Download | Programy

Asus EAH2400 Pro - problem s videem

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Semi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 07, 2007 14:11

Asus EAH2400 Pro - problem s videem

Příspěvek od Semi »

Zdravim, potreboval bych poradit. Vcera jsem ziskal grafickou kartu Asus EAH2400 Pro. Kdyz sem ji nainstaloval, a zkousel spustit nejake video, tak mam obraz cely rozhozeny, barvy jsou take rozhozene, prevazuje zelena, nic neni ostre. Myslel jsem ze to budou kodeky. Tak jsem nainstaloval K-Lite Codec Pack 3.5.7 ,ale problem se tim nevyresil. Tak jsem myslel ze je problem v grafice. Ale pri zatizeni u hry NFS ProStreet nebo ProEvolution Soccer 2008 nebyl problem. A jeste jeden postreh, pri nouzovem rezimu mi video bezelo bez problemu. Setkal jste se nekdo s necim podobnym. Diky za odpoved sem nebo na mul mail.
Radeon™
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: pát led 26, 2007 17:08

Příspěvek od Radeon™ »

Dostal si v balení CD ?
Semi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 07, 2007 14:11

Příspěvek od Semi »

Jj,dostal... ovladace sem nainstaloval, a i veskery prislusenstvi... takze uz netusim, cim by to mohlo byt...
Radeon™
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: pát led 26, 2007 17:08

Příspěvek od Radeon™ »

Máš ty ovladače určitě nejnovější ???
Ale je divné že v nouzovém režimu de všechno...

Jestli máš doma Ubuntu Live Cd tak zkuš to
Semi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 07, 2007 14:11

Příspěvek od Semi »

Ted sem stahnul i ovladace z domovsky stranky ATI, nainstaloval, a porad je to stejny. Dokonce sem vzal i jinou grafiku z druhyho kompu a vyzkousel ji, ale fungovala uplne stejne, cili to bude neco se SW a na ovladace to nevypada. Nevis jestli maji ATI nejaky specialni nastaveni obrazu, ja nevim, cokoliv.
Radeon™
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: pát led 26, 2007 17:08

Příspěvek od Radeon™ »

Že by chyb Winu ?
Semi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 07, 2007 14:11

Příspěvek od Semi »

Taky se toho trochu bojim, ale celou instalaci delal jeden borec co se tim zivi. Ale clovek nikdy nevi. Kazdopadne dik.
Radeon™
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: pát led 26, 2007 17:08

Příspěvek od Radeon™ »

Každý může udělat chybu i borec...

;)

Koukni ještě do nastavení karty
Semi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 07, 2007 14:11

Příspěvek od Semi »

Co bych mel hledat? Atinu sem dostal do rukou poprvy :)
Radeon™
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: pát led 26, 2007 17:08

Příspěvek od Radeon™ »

V grafice to nebude a asi ani ne v nastaveni asi bude problem s Winem

...asi určitě
System95

Re: Asus EAH2400 Pro - problem s videem

Příspěvek od System95 »

měl sem ten samej problém...někde v nastavení Zobrazení/Upřesnit/ASUS bylo zaškrtlý Enable Asus Splendid..zruš to a pude ti to normálně
vertigo69

Re: Asus EAH2400 Pro - problem s videem

Příspěvek od vertigo69 »

Zdravim,

mam novou digitalni kameru Samsung hmx-h105 s rozlišením Full HD. Nahrávám na nejvyšší kvalitu [HD] 1080/50i . V LCD televizi to normalne prehraju at pres bananky nebo pres HDMI kabel. Ale po stažení do PC mi to žádný program nechce přehrát. Zkousel sem WMP,DVD dyceptor, Nero
Show Time, stahnul sem i VLC media player, a u toho jedineho mi jde alespon zvuk.Obraz se sekne po dvou sekundach a dal jde jen zvuk.
Formátvidea je MP4. Zkousel jsem ho i prevest pomoci Any Video Conventor ale ani po prevedeni do MPEG nehraje. Potreboval bych poradit, co mam pouzivat za prehravac, nebo jakym programem a do jakeho formatu mam video prevect, aby mi hralo normalne ve vetsine prehravacu?
Nejlepe s conejmensi ztratou na kvalite, jelikoz me kamera stala nemaly obnos.

Diky moc za pomoc;)
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus EAH2400 Pro - problem s videem

Příspěvek od Camazoo »

převod nebude potřeba. Sice do těchto věcí moc nevidím, ale tipuju nějaký konfilkt s video/audio dekodéry. Vyzkoušej KMPlayer (ten používá vlastní). Kdyžtak zkus něco malého vystřihnout nebo natočit a někam to uploadovat, abych to mohl popříp. sám vyzkoušet.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
vertigo69

Re: Asus EAH2400 Pro - problem s videem

Příspěvek od vertigo69 »

Camazoo píše:převod nebude potřeba. Sice do těchto věcí moc nevidím, ale tipuju nějaký konfilkt s video/audio dekodéry. Vyzkoušej KMPlayer (ten používá vlastní). Kdyžtak zkus něco malého vystřihnout nebo natočit a někam to uploadovat, abych to mohl popříp. sám vyzkoušet.


http://uloz.to/2169268/hdv-0059.mp4

Zde je odkaz na video nahrane z mé kamery. Zkus na to mrknout, a dej vědět jestli se neco povedlo s tim udelat. díky ;)
vertigo69

Re: Asus EAH2400 Pro - problem s videem

Příspěvek od vertigo69 »

vertigo69 píše:
Camazoo píše:převod nebude potřeba. Sice do těchto věcí moc nevidím, ale tipuju nějaký konfilkt s video/audio dekodéry. Vyzkoušej KMPlayer (ten používá vlastní). Kdyžtak zkus něco malého vystřihnout nebo natočit a někam to uploadovat, abych to mohl popříp. sám vyzkoušet.


http://uloz.to/2169268/hdv-0059.mp4

Zde je odkaz na video nahrane z mé kamery. Zkus na to mrknout, a dej vědět jestli se neco povedlo s tim udelat. díky ;)
Jinak, v KMPlayeru mi to hraje asi tak, ze se obraz desne seka, takze se na to stejne neda divat...nemuze to bejt treba grafikou?
Mam NVIDIA GeForce FX 5700 LE
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus EAH2400 Pro - problem s videem

Příspěvek od Camazoo »

no, vzhledem k tomu, že mě se to ve všech přehrávačích (KMPlayer, WMP přes ffdshow) taky sekalo a jediný Quick TIme to přehrál bez artefaktů ale stejně mizerně..tak třeba poškozený soubor při kopírování
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Návštěvník

Re: Asus EAH2400 Pro - problem s videem

Příspěvek od Návštěvník »

No má stejný problém s touto kamerou. Je zde nějaký nový video kodek, který prostě nic pořádně nepřehraje ... kromě Windows Media Player 12 na Windows 7. Z mě známých přehráváčů to ještě přehraje Media player clasic Home cinema v poslední verzi, ale čtverečkuje to. KM player to přehraje strašně, VLC o trochu líp, otec povídal, že Cyberlink Power DVD v nějaké novější verzi to přehraje OK. Ale ani střihací program od Corelu z cca ledna 2009 to nepřečte. Takže opravdu by to chtělo nějaký kodek ... ale jaký?
LJ
irf2008

Re: Asus EAH2400 Pro - problem s videem

Příspěvek od irf2008 »

Mám stejnou kameru a taky nevím v čem to přehrát, vytvořené soubory jsou s příponou mp4/kontejner MP4/Dekodér videa H.264 BP. Přišli jste na to v čem to předrát?
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus EAH2400 Pro - problem s videem

Příspěvek od Camazoo »

stáhni si MediaInfo a pošli sem info o tom souboru.
http://mediainfo.sourceforge.net/cs
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Detam

Re: Asus EAH2400 Pro - problem s videem

Příspěvek od Detam »

Ahoj reaguji na první příspěvek . Asus EAH2400 Pro - problem s videem .
Právě teď jsem hledal jestli někdo nemá stejný problém-taky mam obraz zeleně.Vyzkouším tedy vypnout tu funkci Splendid,snad to pomůže.dík za nápad
Odpovědět