Download | Programy

Windows Vista a problémy z SKYPE, ICQ...

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

diry
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 10, 2008 10:38
Bydliště: Košice

Windows Vista a problémy z SKYPE, ICQ...

Příspěvek od diry »

Mam windows vista home premium 32 - bitový, Asus F3S series. Nedokazem spustit akekolvek programy ktore funguju prostrednictvom internetoveho pripojenia, napr. skype, firefox, realplayer, live messenger atd. Nainstalujem ich vsetky bez problemov ale potom pri spusteni mi pise ze program je nekompatibilny alebo skuste vypnut firewal, internetove spojenie zlyhalo, skuste moznosti nastavenia a pripojenie bla bla bla, pritom internet funguje normalne len tie programy su niecim akokeby blokovane a neviem co s tym.
Pri skype mi pise: format % invalid or incompatible with argument
Pri live messenger : kod chyby: 80072efd
Kliknem na riesit problem a tam mi vypise pripojenie k sluzbe zlyhalo. Pricinou moze byt nespravne nastavenie servera proxy alebo brany firewall atd. Na tom istom routeri idu dva notasy, jeden z winxp - bez problemou a druhy z vin vista a ten okrem klasickeho internetu ostatne [skype,icq messenger] nespusti. som v anglicku apotrebujem komunikovat....Doma na kablovom pripojení to bolo tak isto. Ďakujem za rady.
ASUS F3SV-Intel Core 2 Duo 2.2GHz, T7500, 15,4", 2GB DDR2, 200GB, DVD-RW, VGA nVidia 8600 512MB, WiFi, bluetooth, webcam, TV tuner, WIN Vista HP
diry
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 10, 2008 10:38
Bydliště: Košice

Příspěvek od diry »

To sa nenájde nik, kto by poradil s Vistou?
ASUS F3SV-Intel Core 2 Duo 2.2GHz, T7500, 15,4", 2GB DDR2, 200GB, DVD-RW, VGA nVidia 8600 512MB, WiFi, bluetooth, webcam, TV tuner, WIN Vista HP
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sedlo »

Vistu jsem viděl jen tak zběžně, skus udělat vyjímky v firewallu na tyhle programy.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
Trillian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 76
Registrován: pát lis 23, 2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trillian »

mam visty.....nejsou spatny....ale stejne sem si an disku udella misto por XP......ja pouzivam QIP ten ve vistach funguje a SKYPE? nejakej jsem stah a taky fungoval ×D chyba neni v tom, ale tobe
P5K-E,IntelCore2Quad6600,EN8600GT,2G RAM 667MHZ KINGSTOM, 500G HDD SATA2,19LCD Acer 16:10
diry
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 10, 2008 10:38
Bydliště: Košice

Příspěvek od diry »

Výnimky v firewallu som skúšal, dokonca som vypol všetko , čo sa dalo a stále nič, skúsil som pozapínať všetku služby na sieti, ale nič, viem že chyba je vomne, ale kde?
ASUS F3SV-Intel Core 2 Duo 2.2GHz, T7500, 15,4", 2GB DDR2, 200GB, DVD-RW, VGA nVidia 8600 512MB, WiFi, bluetooth, webcam, TV tuner, WIN Vista HP
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Windows Vista a problémy z SKYPE, ICQ...

Příspěvek od Anonymous2 »

me to taky nejde :list:
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Windows Vista a problémy z SKYPE, ICQ...

Příspěvek od Anonymous2 »

mam ten samy problem.poradi nekdo? dik
jak3

Re: Windows Vista a problémy z SKYPE, ICQ...

Příspěvek od jak3 »

mam problem zo skypom a InterrnetCalls to je jak skype a este mam problem z youtube pouzivam OS windows vista basic pocitac HP6730s procesor Intel(R) Pentium(R) Dual CPU 2,16GHz RAM 3GB 32 bitovy operacny system.Neviete preco mi to necches ist?Dakujem
angelus_of_shade

Re: Windows Vista a problémy z SKYPE, ICQ...

Příspěvek od angelus_of_shade »

pokusim sa vam pomoct kto ce pomoct a prijme ju od 17 rocneho chalana neh napise na mara67@azet.sk
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Windows Vista a problémy z SKYPE, ICQ...

Příspěvek od Pockmat »

No tak tohle slyším poprvé. Osobně mám Visty 64bit a žádný problémy se Skype, QIP atd. vůbec nemám.
Máš správně nakonfigurované připojení k internetu? Jaké připojení vůbec máš? Jede ti net v prohlížeči? Viděl bych to asi na špatné nastavení firewallu nebo to blokuje firewall nějakého programu či antiviru, který máš nainstalovaný.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
lubomir54

Re: Windows Vista a problémy z SKYPE, ICQ...

Příspěvek od lubomir54 »

Prosím vás,
mám vistu 32, MSI GX610...

a mám problém s ICQ... ked sa chcem prihlasit tak ma prihlasi ale nasledne na to icq padne. mam povoleny firewall, skusal som uz vselico mozno, to iste mi robi aj pri pidgin-e, takze nechapem neviem co s tym...

poprosim vas o radu ako to vyriesit, chcel by som ostat verny ICQ.

vopred vdaka
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Vista a problémy z SKYPE, ICQ...

Příspěvek od Camazoo »

jakého máš poskytovatele ? přes co máš internet. Jinak ale padání ICQ není nic vzácného, takže u tebe bude asi všechno ok.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Odpovědět