Download | Programy

využití serveru

Programovací jazyky, grafika, tvorba webu, SEO, programy pro práci s webem, vyhledávače

Moderátor: Moderátoři

diego
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 13, 2008 15:09

využití serveru

Příspěvek od diego »

Mám k dispozici server se 100Mbitovým připojením. Hledám pro něj využití. Nejradši bych rozjel nějaký vlastní projekt. Potřebné znalosti (linux, php, mysql, js, css, c#...) k tomu mám. Chybí mi ale nápad. Moc rád bych s někým rozjel nějaký zajímavý výdělečný projekt. Nějaké nápady mám, ale pořád ne uplně originální. Budu rád, když se kdokoliv ozve. ICQ: 420-197-551 :prayer:
Uživatelský avatar
overclocker123
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 960
Registrován: úte lis 21, 2006 19:17
Bydliště: Rudník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od overclocker123 »

Herní placené servery na zápasy.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Pokud mas server, vyuzij ho na hosting...

Jinak jsou ted in weby s oznacenim "web 2.0". Ty jsou ale vsechny zdarma. Popravde... kdyz se poohlednes po interneru, temer nic neni placene. Tezko bys uspel s nejakou konkurencni sluzbou, za kterou bys chtel penize. Vsechny vydelky takovychto serveru se odvijeji z reklam ;)

Pokud se do toho vrhnes, necekej, ze ten svuj projekt udelas, dalsi tyden tam budes mit 1000 uzivatelu, kteri Ti prinesou na reklame $100 denne :D Toto vim z vlastni zkusenosti. Vim, o cem mluvim...

Nevim, co mas za server, ale jestli muzu radit... Nabizej spolecnostem vytvoreni firemniho webu, a pak je umistuj na svuj server. To Ti zajisti solidni prisun financi. Za web si reknes par tisic, za mesic hostingu tak 100 Kc. Kdyz udelas 20 webu, budes mit za vytvoreni tak 50 tis, za mesic hostingu 2000 Kc. A ver, ze na vlastnim projektu bys tuto castku na reklamach dost tezko nahanel :x
diego
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 13, 2008 15:09

Příspěvek od diego »

Myslím, že s jedním serverem rozjíždět hosting je sebevražda. Nemluvě o tom, že tohle místo je na trhu podle mne dostatečně naplněno. Chtěl bych rozjet nějakou zajímavou službu, která na internetu chybí nebo není už existuje, ale není dokonalá. Ve výdělky z reklamy skutečně nevěřím a je to asi to poslední, na co bych se spoléhal.
Napadlo mne například rozjet nějakou pokročilou dns službu, která by dokázala http://www.neco.cz nasměrovat např. na http://55.195.5.15:2043 apod. Ale i to už dávno existuje (no-ip.com)...
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Hostingem jsem myslel ne pro verejne masy jako nejaky flyweb, forpsi, vshosting atd. atd. Jen proste pro Tve zakazniky. Vytvoris jim web, hodis to na svuj server. Pokud se bude jednat o nejake firemni prezentace s par php a obcasnym pripojenim do db, nebude problem tam mit i 100 webu. Samozrejme to zavisi na konfiguraci serveru.

Jinak by me fakt zajimalo, co na tom nakonec rozjedes :D Jak rikam, vetsina takovychto projektu zije - a taky umira - z reklamy ;) Urcite sem pak napis, pro co ses rozhodl :D
diego
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 13, 2008 15:09

Příspěvek od diego »

Tvuj napad neni zas az tak spatny, ale na druhou stranu pri padu serveru bych se asi pekne spotil a mohl bych si tim sve jmeno akorat poskodit. Aby se mi pokryly naklady za provoz bych tam musel mit aspon 20 webu a to neni zrovna hned. A precejenom hostovat weby (apache + php + mysql) obnasi i jine starosti jako je mailserver, dns... Vim jake s tim mohou byt starosti. Kdybych dělal weby na zakázku sehnal bych si spolehlivý hosting pro větší množství domén, který by mi ušetřil peníze a starosti. Nechci delat tuctove weby, je to otrocina, kterou uz se dneska zivi dost siroka skupina lidi. Mam doufam dost siroke znalosti na to, abych zprovoznil neco zajimavejsiho a slozitejsiho nez kdejaky web. Nemam tim na mysli nejaky obrovsky kolos, ale nejakou mensi, za to propracovanou aplikaci. Uz treti den bloudim kde se da a hledam inspiraci...marne. Ba ani nemuzu narazit na dusi, ktera by mi byla ochotna pripadne pomahat (pominu-li par koderu/programatoru osklive pisicich) :|

Co se tyce serveru, je v nem Core 2 Duo (2x2,25GHz), 2GB RAM a 2x300GB HDD.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Hehe, kdybych vedel o dire na siti, nerekl bych Ti to a hnedka bych se do vyplnovani one diry pustil sam :D Ale myslim, ze budes hledat hodne hodne dlouho. Nakonec skoncis s tim, ze vezmes nejakou zavedenou sluzbu a predelas ji, resp. necim malym vylepsis. Je to smutne, ale je to tak :(

Jinak co se tyce argumentu (mail, dns atd.) prijdou mi relativne zcestne. Ty snad nebudes mit na svem webu maily? info@web.cz atd? a dns taky ne? to by lidi musely zadavat ip adresu a ne alias :D Stejne na ten server hodis Debian, kde jsou v zakladu osvedcene aplikace pro web server, tak nevim mno :D

Jeste k serveru... Solidni konfigurace, na tom se da stavet ;)
diego
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 13, 2008 15:09

Příspěvek od diego »

:stop: Právě že jsem mail, dns... zmiňoval v tom smyslu, že to k hostingu patří. Ale uvaž - provozovat webhosting s jedním serverem, který má jen raid 1 bez možnosti dalšího zálohování je těžko akceptovatelný. Jo, je mi jasný, že když někdo bude mít dobrej nápad, tak ho jen tak někomu nevykřičí do světa... S tím, že jen s obtížemi něco vymyslím máš možná pravdu, ale ještě se s tím nějakej pátek poperu. V krajním případě zrealizuju nějaký nevýdělečný projekt - pro dobrý pocit a nějakou tu novou zkušenost :idea:
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Ja jsem to s tim dns atd. pochopil... Slo mi o to, ze i kdyz tam budes mit vlastni projekt (jeden, ne webhosting), stejne tam budes mail a dns server rozjet, ne? ;)

Je fakt, ze jen s RADIem data moc zalohovana nejsou. Stejne se mi jevi - z financniho hlediska - stale nejvyhodnejsi delat firemni prezentace a davat je tam. Jsem optimista, ale hledani "dosud neobjeveneho" na siti bude dosti problematicke ;)

Kazdopadne GL :P
diego
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 13, 2008 15:09

Příspěvek od diego »

Jj, jasný, ale je velkej rozdíl konfigurovat si ručně jednu, dvě, tři domény pro sebe anebo jich spravovat větší množství v případě webhostingu (nejlíp pomocí silnějších placených nástrojů)... Stejně dík za podporu. Až se rozhodnu, dám vědět. Dneska se mi ozval jeden člověk se zajímavým nápadem, tak uvidíme, co pro mne má...
diego
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 13, 2008 15:09

Příspěvek od diego »

Tak využití už se našlo. Sice to na sebe jen tak hned vydělávat nebude. Je to trochu risk, ale přinejmenším to bude zajímavá zkušenost, která mi možná otevře nové možnosti. Jakmile to budu mít v nějaké přijatelné betaverzi, tak to zde zveřejním :)
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

diego píše:Tak využití už se našlo. Sice to na sebe jen tak hned vydělávat nebude. Je to trochu risk, ale přinejmenším to bude zajímavá zkušenost, která mi možná otevře nové možnosti. Jakmile to budu mít v nějaké přijatelné betaverzi, tak to zde zveřejním :)
Tak aspon povez, o co go :evil:
Odpovědět