Download | Programy

Černá obrazovka při přehrávání DVD filmu

Multimedia, úpravy zvuku a videa na PC, kodeky, audio a video programové přehrávače

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Černá obrazovka při přehrávání DVD filmu

Příspěvek od Pockmat »

Opět řeším ten samý problém a to, když si pustím DVD např.v PowerDVD, tak mám jen černou obrazovku. Zvuk jede a když okno maximalizuji a minimalizuji, tak obraz videa problikne. Pokud si dobře pamatuji, ten problém se dal vyřešit v klasickém nastavení nvidia panelu, ale nové ovladače nvidia už nenabízí klasický panel, ale jen nový Ovládací panel nvidia, který se otvírá v samostatném klasickém okně. Bohužel, je to velmi nešťastné, jelikož tento typ panelu nemá takové rozsáhlé nastavení, jak klasický. Takže mám dotaz: nevíte někdo, jak ten nový panel zrušit a dát tam klasický, nebo jak vyřešit tu černou obrazovku? Budu vděčný za rady. :cool:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

Tak tady je na místě vyzkoušet balíky Kodeků a vybrat si. Např. K-lite a pozor - ne všechno (což je pohodlné), ale vybrat v seznamu jen to potřebné. Já, když mi něco nejde, použiju tradiční FDDSHOW a běžně to pomůže.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Tak jsem zkusil ten FDDSHOW, ale nepomohlo to. Jak řikám, dělá to jen u DVD. DivX atd. funguje normálně. Na 99% to bude v nastavení grafické karty, ne v kodecích z předešlých zkušeností. Ale jak jsem psal, potřebuju klasický nastavení nVidia, jak bylo dříve, ne to teď inovovaný, který je tak udělaný, aby do ničeho nemohls vrtat... :|
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Represent
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 03, 2008 12:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Represent »

mě to taky předchvíli dělalo....dal jsem nastavení grafikcké karty a tam bylo kancelářské, tak jsem dal Doma (u ATI) teď vše funguje :)
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re:

Příspěvek od Pockmat »

No právě. Je to v nastavení graf.karty, ale přes toho novýho zmetka, co vymyslela nVidia to nastavit nejde, nebo alespoň nevím jak. :(
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Černá obrazovka při přehrávání DVD filmu

Příspěvek od Anonymous2 »

doporučuji instalaci dle forum.zive.cz/viewtopic.php?t=116042. V graf. karte to asi neni. Smt
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Černá obrazovka při přehrávání DVD filmu

Příspěvek od Pockmat »

Díky za typ, ale stejně to nejede. Je to natavením obrazu videa v nastavení graf.kartě. Nevíte někdo, jak na to?
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Černá obrazovka při přehrávání DVD filmu

Příspěvek od Pockmat »

Tak jsem pátral a zjistil jsem, že se musí nastavit v ovladačích grafiky položka overlay nebo-li překrytí. Nevíte někdo, kde se to v těch nových panelech dělá?
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět