Download | Programy

UPC & AP&NB & PC anebo hodim si mašlu

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Markenstein
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 01, 2008 19:26
Kontaktovat uživatele:

UPC & AP&NB & PC anebo hodim si mašlu

Příspěvek od Markenstein »

Mám připojení od UPC (dříve Karneval) s modemem, který jsem k tomu připojení dostal - Motorola SV5100 SURFboard. Chtěl jsem vytvořit síť se sdíleným internetem, kde by byl PC připojen přes LAN kabel a notebook přes wifi. A tak jsem koupil Wireless Access Point od Air Live - WT2000AP (http://www.airlive.com/products/WT-2000 ... 00ap.shtml).

Problém je v tom, že má 4 LAN porty a (nejspíš) se tedy nedá připojit zdroj internetu (přes WAN). Na stránkách výrobce se píše, že:
The WT-2000AP is an Access Point designed specifically for home that already have an ADSL router or cable router.
(není ten modem usměrnovač?)

Nevím co si tedy mám pod tím představit, protože se tento AP nenastavuje (typ zabezpečení, klíče etc.) standartně jak jsem si přečetl na xmaestro.com, ale přes webové rozhraní pomocí ip adresy AP (standartně nastavená na 192.168.1.254, z PC jsem se po LANu podle manuálu nikdy do nastavení nedostal, pouze z notebooku přes wifi - defaultně je síť nezabezpečená)(=do webového browseru se naťuká 192.168.1.254 a následně zadá geniální deafultní login "admin" a pass "airlive".

Pokud se tedy připojím z NB přes wifi a do slotu 1 (viz img) přes LAN připojim PC, tak síť funguje (offline), PC dostane ip 192.168.1.193 a noťas 192.168.1.143). Ale já chci sdílený internet. Takže tam vrazím i LAN kabel z modemu.

Ale když do slotu 2 zarazím LAN kabel, který vede z modemu, tak jede internet pouze na PC, nejde nastavit sdílení a notebook začne po chvíli znovunačítat síťovou adresu, následně naskočí Omezené nebo žádné připojení (...nemohla přiřadit síťovou adresu, bla..). Tím spywarem, jak se radilo jinému uživateli s tímto problémem, to není (v pc ani nb prostě není). Přes DHCP se nastvaví jenom PC, notebook se nastaví na stejnou jako předtím. A počítače spolu vůbec nereagují, ani když to wifi připojení chvíli drží. Jakoby byly 2 samostatné sítě - offline wifi a online LAN, která však prochází AP.

Jde to nějak nastavit nebo je potřeba koupit AP s WAN portem? A když se tak chlubí, že to jde napojit za ADSL rooter, tak kdybych přešel na ADSL (O2, stejně o tom uvažuji), šlo by to nastavit na sdílený internet?

Obrázek

Předem děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Myslim ze by si mel nechat vyber zarizeni a konfiguraci site odbornikovi. WT-2000AP je Access Point (pristupovy bod), to znamena ze nefunguje jako router pro sdileni netu. Kdyz se pripoji na UPC modem, lze se pres nej pripojit treba pres wifi, ale muze byt pripojen jen jeden pocitac. Za modemem musi byt prvni router a pak na router zapojeno treba toto AP. Muzes si poridit rovnou router s wifi, napriklad WL-6470AP.

to co pisi na strankach je preci jasne, lze pripojit ke stavajicimu routeru.
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

Hm, chtělo to jít napřed do diskuze a pak teprve nakupovat :-)
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Uživatelský avatar
Trunda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 17, 2006 22:14

Příspěvek od Trunda »

No když tam nemáš zástrčku na WAN kabel, tak ti to nepůjde no :(
Já si pro tohle řešení koupil WT-2000R. Je to router, do WAN zástrčky sem dal internet a internet mám i na NTB i na Pc :) . Stojí cca do 1200Kč ;). Jak konkuruje WL-6470AP nevím, takže bude nejlepší když se s někým poradíš.
Dalším řešením může být modem+router+wifi, to by jsi měl jen jednu krabičku na všechno. Tak hodně štěstí při výběru... ;)
MB:MSI KT880 Delta FSR sc.A, CPU:Athlon 2500+@2,31GHz, RAM:Dual DDR Kingston HyperX 400@420 CL2 (2*512) 2-3-2-6-1T, GK:Sapphire X1650Pro DDR3, HDD:Hitachi 160GB/8MB SATA + Samsung 400GB SATA II, ZDROJ:Fortron 400W(ATX-400PNF)
NTB: Šasi: VBI Compal FL90, CPU:C2D T7500 2,2GHz, RAM:2*1GB DDR2 667MHz, GK: Nvidia 8600M GT, HDD: Seagate 160GB SATA II
Markenstein
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 01, 2008 19:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markenstein »

A nebo kdyz podepisu na 2 roky s O2 ADSL tak dostanu wifi router...
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: UPC & AP&NB & PC anebo hodim si mašlu

Příspěvek od Anonymous2 »

Slo by pro reseni teto situace vyuzit OVISLINK WL-5460?? Treba i s nvym firmwarem? Nkede jsem se docetl, ze ano, Poradi nekdo? predem dik.
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: UPC & AP&NB & PC anebo hodim si mašlu

Příspěvek od Pockmat »

Ahoj, měl jsem naprosto stejný problém jako ty. Zkoušel jsem nahrát i jiný firmware do 5460, ale nebylo to ono a pořád to nějak blblo. Nakonec jsem si koupil WT-2000R a jede to bez problému, myslím připojení. Ale doporučím ti jednu věc, nekupuj router od OvisLinku, jsou to strašný zmetci! Stačí to možná tak akorát na prohlížení webu a online sledování videa z jednoho pc na druhé to má už co dělat a pěkně se potí. Radši si připlať a kup si Asus. Vím co řikám. Good luck
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: UPC & AP&NB & PC anebo hodim si mašlu

Příspěvek od Anonymous2 »

Hele, dá se u WL-1500R od AirLive nějak omezit přístupová rychlost na internet přes WiFi? Protože matka pořád sedí a posílá si 50 mbový maily, takže to zpomaluje net na zbytku (tak 3-4 maily do hodiny).
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: UPC & AP&NB & PC anebo hodim si mašlu

Příspěvek od zener »

Markenstein1: Podle specifikace to nejde. Avsak vyrobci vydavaji obcas novy firmware, ktery muze tuto sluzbu doplnit.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: UPC & AP&NB & PC anebo hodim si mašlu

Příspěvek od Pockmat »

Hm. Možná by to mohlo jít omezit v nastavení ve Windows pod uživatelama, jak se to dělá např. ve školách, že přihlášený žák má omezený práva atd.
Zkus si napsat na technickou podporu OvisLinku, pokuď počkáš, jsou tam velice schopní technici.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět