Download | Programy

nejde sit

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Bill
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 25, 2007 13:51

Příspěvek od Bill »

!Veselé Vánoce všem živým na internetu!
… aneb, hledám počítačového mága.

Níže popis mého problému.

Fáze zápletka:
Technik jedné počítačové firmy u mě instaloval PC se systémem Windows Vista. Jako další připojoval router k modemu UPC. Z routeru rozvedl 2ethernet kabely pro dva počítače. Připojil kabelem starý (Windows 2000) i nový počítač (Vista ), oba počítače fungovaly. Potřeboval jsem to nové PC (Vista) dát do jiné místnosti. Natáhl jsem kabel připojil nový počítač (Vista ) a nic. Pro kontrolu jsem připojil starý (2000)a vše běželo. Takže závěr je, že linka funguje, ale jen s (2000). Ten člověk s počítačové firmy mi říkal, že se to jen připojí a bude to fungovat, jemu to přede mnou fungovalo. Dál už se mýlil… bohužel.

Fáze přítomnost:
Lítám tu mezi wokny a přemýšlím, proč to nejde xakru připojit. Moje akcie „Táta, co umí všechno opravit“ letí nezadržitelně dolů.

Fáze budoucnost:
Musí se stát Vánoční zázrak 2 nebo mě někdo vezme na milost J

Pokud by to vyšlo, zašlu foto dvou malých kluků se šťastným výrazem ve tváři.

Díky za jakoukoliv fundovanou informaci.
Bill
Odpověď na adresu: wily@volny.cz
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

technik ma pravdu, vse musi fungovat po odpojeni i pripojeni stejne jako predtim. Bud je poskozeny kabel, spatne zacvaknuty v sitovce nebo routeru anebo se nekdo hrabal v systemu (firewall).

Jen si dovolim malou pripominku, sam delam technika a vzdycky me dost vytoci kdyz odjedu od zakaznika a on mi po pul hodine vola ze to nejde ! :)
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

maestro píše:technik ma pravdu, vse musi fungovat po odpojeni i pripojeni stejne jako predtim. Bud je poskozeny kabel, spatne zacvaknuty v sitovce nebo routeru anebo se nekdo hrabal v systemu (firewall).

Jen si dovolim malou pripominku, sam delam technika a vzdycky me dost vytoci kdyz odjedu od zakaznika a on mi po pul hodine vola ze to nejde ! :)
Naprostej souhlas :)
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
Odpovědět