mezi počítači


Snad to bude pro někoho užitečné ;)

Autor:  maestro [ stř led 10, 2007 23:11 ]
Předmět příspěvku:  Krimpování konektoru

Ještě odkaz na jednoduchý návod jak si vyrobit vlastní kabely - nakrimpovat konektory :cool:

Jak zapojit domácí síť - krimpování konektoru

Autor:  maestro [ ned bře 18, 2007 18:41 ]
Předmět příspěvku: 

Postup jak nastavit bezdrátovou síť v režimu ad-hoc

Bezdrátové propojení počítačů v režimu ad-hoc

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/