Download | Programy

XP - Jak doinstalovat chybějící Panel jazyků?

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
MIZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 11, 2008 12:46
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

XP - Jak doinstalovat chybějící Panel jazyků?

Příspěvek od MIZ »

Zdravím,
vytvořil jsem si programem nLite co nejvíce automatizovanou instalačku XPpro s SP3. Z instalace jsem vyházel pro kancelářská PC nepotřebné věci. Nemám pak ale v nainstalovaných XP Panel jazyků, tj. indikaci zvoleného jazyka klávesnice v liště. Žádnou metodou ani jeho zobrazení zapnout nelze. Zřejmě jsem ho také odebral při tvorbě instalace, ale znovu jsem procházel nastavení a nenašel jsem to.
Kromě toho, čím jsem ho nechtěně odebral mě mnohem víc zajímá to, jak ho dodatečně doinstaluji. Mám případně k dispozici další PC s XP, akorát bez SP3, tak kdyby stačilo jen zkopírovat někde něco...
Předem díky za náměty

EDIT: Z funkčního PC s toutéž verzí OS jsem zkopíroval do System32 CTFMON.EXE a MSUTB.DLL a Panel jazyků chodí. I když pouze na ploše mimo lištu a při pokusu o minimalizaci zmizí a je ho potřeba znovu z Ovl. panelů nastavit ručně.
CPU AMD Phenom X4 9850BE; motherboard GIGABYTE MA790FX-DQ6; CPU chladič Scythe Zipang; RAM 2*2GB 1066MHz CL5-5-5-15 Transcend; disk WD Velociraptor; grafika ATI Powercolor 4870; zdroj Enermax MODU82+ 625W; case Antec P182; monitor NEC MultiSync LCD 2090UXi (IPS, 20", 1600*1200); myš Razer Lachesis
Vista 64b: Minefield (FireFox 3 64b), Email/News Client (ThunderBird 64b), MS Visual FoxPro 9, Open Office 3, C&C3-Tiberium Wars
Mé skóre na distribuovaných výpočtech: BOINC projekty, český projekt
quido
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 19, 2008 07:35

Re: XP - Jak doinstalovat chybějící Panel jazyků?

Příspěvek od quido »

Taky jsem se s tím trápil. Panel jazyků se mi ztratil vždy, když jsem vyrušil soubor ctfmon.exe. On totiž celkem na nic není. Zabírá nějakých 3,5 kB v paměti, víc nic. V Ovládací panely > Místní jazykové nastavení > Jazyky > Podrobnosti je pak úplně dole v předvolbách nefunkční Panel jazyků.... To se dá napravit tak, že přidáš další jazyk, např. Francouzštinu. Vždy musíš dát okamžitě použít nastavení. Pak se ti panel zpřístupní, otevřeš a zaškrtneš co potřebuješ. Pak můžeš s klidem zase tu Francouzštinu vymazat. Vše potvrdit a zkusit restart. Sice to nastavení v Panelu jazyků nezůstane zachované, ale ikonka v hlavním panelu ano.
Zatím mi to takto funguje, ale moje zkušenost s tím je cca 2 hod :-)
Quido
Návštěvník

Re: XP - Jak doinstalovat chybějící Panel jazyků?

Příspěvek od Návštěvník »

Taky jsem mela problem se zmizelym Panelem jazyku a v Ovládací panely > Místní jazykové nastavení > Jazyky > Podrobnosti > Nastaveni > sekce Predvolby bylo tlacitko Panel jazyků potemnele, nefunkcni. Otevrela jsem si zalozku Ovládací panely > Místní jazykové nastavení > Jazyky > Podrobnosti > Upresnit >
v sekci Systemova konfigurace jsem odskrtla Vypnout rozsirene textove sluzby. Po odejiti z teto zalozky klaveskou Pouzit se na zalozce Nastaveni ji zfunkcnilo tlacitko Panel jazyků.
(nemusela jsem pridavat zadny jiny jazyk - viz prispevek vyse).

RikiSam
Odpovědět