Download | Programy

zmenšení svazku

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

koblizek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 03, 2008 22:45

zmenšení svazku

Příspěvek od koblizek »

měl bych takovej problém mám disk samsung 500GB a na něm 2 oddíly jeden 30GB s win xp a druhý oddíl má zbytek takže asi 43O GB a potřeboval bych vytvořit 3 oddíl jenže oddíl se 430 GB lze zmenšit jen o 30 GB , je na něm nainstalovná vista a je zaplněn asi ze 4%
jak můžu počítač donutit aby se ten svazek zmenšil o 300GB??
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: zmenšení svazku

Příspěvek od zener »

Existuji programy, ktere umeji zmenit velikost oddilu bez ztraty dat. Napr. Partition Magic, Acronis Disk Director atd. Windows Vista umi toto nove jiz s integrovanym nastrojem. Dostanes se tam pres pravy klik na tento pocitac --> spravovat --> sprava disku.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Návštěvník

Re: zmenšení svazku

Příspěvek od Návštěvník »

vím jak se tam dostanu ale povolené zmenšení je na 430GB oddílu jen 30 giga, já ho potřebuju zmenšit o 300 giga
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: zmenšení svazku

Příspěvek od zener »

Aha, ja jsem si spatne precetl puvodni zpravu. V tomto pripade bych to resil mimo Windows. Doporucil bych si stahnout Hiren's Boot CD, nabootovat z nej. Nasledne vybrat nejaky program na spravu oddilu a provest pozadovane operace.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zmenšení svazku

Příspěvek od Zdenek »

zener píše:Aha, ja jsem si spatne precetl puvodni zpravu. V tomto pripade bych to resil mimo Windows. Doporucil bych si stahnout Hiren's Boot CD, nabootovat z nej. Nasledne vybrat nejaky program na spravu oddilu a provest pozadovane operace.
To způsobí nefunkčnost bootování Windows, protože se změní GUID jednotky. Aspoň je potřeba umazat absolutní cestu k userinit.exe v registru, aby systém naběhl obecně z jakéhokoliv písmene jednotky. Problém se vyřeší sám použitím zmíněného Acronis Disk Directoru.
Jinak Windows pravděpodobně nechtějí povolit zmenšení kvůli fragmentaci - zkuste PerfectDisk nebo zdarma O&O Defrag.
Zdenek
Jirka++

Re: zmenšení svazku

Příspěvek od Jirka++ »

Co se týče čerstvě nainstalovaných Windows 7 a zmenšování oddílu :
Oddíl nejde často zmenšit jak potřebujeme kvůli fragmentaci nebo skrytým-nepřesunutelným souborům.
Já jsem konkrétně řešil zmenšování oddílu C:\ kde mám nahraný systém.
Zjistil jsem podle defragmentační analýzy, že mi ve zmenšení oddílu brání adresář "System volume information".

Co s tím ?
Je to jednoduché : Smazat jeho obsah a tím je vše vyřešeno - oddíl pak lze zmenšit.
Postup je následující :
Je nutné zajít do "vlastností systému", zvolit kartu "Ochrana systému", zde ze seznamu vybrat disk C:\,
zvolit tlačítko "konfigurovat". Zde zvolit "vypnout ochranu systému". Níže je tlačítko "odstranit", tím se smažou
body obnovení z adresáře "system volume information" a je možné přejít na zmenšování oddílu.
Návštěvník

Re: zmenšení svazku

Příspěvek od Návštěvník »

Zkusil jsem uvedený postup, ale zmenšení oddílu stejně nejde tak, jak bych si představoval. W7 nadále uzurpují 700GB z celkového prostoru 1,5TB...
Odpovědět