Download | Programy

Problémy a taktování Sapphire RADEON9550

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Seraphim

Problémy a taktování Sapphire RADEON9550

Příspěvek od Seraphim »

Zdravím
Mám nově koupenou 3D grafickou kartu, drivejsi ma karta s Radeonem 9000series fungovala bez nejmensich potíži...až na malý výkon ovšem. Po výměně karty systém vpořádku naběhl, nainstaloval jsem nejnovější catalysty a directx9c-jakmile jsem spustil jakoukoli složitější grafickou aplikaci VPU recover kartu resetoval.....pokud vypnu VPU recover karta samozrejme zamrzne uplne...možnost virove nakazy prakticky neexistuje ponevadz system je komplet znovu nainstalovany a hadr zformátovaný. Karta je podle mně zapojena spravně a bez pridavneho napajeni by se ani nespusil pocitac takze tohle jsem urcite nezanedbal. Další problém je s přetaktováním...od známych mám docela dobre zkusenosti s pretaktováním karty....u me je to ale pripad jiný....defaultní takt jádra jsem z 250 vyhnal na 450 coz je slusné, v pripadě taktu pametí jsem ale nevytahl skoro nic 200>230 ackoli mam zkusenosti ze to jde az o 100 i více procent....v Ati tool se zkratka zacinaji generovat artefakty nepomuze ani potaktování jádra....teploty jsem kontroloval ve speed fan a jsou v norme....jestli máte nejake reseni budu rád....SERAPHIM
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Odpovím na druhou část otazky:

tato karta má 5ns paměti aby jsi se dostal na 400(800DDR) u pamětí bys musel mít paměti uplně jiné, ja například mám na své speciální 9550 paměti 2,5ns a dostanu se na 750Mhz (DDR) čili vysledky taktování jsou v pořádku. Taky je třeba brát v potaz, že každý kus je prostě jiný.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

ja bych mel otazku k te prvni casti, "slozitejsi graficka aplikace" ti padaji v pretaktovanym stavu graifky nebo v zakladnich taktech?
SERAPHIM

Příspěvek od SERAPHIM »

Karta se resetovala i kdyz byla v defaultnim stavu od vyrobce tzn250/200....Testovane enginy byly Dawn of War engine a Imperial Glory....neda se rict ze by se enginy sekaly.....jely i ve slusnych detailech uspokojive a pak spadly.......teplota nepresahla 58stupnu celsia coz snad jeste neni tak hrozne nebo ano?
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

SERAPHIM píše:Karta se resetovala i kdyz byla v defaultnim stavu od vyrobce tzn250/200....Testovane enginy byly Dawn of War engine a Imperial Glory....neda se rict ze by se enginy sekaly.....jely i ve slusnych detailech uspokojive a pak spadly.......teplota nepresahla 58stupnu celsia coz snad jeste neni tak hrozne nebo ano?
to neni tak hrozne ta teplota. Zkus nejakou starsi verzi ovladacu.
Seraphim

Příspěvek od Seraphim »

Jeste se chci zeptat......kmitočet pamětí nezvýším dobrá...jakou maximalní frekvenci by jste mi ale poradili u jádra? Bez toho aniz bych musel nejak investovat do chlazeni........
Seraphim

Příspěvek od Seraphim »

Ovladače jsem zkoušel dnes aktuální a ty jež jim předcházely a stejně nic....taky z cd od vyrobce jez byly rok staré......
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Maximální frekmence je taková, při které obraz nevykazuje chyby v žádné aplikaci a zároveň je teplota jadra přijatelná. To si ale musíš vyzkoušet sám, každý kus to má jinak.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Dolino

Příspěvek od Dolino »

Uz jsi ten resetovaci problem s kartou vyresil? Jestli ano, jak?
S moji sapphire radeon 9550/256mb/128bit mam totiz uplne stejny problem...diky
Seraphim

Příspěvek od Seraphim »

Problém stále trvá...asi se odhodlám ji zreklamovat a snazit se prodejci vyvratit ze mam zepsuté Pc...jsem docela zoufaly at zkousim co zkousim karta je na slozitejsi rendering nepouzitelna....
athlan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte zář 05, 2006 15:14

Příspěvek od athlan »

Zkus zkontrolovat(memtest) nebo pokud máš možnost vyměnit RAMky. Zní to divně, ale podobný problém jsem už před lety řešil a nakonec jsem zjistil, že chyba na kterou VPU recover reaguje není v pamětech karty ale v paměti operační.
Gigabite GA-965P-S3, Intel E6300@2800mHz, 2x512 Corsair 800mHz, Scythe Ninja, Fortron 350W, 7600GT, SB Audigy 2, Raptor 74gB, Seagate 120gB, Benq FP202W
NightT

Příspěvek od NightT »

na druhym pc mam taky tuto grafiku a zkousim nanem vse mozny a mnel sem v biosu nastaveny nacitani t-2-t na ramkach a taky my to furt ousalo a i pri normal defaultnim nastaveni pak sem to disabnul a jedu na taktu jadra 370mh a pamneti 420mh
romangavlas

Problém ati 9550

Příspěvek od romangavlas »

NightT píše:na druhym pc mam taky tuto grafiku a zkousim nanem vse mozny a mnel sem v biosu nastaveny nacitani t-2-t na ramkach a taky my to furt ousalo a i pri normal defaultnim nastaveni pak sem to disabnul a jedu na taktu jadra 370mh a pamneti 420mh


Tento problém jsem měl také,ale vyřešil jsem to tím,že jsem odinstaloval catalysty a při opětovné instalaci jsem mu nechal nainstalovat pouze driver.Karta teď zvládá i náročnější grafické operace bez resetů a zamrzání systému.
Odpovědět