Download | Programy

divné hodnoty teploty u amd 3700+

Procesory AMD, Intel, VIA a další, přetaktování a řešení jejich problémů

Moderátoři: PCMark, Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
vlkodlak99
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: pát pro 14, 2007 21:48
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

divné hodnoty teploty u amd 3700+

Příspěvek od vlkodlak99 »

Zdarec všem mám takovej dotaz v OC nejsu nováček ale tohle mě prostě vrtá hlavou asi fakt je někde chyba mám desku GA-K8U-939 (možná vám přijde divné proč zrovna deska s AGP slotem a ne pcie ale byla to prostě blbá shoda náhod jeden týden sem výhodně koupil graf. kartu na agp a druhej tejden mi byl výhodně nabídnutý procesor což nešlo odmítnout a tak nezbylo než koupit tuhle základku s agp nic jiného sem tenkrát nenašel) procík je san diego 3700+ a ram ddr 400 corsair .. v pohodě sem se dostal na 2400MHz jen sem zvednul fsb všechno to v pohodě zvládalo včetně ramek stabilně ale pro jistotu sem stáhnul v biosu na 333MHz čimž sem si udělal rezervu a HT jel na 800 tak sem do toho nešahal a na napajení cpu taky ne nebylo potřeba i když ram nejede naplno(cca jen na 373MHz) tak sem se dostal výkonově někam přes AMD FX-53 2,4GHz 1ML2 a šlo by to asi i víš ale zatím nebyl důvod proč to zkoušet

Obrázek

Obrázek

Ovšem mě dělá vrásky teplota nevím co si o tom mám myslet podle Easy tune 5 je teplota bez zátěže 29-30 stupňů a při zátěži v prime95 je po několika hodinách 47 stupňů což podle mě je ok ale když pc restartuju tak v biosu je teplota 36 stupňů a to hned což je divný když při nastartovaném win je teplota je 30 stupňů …další věc je ta že mi žádnej program kromě toho easy tune nedokáže teplotu říct jako by tam to čidlo vůbec nebylo a za třetí v programu easy tune mám nastavenej alarm na hodnotách 50s CPU 60s deska a alarm chvílemi sepne jen tak si sem tam pípne a hodnoty sou přitom v ten okamžik na normálu s tím alarmem nevím mám to nastavené jen chvíli ale ty teploty sou stejné aji bez taktování s tím že v zátěži teplota nepřesáhne 44 stupňů neví někdo co to je za haluzové jednání ???


Obrázek
Uživatelský avatar
vlkodlak99
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: pát pro 14, 2007 21:48
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlak99 »

Tak koukám že na tohle nikdo odpověď nemá nebo je to tak hloupá otázka ale to je jedno zejtra nejpozději v pozítří de deska s procíkem pamětí i grafikou z domu no jo no chtěl sem na to přijít než to půjde z baráku ale problém to nikdy nehodilo tak to bude asi v pohodě
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Pokud nemáš problémy a nejde ti kouř s case, tak bych to neřešil. Různé programy, různé teploty. Já veřím jen BIOSu a Everestu, oni mi dávají stejné čísla. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Odpovědět