Download | Programy

Pomoc s vyberom GK do HTPC pre obcasneho gamera

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Krayzie
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: ned kvě 25, 2008 21:06

Pomoc s vyberom GK do HTPC pre obcasneho gamera

Příspěvek od Krayzie »

Zdravim, tuto temu som zakladal uz aj na konkurencnom fore, ale nedostal som (aspon podla mna) rozumnu odpoved, resp. radu. Potreboval by som poradit GK do HTPC a mam nasledovne poziadavky (samozrejme, ze viem, ze vsetky sa splnit nedaju a som ochotny robit kompromisy :-) ):
1. Ticho, najlepsie pasivne chladena, ale ani tichemu aktivnemu chladeniu sa nebranim.
2. Musi vojst (hlavne na vysku) do Thermaltake VH2001BNS (skrinka uz je objednana).
3. Co najnizsiu spotrebu v 2D rezime (95% bude PC bezat v 2D)
4. Uprednostnujem skor ATI, ale nebudem sa branit ani NVIDII, ide mi o to, ze nedavno som pre znameho skladal PC (AMD Phenom 9550, Gigabyte 780G s ATI HD3200, 2GB RAM) a bol som prijemne prekvapeny HW akceleraciou HD videa (skusal som asi osem 720p ripov v mkv). Vytazenie CPU cez MPC Home Cinema bolo na 3-5% (v prehravacoch bez DXVA akceleracie to bolo okolo 30%), kdezto u kamarata (C2D6750, 8800GT-G92, 2GB RAM) spominanu HW akceleraciu akosi neviem pri rovnakych nastaveniach zapnut (alebo nefunguje, CPU je stale vytazene na 28-30% pri 720p).

HTPC bude pripojene k LCD TV Samsung R86, teda rozlisenie 1360x768. Zial, nemal som cas odskusat spominanu ATI HD3200 aj na hrach. Nie som gamer, len obcas (a to hlavne v zimnych mesiacoch) sa rad odreagujem pri hrach typu FIFA, NHL, Collin McRay, NFS (urcite budem chciet vyskusat Race Driver Grid, prip. Assassin Creed). Pri hrani si nepotrpim na vysoke detaily, stredne detaily su pre mna postacujuce (samozrejme, ze v rozl. 1360x768, ak to hra podporuje, ak nie, tak 1024x768). Najradsej by som bol, keby to stihala aj ta HD3200 (vie mi to niekto potvrdit?), ak nie, tak som este rozmyslal nad ATI HD3650, prip. ATI HD3850.
Nie je ta HD3850 pre moje pouzitie uz moc zbytocna? Ako som spominal, tuto temu som zalozil na konkurencnom fore a tam mi kazdy "doporucoval" GF9600, prip. HD3870 a to uz je podla mna uplne mimo.
Alebo mam ist do integrovanej HD3200 (AMD 780G) a v pripade potreby neskor dokupit nieco vykonnejsie, napr. prichadzajuce RV730 (ak sa nemylim, RV770 uz je pre mna zbytocne)?

Vopred dakujem vsetkym za konstruktivne rady/pripomienky/nazory.
Odpovědět