Download | Programy

Na Win Vista mi nejde nainstalovat Adobe Acrobat Reader

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
Albert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 148
Registrován: ned pro 31, 2006 16:17
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Na Win Vista mi nejde nainstalovat Adobe Acrobat Reader

Příspěvek od Albert »

Zdravím vespolek,
nejde mi ve Windows Vista nainstalovat Adobe Acrobat Reader, při instalaci po přípravě instalace, kdy se nejspíš někam rozbalujou instalační soubory, mi to vyhodí hlášku, že nemám oprávnění zapisovat do složky, do které se to rozbalilo či co. Nevíte co s tím?
C2D E6550@2,8Ghz, ASUS P5K-E, ZOTAC 8800GTS 512MB, 4x1024MB A-Data 800MHz, WD 500GB, Seagate 500GB, Corsair 520W, Windows Vista 64bit, Acer AL2723W - 27" -SPVA
GhostFace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon říj 22, 2007 16:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GhostFace »

Mel jsem stejny problem, jen si presne nepamatuju jak sem ho vyresil. Tusim ze jsem se podival v prubehu rozbalovani kam se to rozbaluje, vyjmul sem to, hodil to na nesystemovy disk a spustil pro jistotu s opravnenym spravce systemu.
Uživatelský avatar
Albert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 148
Registrován: ned pro 31, 2006 16:17
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Albert »

Dík za tip. Naštěstí před tou hláškou bylo vypsané kam se to rozbaluje, takže jsem si našel ten adresář, rozbalený obsah přesunul jinam a tamodsud už to nainstaloval.
C2D E6550@2,8Ghz, ASUS P5K-E, ZOTAC 8800GTS 512MB, 4x1024MB A-Data 800MHz, WD 500GB, Seagate 500GB, Corsair 520W, Windows Vista 64bit, Acer AL2723W - 27" -SPVA
GhostFace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon říj 22, 2007 16:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GhostFace »

;) rad sem pomohl
Killing Joke

Re: Na Win Vista mi nejde nainstalovat Adobe Acrobat Reader

Příspěvek od Killing Joke »

Operační systém Windows Vista Business CZ (32b) po roce své oficiální existence dorazil také na můj počítač a
tímto příspěvkem bych zahájil sérii článků zabývající se všemožnými neduhy spojenými právě s 6. verzí Windows.
První problém se vynořil na obzoru již při instalaci základních programů, konkrétně u aplikace Acrobat Reader
8.0
(česká verze). Tento se odmítl nainstalovat s chybovou hláškou oznamující, že v temp adresáři nemám (ani jako
Administrator) práva pro zápis:
Složka pro dočasné soubory je umístěna na disku,
který je plný, nebo k ní nelze získat přístup.
Uvolněte místo na disku, nebo se přesvedčte, zda máte
u této dočasné složky oprávnění pro zápis.
Podle diskuzí na Internetu se jedná o bug v installeru přímo Acrobat Readeru, a to pouze 8. verze a české
lokalizace. Jedním z řešení tedy je se vyhnout právě verzi 8.0 CZ, tzn. zvolit starší prohlížeč anebo anglický jazyk.
Pokud však přesto chcete právě tuto verzi, je možno samotný instalátor spustit ručně. Tento se nachází ve výše
zmíněném adresáři:
c:\Users\<uživatelské jméno>\AppData\LocalLow\Netopsystems\temp\Adobe Reader 8.0\setup.msi
Odtud je tedy možno bez problémů Acrobat Reader nainstalovat a poté teprve odklepnout chybovou hlášku, čímž
soubory z temp adresáře zmizí.

Recept není můj, sehnal jsem jej na webu, funguje.
vulenh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 16, 2009 17:39

Re: Na Win Vista mi nejde nainstalovat Adobe Acrobat Reader

Příspěvek od vulenh »

No já jsem ten Appdata smazal a myslel jsem si, že to konečně ten Adobe Reader půjde smazat, ale ono mi to pořád psalo, že na to nemá oprávnění. Tak teď nevím jak dál. JInak mám Vistu a nainstalovanej ten Adobe Acrobat Reader 8, zkoušel jsem i tu 9 a taky psalo, že nemá na to oprávnění :( . Teda teď jsem se to pokusil smazat a napsalo mi to: "Chyba 1606. Nelze přistupovat k síťovému místu %APPDATA%/."
pc manik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: úte črc 22, 2008 13:51
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Win Vista mi nejde nainstalovat Adobe Acrobat Reader

Příspěvek od pc manik »

vulenh píše:No já jsem ten Appdata smazal a myslel jsem si, že to konečně ten Adobe Reader půjde smazat, ale ono mi to pořád psalo, že na to nemá oprávnění. Tak teď nevím jak dál. JInak mám Vistu a nainstalovanej ten Adobe Acrobat Reader 8, zkoušel jsem i tu 9 a taky psalo, že nemá na to oprávnění :( . Teda teď jsem se to pokusil smazat a napsalo mi to: "Chyba 1606. Nelze přistupovat k síťovému místu %APPDATA%/."
Tak to zkus vymazat na Uživatelském účtu Admin. :)
vulenh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 16, 2009 17:39

Re: Na Win Vista mi nejde nainstalovat Adobe Acrobat Reader

Příspěvek od vulenh »

pc manik píše:
vulenh píše:No já jsem ten Appdata smazal a myslel jsem si, že to konečně ten Adobe Reader půjde smazat, ale ono mi to pořád psalo, že na to nemá oprávnění. Tak teď nevím jak dál. JInak mám Vistu a nainstalovanej ten Adobe Acrobat Reader 8, zkoušel jsem i tu 9 a taky psalo, že nemá na to oprávnění :( . Teda teď jsem se to pokusil smazat a napsalo mi to: "Chyba 1606. Nelze přistupovat k síťovému místu %APPDATA%/."
Tak to zkus vymazat na Uživatelském účtu Admin. :)
No mám jen jediný učet a na tom mažu...
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Na Win Vista mi nejde nainstalovat Adobe Acrobat Reader

Příspěvek od Pockmat »

No, já nevím s tou instalací. Od začátku mám vyplé UAC a s žádnou instalací problém nemám, ani s tím Adobe Readerem...
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
pc manik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: úte črc 22, 2008 13:51
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Win Vista mi nejde nainstalovat Adobe Acrobat Reader

Příspěvek od pc manik »

vulenh píše:
pc manik píše:
vulenh píše:No já jsem ten Appdata smazal a myslel jsem si, že to konečně ten Adobe Reader půjde smazat, ale ono mi to pořád psalo, že na to nemá oprávnění. Tak teď nevím jak dál. JInak mám Vistu a nainstalovanej ten Adobe Acrobat Reader 8, zkoušel jsem i tu 9 a taky psalo, že nemá na to oprávnění :( . Teda teď jsem se to pokusil smazat a napsalo mi to: "Chyba 1606. Nelze přistupovat k síťovému místu %APPDATA%/."
Tak to zkus vymazat na Uživatelském účtu Admin. :)
No mám jen jediný učet a na tom mažu...
Hmm tak to už netuším čím to může být já většinou když na něco nemám oprávnění na svém Uživatalském učtu tak ho většinou mám na Administrátorském uživatelském učtu.
honzavareka

Re: Na Win Vista mi nejde nainstalovat Adobe Acrobat Reader

Příspěvek od honzavareka »

Zdravím mám stejný problém s instalací poradí někdo?
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Win Vista mi nejde nainstalovat Adobe Acrobat Reader

Příspěvek od Camazoo »

nainstaluj si radši Foxit Reader
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Odpovědět