Download | Programy

prosím pomozte, napadli mě viry

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

prosím pomozte, napadli mě viry

Příspěvek od Anonymous2 »

Zdravím, mám jeden nepříjemný problém. Dnes jsem na jednom webu kliknul na jakýsi odkaz, a od té doby se nemůžu zalogovat. Důvodem bude zřejmě člověk, který tam ten odkaz hodil a záměrně na mě zaútočil. Stala se následující věc - byl jsem zalogován a dotyčný mi napsal zprávu, že dokud bude zalogován i on, tak si "ani neškrtnu" a když sem chtěl přidat příspěvek, nebo provést jakoukoliv jinou akci, tak mi to napsalo, že nemám oprávnění protože musím být přihlášen. V tom je ale ten problém. Když se chci znovu přihlásit, napíše mi to, že už je někdo zalogovaný s mým účtem - byl to onen člověk, protože mi změnil heslo. Ale teď když tam není, tak se přihlásím a po změně hesla mi to napíše hlášku něco ve smyslu že je problém s "corrupted cookie" a že jí mám vymazat kliknutím na odkaz. Když to udělám, tak se už opět nepřihlásím, protože je někdo zalogovaný jako já, ale jsem si jistý že onen uživatel není přítomen. Doteď jsem používal pouze AVG, ale na doporučení známého jsem si stáhl programy Ad-Aware a Spybot. S jejich pomocí jsem našel tuny různých menších i větších škůdců. Jeden však nešel vymazat pokud jsem byl online - nějaká "tracing cookie" - měl jsem podezření že to bylo ono. Po vymazání a několika complete testech a imunizaci všech našlých souborů ve spybotu jsem se znovu připojil a úspěšně přihlásil, ale jen na krátkou dobu. Poté se mi stránka dokonce přestala zobrazovat a já se nemůžu zbavit pocitu, že ten dotyčný má pořád přístup do mého počítače. Nechtěl bych, aby moje hesla na ostatních webech byla všeobecně známá člověku, jako je on. Můj kamarád se z jiného počítače zaloguje do mého profilu, ale po pokusu o změnu hesla se mu zobrazí stejná "corrupted cookie" hláška a nejde se zalogovat. Co si o tom myslíte? Je chyba v mém počítači, nebo ve výše zmíněném webu? Admin s tímto člověkem měl už přede mnou konflikt a je možné, že mu tam něco nahrál. Myslíte, že jsem pomocí Spybotu a Ad-Awaru dostatečně chráněn? Jde mi hlavně o to, aby neexistovalo jakékoliv spojení mezi mnou a jím, respektive mezi našimi počítači. Doporučili byste mi nějaký program, který by můj problém vyřešil? Nebo nějaký postup? Díky za váš čas a případné reakce.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím pomozte, napadli mě viry

Příspěvek od Jackal »

Zkus si nainstalovat AVG Anti-Spyware 7.5 je free po 30 dnů, ale bez rezidentního štítu, ale stačí když ho spustíš a on najde skoro všechno, na malware je machr. Pak zkus programy co máš sám. Jáky máš antivir ?? AVG ?? Zkus na zkoušku nainstalovat NOD32, nebo Avast Professionál, jsou na 30 dnů free, to ti bude stačit. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: prosím pomozte, napadli mě viry

Příspěvek od Anonymous2 »

Tak snad už je to ok, díky moc. Dokonce začal používat i mojí IP adresu a když dostal ban, dostal jsem ho také. Naštestí se znám s adminem a ten mi opět ban zrušil, ale není to příjemné jelikož to může udělat znova. Dá se proti tomu nějak bránit?
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím pomozte, napadli mě viry

Příspěvek od Jackal »

Mít dostatečně chráněn počítač. Kvalitní antivir + firewall + anti-spyware a to vše aktualizované, pak je určitá šance, že se počítač stane imunní ůtokům z venku. :pal:
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím pomozte, napadli mě viry

Příspěvek od Zdenek »

V tomto případě to vypadá na instalaci proxy backdooru - MSCONFIGem si prohlédni nainstalované služby a procesy po spuštění a co není od Microsoftu ani jiný úmyslně nainstalovaný soft, zakázat. Na tohle totiž anti* programy nezaberou. A ještě něco - AVG (myšleno Anti-Virus) nemá spyware v popisu práce, od toho odstraňování nabízí stejná firma anti-spyware produkt.
Zdenek
Odpovědět