Download | Programy

Soukromý adresář - pomóóc (smart os)

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Soukromý adresář - pomóóc (smart os)

Příspěvek od Pockmat »

Vážení kolegové, na základě jednoho článku, jsem provedl změny v sysu WXP a to takové, že jsem adresář s daty označil jako "Soukromé", žel stalo se, že sys prodělal totální kolaps a já musel reinstalovat. No a problém je zde! Do adresáře se nemohu dostat.
Kdo poradí jak takto zabuknutý adr. odkódovat?
Prosím dejte radu!!!!

-------------------------

Ujisti se, že máš práva administrátora. V okně Průzkumníka zvol menu Nástroje - Možnosti složky. Na kartě Zobrazit zruš zaškrtnutí "Použít zjednodušené sdílení souborů". To odkryje kromě uvedených detailů sdílení i velmi důležité nastavení týkající se vlastníka složky.
Klikni pravým na zablokovanou složku a dej Vlastnosti. Okno má novou kartu Zabezpečení, klikni na ni. Pokud karta není vidět, odkrývací nastavení se ještě neprojevilo, nejsi správce nebo se musí restartovat (nebo pozavírat okna Průzkumníka a znovu otevřít).
Klikni na tlačítko Upřesnit.
V novém okně klikni na kartu Vlastník. Označ řádek Administrators, zaškrtni Nahradit vlastníka v podřízených kontejnerech a OK a zase OK.
Podle množství dat se bude asi minutu provádět přenesení práv a pak hurá - máš přístup!

Celý proces se dá výrazně urychlit, pokud umíš použít PSEXEC. Stažitelný na http://www.sysinternals.com .
Spusť Příkazový řádek (CMD).
Stiskni Ctrl+Shift+Esc, kartu Procesy, ukonči všechny EXPLORER.EXE.
V přík. řádku spusť (ve stejném adresáři, jako je psexec.exe):
kód:
psexec -i -d -s c:\windows\explorer.exe

Nyní lze do všech složek včetně té zablokované volně přistupovat.
POZOR:
S právy systému Exploreru je počítač zcela bezbranný proti blbosti uživatele! Hned po záchraně souborů proto restartuj, aby se práva vrátila do normálu.


----------------------------


Díkes, už jsem tak učinil, ale musel sem to udělat v nouzáku, jinak to nejde.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět