Download | Programy

Jsem v koncích s konverzí Divx...:-o HELP!!!!

Multimedia, úpravy zvuku a videa na PC, kodeky, audio a video programové přehrávače

Moderátor: Moderátoři

gibbonek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 27, 2007 12:30

Jsem v koncích s konverzí Divx...:-o HELP!!!!

Příspěvek od gibbonek »

Zdravím,
problém je následující: rád bych zkonvertoval jakékoliv video do .avi v kompresi DivX. Dříve mi to bez problémů šlo - teď je to jak zakletý. Přestože můžu přehrávat videa v DivX, konvertovat je už nemůžu. Stáhnul jsem si potřebný kodeky. Stále nefunguje. Stáhnul jsem si x programů na konverzi videa do avi v DivX...ale vždycky mi to záhadně napsalo hlášku něco ve smyslu "Runtime Error" nebo "Nastala výjimka..." nebo "K otevření souboru...bla bla bla...nelze použít: read". S tímhle skutečně nevím, co udělat, pač s takovými errory nemám zkušenosti...:-( Stáhnul jsem si ještě jeden program, který násilím přepíše XViD video (pač jsem musel všechna videa zkonvertovat do avi v XViD) a myslel jsem si, že mám vyhráno. Jakmile jsem ale najel do složky se zkonvertovanými videi, napsalo mi to x chybných hlášek a sprostě mě to vyhodilo ven ze složky, která se sama ukončila...:-o Potřebuji ta videa zkomprimovat do DivX, pač v Movie Maker prostě XViD dobře nefungují, seká se to, hudbu, kterou vkládám, blbne a já už nevím, jak to udělat. Dříve videa v DivX jela v Movie Maker naprosto v pohodě...:-(
Pokud na to někdo přijde, tak vážně klobouk dolů :-)
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Pozor! Je rozdil v kodecich! Existuji dva typy - kodeky na dekodovani (na prehravani) a kodeky na enkodovani (prevadeni, upravu...). Zrovna u DivX tusim, ze dekodovaci kodeky jsou free, ale enkodovaci jsou placene - DivX Codec PRO.
Uživatelský avatar
vlkodlak99
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: pát pro 14, 2007 21:48
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlak99 »

Placenej je jen ten program od DivX ale kodeky ne dá se nainstalovat nejaká 30 dení veze a buďto jí kreknout nebo její kodeky používat v jiném programu ale jistější je to kreknout ale co se tyká tohoto problému tak mám za to že pomůže jen formát c: a nainstalovat všechno znova je to otročina ale zaručeně to funguje na rozdíl od všeho jiného protože jak se poserou kodeky tak je to věšinou v úplné prd….. a hledáš jehlu v kupce sena (jediné co můžeš zkusit je odinstalovat všechny kodeky co v pc na divx vidx máš a nainstalovat nové verze nedávám tomu moc nadějí ale zkusit to můžeš )
gibbonek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 27, 2007 12:30

Příspěvek od gibbonek »

a mohl by mi někdo vysvětlit, proč je takovej problém pracovat v MovieMakeru s XViD?? Neustále mi to padá a navíc, teď jsem to bohužel uložil v takovém stavu, že stačí jenom kliknout na jeden sestřihnutej záběr a je to v čudu...:-o Což o to, s DiVX mi to také občas spadlo, ale nebylo to tak horký jako s XViD.
Kurník, zlatý DiVX, ale naistalovávat vše odznova, to bych asi nedal. Blbne to totiž od té doby, co jsem vyměnil základovou desku - vše funguje nádherně, akorát DiVx se pomrvily...:-(
Uživatelský avatar
vlkodlak99
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: pát pro 14, 2007 21:48
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlak99 »

Tys vyměnil základku a nechal si původní win a jede to nádherně no to klobouk dolu mě se většinou systém celej domrví a nebo to není ono častokrát to nejde ani spusti při startu modrá smrt a konec … jinak MovieMaker na divx i na xvid není příliš vhodnej teda podle mě volil bych raději nějakou verzi Pinnacle Studio nebo Ulead VideoStudio(verze 10 už v pohodě zvládá i dvd formáty ruzné efekty a snad všechno co běžnej uživatel může potřebovat) no a ptáš li se proč je to pro MovieMaker takovej problém to je těžký ale já mám za to že tenhle program je primárně určeny pro práci a vytváření videi ve formátu WMA mám pocit že dřív tenhle program formáty divx a xvid neuměl vůbec
gibbonek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 27, 2007 12:30

Příspěvek od gibbonek »

Jsem asi výjimka, ale jelo a jede vše nádherně...:-) Nechal jsem si teda jen vše, co jsem měl na c: a samozřejmě, že jsem musel různý programy nainstalovat znovu, ale ve srovnání s tím, jaký jsem měl problémy s minulou základovou deskou a s windowsem a se vším dohromady, to byla jenom nepatrná obtíž. ;-)
Nj, s tím Movie Makerem je to těžký, chtěl jsem už přejít na jiný program, kde můžu vytvářet svoje filmíky (pač s Movie Maker mi už nic nového nemůže nabídnout, potřebuji už něco přeci jen propracovanějšího), tak jsem vyzkoušel Adobe After Effects. Je to skvělý na vytváření efektů a tak (dokonce jsem si udělal a naanimoval své vlastní logo :-) ), ale když jsem chtěl udělat nějaký filmík, nešlo to - chtěl jsem importovat videa v avi nebo v mpg, ale vyjelo mi to nějakou chybnou hlášku. Když jsem teda zkusil videa ve wmv, tak se importlo, ale bez zvuku...:-( Tady asi bude problém s videi se zvuky nebo ne??
Uživatelský avatar
vlkodlak99
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: pát pro 14, 2007 21:48
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlak99 »

Co je to za verzi mám sedmičku a ta jede bez problému …no ale hiii musím říct že dělat v tom není sranda chce to už něco umět a to já hiiiii moc ehm nezvládám ..nebo jo základ umím ale abych do toho pronikl pořádně na to nemám časík sem furt v práci a tak všechno plácám přes starej dobrej osvědčenej Ulead VideoStudio10 a zatím mi nic nechybělo ale profi jako After Effects to není
Odpovědět