Download | Programy

AMD Athlon 4000+ overclocked + dotazy

Extrémní přetaktování CPU, zvýšení výkonu PC na maximum

Moderátoři: PCMark, Moderátoři

Uživatelský avatar
zoban
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 27, 2008 19:36

AMD Athlon 4000+ overclocked + dotazy

Příspěvek od zoban »

Zdravim vsechny overclockery i prilezitostne uzivatele :) Na Vanoce jsem dostal novy PC, ktery jsem si i sam postavil. Nedalo mi to a trochu jsem potrapil CPU a dal ho na 5000+ stabilne. Problemem je BIOS, kterej mi bohuzel nedovoluje nastavit spoustu promennych.
1. Nastaveni HT link neni nikde k nalezeni, ani po zmacknuti ctrl+F1. S pretaktovanim na 5000+ mam tedy HT link nekde kolem 1200MHz. Vse je stabilni a PC bezi bez problemu hodiny a hodiny v zatezi (PC hry). Mohl by s tim HT link byt problem? Rad bych nasel strop pro CPU.
2. Voltaz CPU je oznacena barvami a cokoliv co jde nad hodnotu 1.3V je oznaceno cervene a ja se neodvazim to prekrocit... Mozna by pomohla nejaka utilitka?

PC je tedy stabilni v zatezi a v chodu, problemem je spusteni systemu. Kdyz je delsi dobu PC vypnute (pres noc zpravidla), tak po zapnuti nabehne system (windows XP SP2) a po nekolika sekundach se hryzne. Pomuze az restart s tim, ze pak je vse v poradku, tedy na druhe spusteni nabehne v pohode. Pokusim se prilozit screeny z Everestu a CPU-Z. Prosim o radu i v pripade dalsiho pretaktovani. Nejsou ty teploty podezrele nizke?! Pri burn mi procik nevyleze nad 50°C... Upozornuju, ze mam BOXovany chladic.

Obrázek
nebo zde http://www.badongo.com/pic/2795310

Cela sestava dosahuje v 3DMark 05 vysledku 9887 bodu - hodne, malo?

Moc dekuju za odpovedi! BTW mozna jsem nemusel zakladat novy topic, tak se omlouvam adminum :|
AMD Athlon X2 4000+@5000+, MSI K9AG Neo 2 - digital, A-Data 2GB dual-channel, nVidia ZOTAC GeForce 9600 GT (775/1870), Fortron 400W
GhostFace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon říj 22, 2007 16:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GhostFace »

PC je tedy stabilni v zatezi a v chodu, problemem je spusteni systemu. Kdyz je delsi dobu PC vypnute (pres noc zpravidla), tak po zapnuti nabehne system (windows XP SP2) a po nekolika sekundach se hryzne. Pomuze az restart s tim, ze pak je vse v poradku, tedy na druhe spusteni nabehne v pohode.
toto mi dela taky kdyz to pretaktuju, uz sem to uzavrel s tim, ze je to slaby zdroj, jako ze u me to tim opravdu bude...
DjKukuc
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř kvě 02, 2007 14:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Athlon 4000+ overclocked + dotazy

Příspěvek od DjKukuc »

Vůbec se neboj zvednout napětí.
Ale ne o hodně.
Já mám bohužel Intel takže nevím na kolik běží ten tvůj procák standartně (asi 1.25V).
Já mám 1.325 napětí CPU standartně a včera jsem taktoval a musel jsem zvýšit napětí na 1.4V abych měl stabilní 3GHz viz podpis.
AMD Athlon 64 7750 2.7GHz + AC Freezer 64 rev.2 - 4GB DDR2 1066MHz A-DATA EE,Gigabyte MA74-GM - WD3200AAJS 320GB - Samsung Spinpoint F3 500GB - ASUS EAH5770/DI2/512MB DDR5 - Seasonic 400W T3,Genius HomeTheater 5050

Po dvou letech opět pořádná mašinka :-)
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Athlon 4000+ overclocked + dotazy

Příspěvek od Jackal »

Deska od MSI není na taktování žádný zázrak, ale zkoušel jsi i paměti jestli nejsou vadné. Doporučuji nechat proběhnout Memtestem. Jinak k tomu taktování, zkoušel Jsi HT dát na 3-4, na 5 to asi nebude procházet. Na processoru můžeš zvedat napětí, ale pomalu a hlídat teploty. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Odpovědět