Download | Programy

Domácí síť s tiskárnou a VoIP bránou.

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Heliport
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon pro 03, 2007 16:30

Domácí síť s tiskárnou a VoIP bránou.

Příspěvek od Heliport »

Odvolávám, co jsem odvolal. . . !! Situace se od mého posledního "vystoupení" zde poněkud změnila?! Už netrvám na bezdrátovém propojení počítačů v bytě, ale pouze drátové propojení tří PC v síti, pokud možno i s tiskárnou. Jelikož jsem odchodem od O2 přišel o pevnou linku a nový poskytovatel mi přidělil dvě IP, z toho jednu specielně pro VoIP(128/128 agr1), potřebuji tudíž ještě do toho všeho nějak zakomponovat VoIP bránu. Jeilkož mám po celém bytě vedení a krabičky pro analog. telefony, preferuji voIP bránu s možností připojení alespoň jednoho analogu. Technik, který mi montoval nové připojení mi ale sdělil, že ta IP adresa pro VoIP musí být zařezena ještě "před" případným routerem, nebo použité zařízení s VoIP bránou a rozbočením k více počítačům musí umožňovat nastavení zvlášť IP adresy pro bránu a zvlášť pro připojené počítačů. Tak a teď jsem z toho dokonalý jelen. Zná tady prosím někdo řešení? :? :!:
bugs_
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 04, 2008 11:51

Re: Domácí síť s tiskárnou a VoIP bránou.

Příspěvek od bugs_ »

Tak přesně to samé řeším i já. Mám doma zařízeni WRTP54G (má to v sobě wifi, 4x switch, VoIP) Od poskytovatele mám taky dvě IP adresy. A problém je, že tohle zařízení umí používat na sít i VoIP telefon jen jednu IP adresu. Teď musím něco dokoupit, abych mohl používat VoIP, Wifi i Ethernet.
-Jediné řešení, které mě napadá je, že si koupím ještě jedno zařízení, které bude umět VoIP a bude mít 1x WAN a 1x LAN. Do tohoto zařízení zapojím kabel od poskytovatele internetu, muj bežný telefon a pak zněj půjde kabel do mého WRTP54G na kterém budu používat jen wifi a switch (VoIP na něm nevyužiju).

Zajímalo by mě, jestli to takto opravdu bude fungovat zda potom opravdu bude mit moje nově koupené zařízení pro VoIP jednu adresu od poskytovatele (tu na telefon) a moje WRTP54G druhou adresu (tu na internet)?

Popřípadě ví někdo jak to vyřešit jinak?
A rád bych i věděl které konkrétní zařízení si mám koupit, popřípadě jaké musí splňovat parametry aby opravdu mohlo používat jinou adresu od poskytovatele, než to zařízení za ním.
Odpovědět