Download | Programy

Spouštění více systémů (smart os)

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Spouštění více systémů (smart os)

Příspěvek od Pockmat »

Pomocí Partition Magic můžeme vytvořit bootovací disketu a pohodlně měnit systémy podle potřeby. Až 4 systémy lze vybrat po startu disketou pod pořadovými čísly a poté mít vždy Céčko jako hlavní oddíl.
S tímto jsem nikdy neměl problém.

----------------

Tak to je "hustý" !

----------------

Podmínkou je ale zpětná kompatibilita případného SATA řadiče s DOSem. Ani můj bývalý HighPoint za 8500 ani současný 3ware za 17000 (no jo, musim se pochlubit) není zpětně kompatibilní, ale zato jsem vychytal zotavovací konzoli a různé možnosti BOOT.INI na max.
Celá věc tedy může rozumně chodit i s podstatně méně logickými disky, Win98, Win2003 a WinXP vše v jednom není nic zvláštního.

---------------

Jaky moznosti napr. a vychytavky?

----------------

Konzole pro zotavení systému je napodobenina DOSu, která umožní opravit systém ručně, když nestartuje. Nainstaluje se takto:
Změň do adresáře I386 z instalačního CD Windows. Jde i ze zkopírovaného na disk.
kód:
winnt32 /cmdcons

Je-li systém závislý na jakémkoli SATA řadiči, i na desce, je pak nutné zkopírovat .SYS ovladač pro daný řadič do C:\CMDCONS, který se vytvořil. Ve vlastnostech řadiče dej Podrobnosti... a zapamatuj si soubor(y) s příponou SYS. Jsou v c:\windows\system32\drivers a stačí zkopírovat.
Poté při startu mačkej F8, zvol Zpět k výběru operačního systému a Konzola pro zotavení...
Bude požadovat heslo Administratora, diakritika funguje.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět