Download | Programy

Po OC procesoru se snížila frekvence RAM, Pomóóóc

Procesory AMD, Intel, VIA a další, přetaktování a řešení jejich problémů

Moderátoři: PCMark, Awast, Moderátoři

Versipellis.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát úno 01, 2008 23:52

Po OC procesoru se snížila frekvence RAM, Pomóóóc

Příspěvek od Versipellis. »

Čau,
přetaktoval sem procesor z 333 na 400, ale bohužel se mi také automaticky snížila frekvence RAM z 533 na 400. Poměr FSB/DRAM sem před měl 5:8 a teď 1:1, v BIOSu sem nikde nenašel kde se poměr nastavuje. Jedině mě napadlo zvýšit frekvenci DRAM v BIOSu z AUTO na standartních 1066, ale docela se toho bojim takhle sem si totiž zrušil minulej komp, tak bych radši přes ten poměr nebo jak mi doporučíte ...

Moje PC:
CPU: E8400 @ 3,6 GHz
Deska: Asus P5E3 Deluxe
Paměti: OCZ 2x1GB, 1066 MHz, CL7
BIOS: aktualizovaný na nejnovější tj. 12/20/07
Návod k BIOSu kde je vidět jak vypadá menu: http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/mb/soc ... uxe_v2.zip
Uživatelský avatar
ToZoL
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: stř srp 30, 2006 10:03

Re: Po OC procesoru se snížila frekvence RAM, Pomóóóc

Příspěvek od ToZoL »

cus, sak na deskach asus se ukazuje primo frekvence ramek s zadnym pomerem tam nemusis nic resit a kdyby jo, tak toho se neboj, to ti komp urcite neznici, akorat to nesmis prepisknout, si ten pomer prve vypocitej, ale jak rikam, mam taky desku ASUS, FSB mam stabilne na 400 jak ty a pameti nedavam zadne pomery, ale proste jen polozku DDR2 - 1066MHz
Joey21

Re: Po OC procesoru se snížila frekvence RAM, Pomóóóc

Příspěvek od Joey21 »

Komp jsi takhle zničit nemohl. I když navalíš pamět třeba na 2500MHz tak se Ti počítač jenom nezapne. Dej si tam frekvenci pamětí kterou uznáš za vhodnou když Ti to paměti zvládnou :)
Versipellis.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát úno 01, 2008 23:52

Re: Po OC procesoru se snížila frekvence RAM, Pomóóóc

Příspěvek od Versipellis. »

Problém už vyřešen, díky za odpovědi
amrtin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 27, 2008 00:03

Re: Po OC procesoru se snížila frekvence RAM, Pomóóóc

Příspěvek od amrtin »

Mě by zajímalo,jaks to rozchodil,já na GIGABYTE EP-45 EXTREME + 2x2GB OCZ 1066 + E6550 zaboha nehnu s frekvencí procesoru(nahoru).Zkoušel jsem už snad všechno možný(viz forum: http://4um.overclocking.cz/showthread.p ... post828106 ).Na defaultu to běhá dobře,ale nekupoval jsem tenhle hw. jen kvůli tomu :prayer: :(
Odpovědět