Download | Programy

Viry a AVG Free (smart os)

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC, firewall, spyware, kontrola logu, hesla, webové prohlížeče

Moderátoři: mozek007, Ryan, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Viry a AVG Free (smart os)

Příspěvek od Pockmat »

Pokud o této stránce nevíte, tak se ji právě dozvíte. Laughing http://www.viry.cz Musím říct, že to je opravdu užitečná stránka na které se dozvíte opravdu hodně věcí!

K druhému tématu se nyní dostanu, určitě všichni znáte antivir AVG od Grisoftu. Kdo by asi neznal... Wink Ale už možná nevíte, že Grisoft vydal, už je to dávno, okleštěnou verzi AVG Free. Tato verze je v angličtině a musím říct, že s ní nemám dobrou zkušenost a to nejsem sám. Verze Free neumí odstranit viry ze souborů a ani je vyléčit, pouze jenom smazat. Pokud máte vir v systémovém adresáři a v systémovém souboru používaném Windows, tak Vám sice AVG Free oznámí, že našlo vir, ale už ho ani neodstraní, protože soubor používá Windows. Takové okýnko je pak nemilé, když na Vás s takovou zprávou jukne. Takže abych to shrnul: pokud chcete nějaký neplacený antivir, šáhněte radši po Avast!u http://www.avast.cz nebo po jiném podobném, ale AVG Free bych radši vynechal!
Ani plná verze AVG 7 nemá poslední dobou moc úspěch v recenzích. Nejvíc vede NOD32 a Norton Antivirus.

-------------------------

AVG Free znám a používal jsem ho. Tehdy bylo ve verzi 6, nevím, jestli je i ve verzi 7. Stále používám AVG, protože nejlíp splňuje moje požadavky. NOD32 i ten druhý si mě znepřátelily, když začaly mnou napsaný program Litefirm detekovat jako virus a lidi to začali po fórech řešit. AVG mi s aktualizací zatím viry detekuje i léčí dobře, ale když člověk neleze, kam nemá, moc často ani na vir nenarazí.
Navíc pokud je AVG stále aktivní, ke zmíněnému nakažení systémového souboru ani dojít nemůže, zvlášť když je "používaný systémem". Léčení je obvykle dobré pro programy třetích stran a to navíc jen k usnadnění práce, aby se nemusely přeinstalovat.
Výjimku tvoří jeden virus, který dokáže pod povrchem nakazit v NTFS soubory, ale ten detekuje hned všechno.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět