Download | Programy

DFI DK X38-T2R + HD3870 X2

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

DFI DK X38-T2R + HD3870 X2

Příspěvek od maestro »

Nemáte náhodou někdo tuto kombinaci? Základní deska DFI DK X38-T2R (nebo UT) + grafická karta HD3870 X2

Dost nepravidelně systém mrzne (jak v hrách, tak i při surfování netem). Snažil jsem se tuto grafiku na této desce docela dlouho rozchodit a marně, vypadá to na nějaký problém s kompatibilitou nebo chybu v ovladačích grafiky. Docela by mě zajímalo jestli má někdo podobný problém.

Deska s jakoukoliv jinou grafikou funguje bez problému a zase grafika na jine desce (P35) funguje taky bez problému.

Vše konfiguruji ve Vista x64 (s SP1 i bez), všechny ovladače aktuální, testováno i se staršími verzemy catalystů, INF apod.. Dle zahraničních fór není tento problém ojedinělý, ale jednoznačné řešení není známo.

Díky za vaše reakce a poznatky k problému.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DFI DK X38-T2R + HD3870 X2

Příspěvek od maestro »

zřejmě prostě jen nekompatibilita HD3870 X2 s touto deskou. Konkrétně jsem testoval Sapphire HD3870 X2. Koukal jsem na revize desky DFI se stejným chipsetem, ale vyšší řady a v popisu oprav je položka:
Improved PCI-E device compatibility issue.
Improve Graphic Cards compatibility issue
Takže předpokládám, že v další revizi biosu pro X38-T2R budou tyto věci také opraveny a snad HD3870 X2 bude fungovat bez problému.
Odpovědět