Download | Programy

Archivace digitálních fotografií

Volná diskuze, film, kultura, foto, zajímavosti, dění kolem nás, a to co jinam nepatří

Moderátor: Moderátoři

Katie.BS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv srp 30, 2007 09:24

Archivace digitálních fotografií

Příspěvek od Katie.BS »

Ahoj lidičky :) Mám takové téma na přetřes. Fotím už pár let digitálně. Fotky stahuju na disk a řadím je podle času. Když skončí rok, tak adresář platný pro daný rok s trochou štěstí vypálím na DVD ;) Teď jsem si koupila externí disk a chtěla bych to ještě archivovat tam. Ale háček je v tom, že archivace dle času se mi moc nelíbí. Líbilo by se mi tématické řazení. Kdy mám třeba adresář "Elba" a když to za deset let rozkliknu, tak tam najdu všechny moje výlety které se za tu dobu na Elbě uskutečnily a já si tam pak v pohodě budu porovnávat, jak to tam vypadlalo před sedmi, pěti lety a třebas letos. Horší už to je s méně výraznými akcemi. Tam potom člověk neví, zda to strukturovat dle místa, lidí nebo činnosti která se tam prováděla (kola, lyže, a pod.). Máte s tím někdo zkušenosti? Možná to zní banálně, ale už se mi do toho povedlo docela pěkně zamotat. Díky moc předem za odpovědi. Katie
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Tak toto je hodne moc zajimavy dotaz :D

Kazdopadne to zavisi na mnoha faktorech. Jak moc fotek porizujes, jak moc menis mista foceni. Podle toho bych videl razeni do kategorii a hlavne ono vymysleni kategorii. Osobne fotky tridim podle data. Je ale pravda, ze se v tom dost ztracim :roll:

Videl bych to na zhlednuti dosud vytvorenych fotografii a podle toho vytvorit co nejlepsi kategorie, do kterych bych to roztridoval. A nezaraditelne fotky jisti kategorie "ostani", ze :D

Jinak existuji programy na spravu fotografii. Osobne vim o ACSDee, ale na trideni fotografii ho nepouzivam. Ale na tuto problematiku bych Te spis odkazal na nejake jine stranky. Ale treba i tady nekdo poradi, hodne stesti ;)
Odpovědět