Download | Programy

Router -> LAN -> WLAN poraďte

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

djj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 14, 2008 13:33

Router -> LAN -> WLAN poraďte

Příspěvek od djj »

zdravím

řeším problémek... mám doma PC připojené pomocí routeru kde je ovšem WLAN použit jako hlavní přístup do sítě Inernetu přes anténu na střeše domu. Z tohoto routeru mám napojeny 2 PC, klasika na pohodu, na nich mi net běží, ale potřebuji ještě pomocí WLAN připojit notebook... a ptám se tedy:

1) koupit WIFI APéčko a přisadit ho za Router???
2) koupit dvojitý WIFI router - ale hlavně bych kvouli tomuhle musel volat providera aby mi nastavil přístup, adresy atd. na WAN a zas platit nehorázný prachy za služby se mi nechce...???
3) jedno z těch dvou PC mi běží cca 24 hodin v kuse a tak bych do něj vsadil jen PCI WIFI kartu a nasdílel připojení...???

půjde varianta 3), která by byla pro mne nejpřijatelnější? nebo mi popřípadě poraďte jak na to...
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Tak ta varianta 3 Ti pujde v pohode... Ale lepsi mas koupit dalsi router, ktery pripojis kabelem k tomu puvodnimu. Idealni je mu nastavit rezim bridge, kdy DHCP server funguje primo od puvodniho routeru a neni zadny problem se sdilenim.

Co se financi tyce, vyjde Ti to na stejno... Wifi USB karta a nejaky levny router... Oboje se pohybuje kolem 800 Kc.
Naposledy upravil(a) zener dne úte led 15, 2008 11:50, celkem upraveno 1 x.
djj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 14, 2008 13:33

Příspěvek od djj »

ok... děkuji... já doma jednu WIFI kartu do PCI mám tak to zkusím variantou 3, jen až někde seženu anténku a časem to udělám asi tak přes Router i kvouli zabezpečení... :)
Odpovědět