Download | Programy

Internet a síť přes router

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Zdenny7
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 20, 2007 10:12

Internet a síť přes router

Příspěvek od Zdenny7 »

Ahoj mám internet na stolním pc od Telefonici O2. Nedávno jsem si koupil notebook se zabudovanou wifi. Chtěl bych internet i na tomto notebooku. Doslech jsem se že to nějak jde přes router, ale nevím jak a proto bych potřeboval nějaký návod nebo pomoc. Chci mít na notebooku internet přes wifi a na stolním pc přes kabel. Půjdou také hrát hry mezi notebookem a stolnim pc pomocí thoto routeru? A také bych potřeboval poradit jaký typ routeru mám vybrat za rozumnou cenu. Děkuji
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

mohu doporucit treba tento levny router:
http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2007100011
Zdenny7
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 20, 2007 10:12

Příspěvek od Zdenny7 »

Máš s nim vlastní zkušenosti? Můžeš mi ještě poradit, jak jsem se ptal na to, jak udělat přes router sit a internet k stolnímu pc a noteboku?
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Zdenny7 píše:Máš s nim vlastní zkušenosti? Můžeš mi ještě poradit, jak jsem se ptal na to, jak udělat přes router sit a internet k stolnímu pc a noteboku?
ano mam, mohu ho doporucit.

router zapojis k modemu, nastavis na nem mod GW (router), pripojis ho kamelem k pc a nastavis bezdratovou sit, zabezpecis a to je cele.
Zdenny7
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 20, 2007 10:12

Příspěvek od Zdenny7 »

Tak uz router mam doma, mat to i všechno zapojený a internet i sit jde. Jediný problém mám s nastavením zabezpečení sítě. Mužeš mi nějak podrobně poradit jak to udelat? Něco jsem zkouše ale pak už sem se nemohl notebokem k internetu a siti připojit.
Odpovědět