Download | Programy

problem s diskem po formatu

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

moonchild
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 16, 2007 18:12

problem s diskem po formatu

Příspěvek od moonchild »

zformátoval jsem disk na kterem byly windows a disk měl písmeno C. Pote jsem ho odpojil a připojil jiný disk. Ten jsem zformátoval, nainstaloval na něj Windows a má písmeno C. Když jsem potom připojil i ten první napsalo mi to soubor NTLDR nenalezen. To jsem nechápal protože měl být uplně čistý a windows byl na druhém disku. Překopíroval sem přesto potřebné soubory z CD Windows ale ten první disk se i tak snažil spustit windows, což se mu samozřejmě nepovedlo. A ještě příkaz MAP mi napsal že ten disk s Windows je D a ten zformátovaný je C :-o Teď když ten zformátovaný odpojím, dostanu se normálně do Windows a když ho připojím, dočkám se jen nepovedeného pokusu o spuštění windows. Měl bych ho ještě zformátova, když budou oba disky připojené nebo je jiné řešení?
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Rozhodně bych správně zapojil oba disky a poté vybral jeden na kterám bude systém. Při instalaci a třeba vytvoření oddílů, bych s formátoval ten oddíl, nebo disk kde bude systém nainstalován a druhý disk s formátoval ze systému. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
moonchild
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 16, 2007 18:12

Příspěvek od moonchild »

Athlon64 píše:Rozhodně bych správně zapojil oba disky a poté vybral jeden na kterám bude systém. Při instalaci a třeba vytvoření oddílů, bych s formátoval ten oddíl, nebo disk kde bude systém nainstalován a druhý disk s formátoval ze systému. ;)
já to zformátoval, nainstaloval na něj windows ale teď k němu potřebuju připojit druhý na kterem byl driv windows, ktery se stale snazi spustit i když je zformatovany...ten prvni na kterem je windows už formátovat nemuzu, mam na něm 70GB dat které z důvodu velikosti jen tak někam nevypálim

muzu ten ktery chci pridat jeste jednou zformatovat z instalace windows ale nerad bych to dělal kdyby to nepomohlo, přeci jen to chvíli trvá
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

No jestli ti bootujou HDD jak chtějí, musíš nastavit v BIOSu který má bootovat jako první, měl by to být ten kde je systém a pak ze systému vyhledáš nový HDD ve správci disků a pak ho v pohodě můžeš používat, formátovat atd ...... ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

Je třeba fdiskem ověřit aktivitu oddílů - při téhle kombinaci to vypadá, že jsou oba disky aktivní a to vede k této chybě.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

ladarozan píše:Je třeba fdiskem ověřit aktivitu oddílů - při téhle kombinaci to vypadá, že jsou oba disky aktivní a to vede k této chybě.
Dobrý nápad. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
moonchild
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 16, 2007 18:12

Příspěvek od moonchild »

ladarozan píše:Je třeba fdiskem ověřit aktivitu oddílů - při téhle kombinaci to vypadá, že jsou oba disky aktivní a to vede k této chybě.
to zní dobře. Mohl by jsi mi blíže popsat co mám udělat?
Odpovědět