Download | Programy

Domácí bezdrátová síť?

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Heliport
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon pro 03, 2007 16:30

Domácí bezdrátová síť?

Příspěvek od Heliport »

Může mi prosím, někdo poradit, jakou "krabičku" potřebuji, abych mohl bezdrátově připojit k internetu minimálně tři počítače a tiskárnu (do USB portu)? Internetové připojení je bezdrát a signál je z půdy od AP veden do bytu síťovým kabelem. Jestli bych mohl poprosit, odborným výrazům v této oblasti příliš nerozumím. . . Děkuji.
Heliport
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon pro 03, 2007 16:30

Re: Domácí bezdrátová síť?

Příspěvek od Heliport »

Heliport píše:Může mi prosím, někdo poradit, jakou "krabičku" potřebuji, abych mohl bezdrátově připojit k internetu minimálně tři počítače a tiskárnu (do USB portu)? Internetové připojení je bezdrát a signál je z půdy od AP veden do bytu síťovým kabelem. Jestli bych mohl poprosit, odborným výrazům v této oblasti příliš nerozumím. . . Děkuji.
Ještě bych chtěl doplnit, že mám tiskárnu KonicaMinolta PagePro 1400W a tu bych chtěl připojit také do sítě. Ovšem, někde na nějakém fóru jsem vyčetl, že ne každá tiskárna toto zvládá?! Ta moje je prý tzv. GDI a ty prý nemají vlastní procesor, takže se do sítě nedají zapoji??? Existuje alespoň nějaká šance?
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Domácí bezdrátová síť?

Příspěvek od Pockmat »

No, já ti poradím teoreticky, prakticky ne. Pokud jsem to dobře pochopil, máš do bytu veden síťový kabel a chceš mít v bytě veden internet bezdrátově do 3 PC a tiskárny. Do těch PC by to problém nebyl, na to by ti stačil wifi router, ale tiskárnu bezdrátově nezapojíš, jedině by měla v sobě již wifi. Druhá možnost, jak ji bezdrátově připojit, si ještě koupit AP (samozřejmě ještě ten wifi router musíš mít) a dát ho přímo ke tiskárně.
Pak je tu možnost kabel. To by ti stačil obyčejný router s usb vstupem, kde bys do něho zapojil tu tiskárnu, ale musela by být co nejbliž u něho. USB kabel by neměl být delší jak 3m, nebo tak nějak. :idea:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Radeon™
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: pát led 26, 2007 17:08

Příspěvek od Radeon™ »

Mě router rozvádí internet do 5 komplů...

ale nikdy nevím jak to je s tou rychlostí ..

když mám 5 mb tak každy komp ma rychlost 1 mb ???
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Ne, takhle to není. Router tu rychlost rozděluje rovnoměrně tzn., že kdybys měl puštěný všechny PC najednou a všechni by maximálně využívali připojení, tak by ten router tu rychlost rovnoměrně rozložil do všech PC. Ale tahle situace je málo pravděpodobná, že by všichni doma využívali maximálně připojení, i když...
Jinak, když máš puštěný jen jedno PC, tak ti de internet s max. rychlostí pouze do toho PC atd.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Radeon™
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: pát led 26, 2007 17:08

Příspěvek od Radeon™ »

Aha... :pal:

Takže radši si budu užívat internetu přes praconí kdy, když sem sám doma :D
Heliport
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon pro 03, 2007 16:30

Re: Domácí bezdrátová síť?

Příspěvek od Heliport »

Pockmat píše:No, já ti poradím teoreticky, prakticky ne. Pokud jsem to dobře pochopil, máš do bytu veden síťový kabel a chceš mít v bytě veden internet bezdrátově do 3 PC a tiskárny. Do těch PC by to problém nebyl, na to by ti stačil wifi router, ale tiskárnu bezdrátově nezapojíš, jedině by měla v sobě již wifi. Druhá možnost, jak ji bezdrátově připojit, si ještě koupit AP (samozřejmě ještě ten wifi router musíš mít) a dát ho přímo ke tiskárně.
Pak je tu možnost kabel. To by ti stačil obyčejný router s usb vstupem, kde bys do něho zapojil tu tiskárnu, ale musela by být co nejbliž u něho. USB kabel by neměl být delší jak 3m, nebo tak nějak. :idea:
Tak díky za vysvětlení, teď už mě je to mnohem jasnější. Jen mám problém s tím připojením tiskárny. Prý totiž, ne každá jde zapojit do sítě? Tzv. GDI tiskárnz , prý nejdou zapojit na PrintServer?! Já mám KonicaMonolta PagePro 1400W, ale nevím, jaká, že to vlastně je??? Pak mi taky někdo radil, abych si řekl technikovi od poskytovatele mého internetového připojení, aby mi nastavil přímo AP, které mám na půdě, zároveň jako WiFi?! To mě moje hlava nebere!!! Je to vůbec možné?
Heliport
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon pro 03, 2007 16:30

Re: Domácí bezdrátová síť?

Příspěvek od Heliport »

Heliport píše:
Pockmat píše:No, já ti poradím teoreticky, prakticky ne. Pokud jsem to dobře pochopil, máš do bytu veden síťový kabel a chceš mít v bytě veden internet bezdrátově do 3 PC a tiskárny. Do těch PC by to problém nebyl, na to by ti stačil wifi router, ale tiskárnu bezdrátově nezapojíš, jedině by měla v sobě již wifi. Druhá možnost, jak ji bezdrátově připojit, si ještě koupit AP (samozřejmě ještě ten wifi router musíš mít) a dát ho přímo ke tiskárně.
Pak je tu možnost kabel. To by ti stačil obyčejný router s usb vstupem, kde bys do něho zapojil tu tiskárnu, ale musela by být co nejbliž u něho. USB kabel by neměl být delší jak 3m, nebo tak nějak. :idea:
Tak díky za vysvětlení, teď už mě je to mnohem jasnější. Jen mám problém s tím připojením tiskárny. Prý totiž, ne každá jde zapojit do sítě? Tzv. GDI tiskárnz , prý nejdou zapojit na PrintServer?! Já mám KonicaMonolta PagePro 1400W, ale nevím, jaká, že to vlastně je??? Pak mi taky někdo radil, abych si řekl technikovi od poskytovatele mého internetového připojení, aby mi nastavil přímo AP, které mám na půdě, zároveň jako WiFi?! To mě moje hlava nebere!!! Je to vůbec možné?
Jaký je tedy vlastně rozdíl mezi AP a WiFi routerem? Dosah? Propustnost? Co tedy je lepší použít pro síť v bytě(domě)?
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Domácí bezdrátová síť?

Příspěvek od Pockmat »

Jak jsem psal. Se samotnou tiskárnou ti neporadím. Tohle jsem nikdy nedělal prakticky. Počkej si na odpověď na někoho jinýho moderátora... :idea:
Jinak jaký je rozdíl mezi AP a routerem?
AP je jakoby přístupový bod. Něco na způsob telefonní/internetové zásuvky, odkud se přípojíš, ale většinou máš možnost přístupu jenom jednoho PC, záleží na poskytovateli.
Router je něco jako rozbočovač a AP dohromady. Dokáže klonovat a přidělovat Ip adresy, i když máš k dispozici jenom jednu. Vytvoří vlastní IP dle nastavení a ty pak směřuje na tu jednu přidělenou od poskytovatele. To je asi nejdůležitejší. Potom má v sobě řadu dalších funkcí, ale to záleží na druhu a na značce.
Ty po bytě potřebuješ router, abys mohl připojit více PC.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět