Download | Programy

Trhanie na 2600XT

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
smertin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 28, 2006 18:46
Bydliště: Slovakia

Trhanie na 2600XT

Příspěvek od smertin »

Nazdar
Zasa tu mam daky problem. Konkretne pri hre stalker, ked dam full light, tak zacne nenormalne sekat, ale je to sekanie sposobene diskom, kedze on stale pracuje a swapuje alebo co. Ked dlhsie som dlhsie bez pohnutia, po chvili sa fps ustali na ovela vyssej hodnote. Neda sa to vobec hrat, ono to tak mrzne, kedy je 0fps a disk vrci o dusu. Grafiku mam novu 2600XT. Na starej 6200 nanastaveniach detailov na max a static light, som mal skoro 25fps, tu ked dam take iste nastavenie, cize vypnute dynamicke nasvetlovanie, fps mam okolo 30-40, nie je to malo? No a ked dam full light, hra prakticky mrzne, pozriem vyuzitie videopamate a je 460MB, pri tom ja mam len 256MB. Vuzitie RAM je 1016MB, presne taku mam aj ramku. A vyuzitie strankovacieho subora je 1600MB!Je to normalne, aby mi tak velmi swapoval na disk, disk uz po chvili zacne riadne zurivo vrcat a pochvile trapenia sa resetne PC. Ten disk sa mi uz nepaci, lebo aj vo win je dost spomaleny, je to stary 4 rocny WD 160GB 8MB cache, SATA.Ale aj v otimalnej konfiguracii pre tuto hru figuruje 1GB pamate a 256MB grafiku od 7900GT, a to by som mal plnit, no hra mi ide velmi spomalene. Stiahol som si patch 1.0003 na toho stalkera a samozrejme najnovsie ovladace od ATI. Toto sekanie disku mi robilo napr. aj vo Far Cry, ked aj pri 120fps na medium mala kratke vypadky, ked disk daco nahraval, neviem co.Disk mam pomaly a ked zacne daco nahravat, vykon ide hned rapidne dolu, ale preco tak velmi vidoepamat a ramku vyuziva,ta hra.. Ved kamarat to hral na 7600GT a CPU AMD Atrhlon 4200+, v pohode na full light, ja uz ten procesor mam zo starsich kuskov. ALe CPU nie je ani tak velmi vyuzite. A este nieco. Aj ked nie je karta pretaktovana, objavuju sa miestami niekedy take akoby artefakty, modre plochy, cierene,.. asi tym zurivim swapovanim na disk.Disk som defragmentoval, nedavno som preinstalovaval win.
Za odpoved dakujem.
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhanie na 2600XT

Příspěvek od Sedlo »

Stalker co vím tak chce hodně RAMek a jestli se už nemůže vejít na ní tak začne swapovat na disk. Dokup si další alespoň 1G a bude to lepší
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Odpovědět